Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Instalacja BRC nie przełącza na gaz

VIII LPG BRC

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rowerek0000

rowerek0000
  • Nowy
  • 2 postów
  • SkÄ…d:WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:29, 07.01.2019

Cześć! 

Zwracam się do Was z pewną przypadłością jaka przystała w mojej Hondzie. Posiadam instalację BRC (Reduktor BRC Genius Max, kontroler BRC Sequent P&D) w Hondzie Accord VIII 2.0, 2010 rok.

Mianowicie instalacja gazowa chodziÅ‚a bez problemów. Od czasu do czasu, ale bardzo sporadycznie zdarzaÅ‚o jej siÄ™ szarpnąć. Jednak zawsze dziaÅ‚aÅ‚a. NastÄ™pnie przed zimÄ… podjÄ…Å‚em siÄ™ wymiany akumulatora na nowy, ponieważ stary miaÅ‚ już sÅ‚abe napiÄ™cie i wiedziaÅ‚em, że w koÅ„cu nie odpalÄ™ na nim auta. WymieniÅ‚em akumulator na Boscha 45ah 400A. Po wymianie akumulatora instalacja nie przeÅ‚Ä…cza siÄ™ na gaz. W momencie kiedy silnik osiÄ…gnie temperaturÄ™ do przeÅ‚Ä…czenia siÄ™, na wskaźniku pojawia siÄ™ pomaraÅ„czowa dioda a nastÄ™pnie spadajÄ… obroty, tak jakby do silnika nie byÅ‚ dostarczany gaz. W konsekwencji samochód gaÅ›nie (nie powraca samodzielnie na benzynÄ™), a kontrolka od wskazania gazu zaczyna mrugać. 

 

ByÅ‚em z tÄ… usterkÄ… u specjalisty od instalacji BRC, jednak nie potrafili powiedzieć co to jest. Zasilanie do komputera jest ok. Wszystkie kable sÄ… ok. Zaproponowali wymianÄ™ komputera, jednak z uwagi na leciwość instalacji (pochodzi z 2010 r.) wymiana bÄ™dzie dość kosztowna. Sam trochÄ™ nie wiem co robić, ponieważ ciÄ…gle mam wrażenie, że jakiÅ› sygnaÅ‚ zanika od zaworu otwierajÄ…cego drogÄ™ gazu do silnika. Jednak Å›rednio siÄ™ znam na tym temacie a muszÄ™ podjąć jakieÅ› kroki naprawcze. 

 

Może spotkaÅ‚ siÄ™ ktoÅ› z czymÅ› podobnym, albo podzieli siÄ™ kontaktem do zaufanego speca? Jestem z okolic Warszawy. 


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 16:15, 07.01.2019

A sprawdzili czy na elektrozaworach pojawia się normalnie napięcie?

Może cewka siÄ™ zjaraÅ‚a  - posÅ‚uchaj czy jest stukniÄ™cie w momencie otwarcia zaworu.  Albo np kabel nie spadÅ‚.


  • 0

#3 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:38, 07.01.2019

Sprawdzaj cewki, obie (pod maskÄ… i przy butli). Generalnie musisz dojść czy gaz dochodzi do wtryskiwaczy, jak nie to dlaczego. 

Co to za magicy od lpg że nie potrafili takiej usterki zdiagnozować.

 

Ja sprawdzałem czy elektrozawory działają drugim akumulatorem podczepiając do odpowiednich biegunów cewki i słuchając czy się otwiera. Może trzeba będzie zdiagnozować czy prąd dochodzi do cewki w momencie przełączenia na gaz. U mnie okazało się że przetarł się przewód pod autem.

 

Drugą sytuację miałem taką że przerwał się przewód od sygnału obrotów pod maską.


Użytkownik piotrekk6 edytował ten post 18:42, 07.01.2019

  • 0

#4 rowerek0000

rowerek0000
  • Nowy
  • 2 postów
  • SkÄ…d:WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 07.01.2019

Z butli gaz wychodzi, bo specjalista odkrÄ™caÅ‚ tam zawór i sprawdzaÅ‚. Natomiast do wtryskiwaczy chyba nie dochodzi. 

Wydaje mi siÄ™, że sam nie podoÅ‚am, bÄ™dzie trzeba szukać jakiegoÅ› magika :( 

 

Energy gaz polska wczeÅ›niej próbowaÅ‚ - tacy specjaliÅ›ci :) 


  • 0

#5 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:26, 07.01.2019

EGP i wszystko jasne. Jak chcesz to moge ci dac namiar na kogoÅ› w warszawie.


  • 0

#6 Zawad

Zawad
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:21, 01.06.2019


Może spotkaÅ‚ siÄ™ ktoÅ› z czymÅ› podobnym, albo podzieli siÄ™ kontaktem do zaufanego speca? Jestem z okolic Warszawy. 

Zobacz tu: http://www.lpg-brc.p...me=mazowieckie1 i najlepiej przedzwoń/podjedź:)


  • 0

#7 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:45, 01.06.2019

Jak nie ma gazu na listwie to na 100% elektrozawór przy reduktorze. Do BRC chyba 80 zł + wymiana.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, LPG, BRC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq