Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Tuning audio w VII z PSS omijając wzmacniacz PSS

VII AUDIO PSS TWEETERY WYMIANA GŁOŚNIKÓW RADIO ANDROID OMINIĘCIE WZMACNIACZA PSS WZMACNIACZ OCENA PORADY

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziooomus

Ziooomus
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:46, 06.02.2019

Witam, posiadam Accorda vii z PSS oraz radiem android, w którym chciał bym ulepszyć trochę audio. Rzeczy, które chce zrobić to:
 
- Wygłuszyć drzwi przód, tył oraz półkę bagażnika.
 
- Wymienić woofery w przednich drzwiach oraz zamontować tweetery w zaślepce lusterka (szukam używek za około +2000 zł) Raczej wole podłączyć je bez zwrotnicy.
Głośniki w tylnich drzwiach oraz półce zostawić.
 
- Podpiąć wszystkie głośniki pod wzmacniacze zewnętrzne omijając wzmacniacz PSS. Wzmacniacze będą podpięte przez cinch-e do radia z androidem.
 
Mam 2 wzmacniacze:
Pierwszy to 5 kanałowy Soundstream Rubicon 405 - z tego 4 kanały po 25 rms x-over tylko na wysokie tony i 5 kanał na sub 100 wat.
Drugi wzmacniacz to dwukanałowy carpower hpb-602 po 70 wat rms na kanał. Ewentualnie mogę dokupić jeszcze 4 kanałowy lepszy od carpower.
 
Myślałem o tym żeby podpiąć głośniki przód drzwi oraz tweetery z lusterek do rubicona na 4 kanały + ewentualnie tweetery z podszybia.
Na 5 kanał głośniki z tylnej półki.
A do głośników w tylnich drzwiach wzmacniacz car power.
 
Tweetery oraz głośniki przód raczej wolał bym kupić bez zwrotnicy i samemu wysterować na wzmacniaczu.
Wzmacniacze będą podłączone bezpośrednio do radia z androidem przez cinch-e omijając wzmacniacz z PSS.
Tuba została z poprzedniego auta ale nie chce jej podłączać ponieważ szkoda mi miejsca w bagażniku a wydaję mi się, że głośniki w półce też powinny w miarę robić robotę.
 
 
1. Czy po zamontowaniu porządnych tweeterów w lusterku zostawić też standardowe tweetery w podszybiu żeby sobie cicho grały czy będzie to psuło jakość i lepiej je odłączyć ?
 
2. Czy mogę podpiąć 2 głośniki z tylnej półki pod 1 kanał jako sub do Rubicona? Wzmacniacz 4 ohmy a do tego jest stary i nie posiada bezpiecznika więc zastanawiam się czy go nie spali.
 
 
Jeśli taka kombinacja nie wypali to ewentualnie mogę dokupić jeszcze jeden wzmacniacz - 4 kanałowy.
 
Co myślicie o takim połączeniu, co ewentualnie byście tutaj zmienili ulepszyli i czy macie jakieś pomysły jak jeszcze polepszyć dźwięk.
 
Nowy temat otwieram ponieważ jest trochę indywidualny ze względu na radio i podłączenie bez oryginalnego wzmacniacza PSS a nie znalazłem żadnych konkretów na forum.

Użytkownik Ziooomus edytował ten post 23:23, 06.02.2019

  • 0

#2 gruca8

gruca8
  • Forumowicz
  • 494 postów
  • Skąd:Zabawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Life Style
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 20:17, 06.02.2019

Jeśli masz PSS to wygłusz drzwi i od razu poczujesz różnicę


  • 0

#3 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 21:48, 06.02.2019

W Pss masz pod 50w na kanał max, około 28W RMS. kanałów jest osiem. Sa tam układu PAL007 = TDA7850. Dodatkowo oryginalny wzmacniacz pss ma w sobie filtry dzięki czemu głosniki nie potrzebują zwrotnic bo wysokotonowe dostają tylko wysokie pasmo a te w tylnej półce tylko niskie tony. Sam wmacniacz gra nieźle i nie ma szumów. 

Pod jeden kanał w tym nowym wzmacniaczu możesz podłączyć tylko jeden głośnik. Jeśli podłączysz dwa głośniki równoległe ich impedancja spadnie o połowę. Zrób jak mówi pół. Gruca8, a przynajmniej od tego zacznij.

 

Jeśli jednak będziesz już montował nowy wzmacniacz, pamiętaj że wyjścia z radia są różnicowe. 


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 23:31, 06.02.2019

  • 0

#4 Ziooomus

Ziooomus
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 06.02.2019

Wygłuszenie to swoją drogą ale na wzmacniaczu z PSS nie wyreguluje sobie głośności każdego kanału z osobna. Poza tym wydaje mi się, że przy dobrych głośnikach lepszy wzmacniacz też poprawi jakość dźwięku.

 

Czyli muszę dokupić jeszcze jeden wzmacniacz lub zostawić głośniki z półki na wzmacniaczu z PSS a resztę podpiąć tak jak pisałem wyżej. 

 

Pytanie czy zostawiać podłączone oryginalne tweetery w podszybiu czy odłączyć.

Zastanawiam się czy nie będą psuły efektu jak zamontuje tweetery w zaślepki lusterek za +1000 zł.


Użytkownik Ziooomus edytował ten post 23:24, 06.02.2019

  • 0

#5 aditerry

aditerry
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:190 + mody
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 08.03.2021

W Pss masz pod 50w na kanał max, około 28W RMS. kanałów jest osiem. Sa tam układu PAL007 = TDA7850. Dodatkowo oryginalny wzmacniacz pss ma w sobie filtry dzięki czemu głosniki nie potrzebują zwrotnic bo wysokotonowe dostają tylko wysokie pasmo a te w tylnej półce tylko niskie tony. Sam wmacniacz gra nieźle i nie ma szumów. 

Pod jeden kanał w tym nowym wzmacniaczu możesz podłączyć tylko jeden głośnik. Jeśli podłączysz dwa głośniki równoległe ich impedancja spadnie o połowę. Zrób jak mówi pół. Gruca8, a przynajmniej od tego zacznij.

 

Jeśli jednak będziesz już montował nowy wzmacniacz, pamiętaj że wyjścia z radia są różnicowe. 

 

Witajcie,

Mam problem. Oryginalnie mam radio PSS bez navi (Accord 7 2.4 benzyna 2006rok). Podlaczylem radio 1 din sony, dolozylem wzmacniacz Mac audio oraz skrzynie basowa Alpiine.
U znajomego sprawdzalem sama skrzynie (Audi a4 b8 na fabrycznym radio), to bardzo dobrze grala. U siebie natomiast jak podlaczylem wszystko, to jakby sama skrzynia gra jakby sily nie miala.
Skrzynia ma 250w rms, wzmacniacz 300w rms. Kable 25m2. 

Nie wiem od czego to zalezy, ze skrzynia basowa w bagazniku gra slabo. Oryginalne glosniki graja bardzo dobrze, natomiast tamto gra jakby chcialo, a nie moglo.
Od czego to moze zalezec?

Kotke, ktora podpialem do radia oryginalnego -> radia 1din

kostka-iso-do-radia-honda-po-1999-suzuki

Jest to cos tego typu. Niestety nie wyswietla ona temperatury na oryginalnym radio.
Czy powodem moze byc to, ze potrzebna jest te zlacze iso, ktore jest na oryginalne radio i wyjscie na 1 din? Wtedy by podswietlalo oryginalne radio, temperatura podswietlala sie na radiu, a muzyka i glosniki graly z radia 1 din?

Bardzo prosze o pomoc.


  • 0

#6 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:35, 08.03.2021

Rozumiem że wzmak jest podłączony pod jednostkę 1CD tak? 

A sprawdzałeś samo radio jak grą z tą skrzynią basową w innym aucie ? Bo ze skrzynia jest sprawna to wiesz na 100%, a końcówki mocy w radiu 1cd? 

 

Temperatura nigdy się nie jest wyświetlana na radiu PSS bez nawi, tylko na zegarach i nigdzie więcej. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, AUDIO, PSS, TWEETERY, WYMIANA GŁOŚNIKÓW, RADIO ANDROID, OMINIĘCIE WZMACNIACZA PSS, WZMACNIACZ, OCENA, PORADY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq