Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czujnik cisnienia

Opony czujnik cisnienie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 WRD

WRD
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Torun
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 26.12.2018

Witam serdecznie
Prosze o info jak w accordzie VIII usunac blad o niewlasciwym cisnieniu w oponach. Szukalem na forum lecz nie znalazlem takiej informacji.
  • 0

#2 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 12:05, 27.12.2018

Jeśli wszystkie podzespoły układu TPMS są sprawne i ciśnienie w kołach jest odpowiednie to kontrolka TPMS powinna sama zgasnąć. Jeśli kontrolka się świeci to ciśnienie w kołach jest za niskie lub uszkodzony jest czujnik TPMS w kołach. Sprawdzenie co jest nie tak z układem TPMS jest za pomocą HDSa.

W tym systemie nie da się zaprogramować dwóch kompletów czujników (koła letnie, koła zimowe). Ja ten problem rozwiązałem klonując oryginalne czujniki do zimówek: http://www.accordklu...e-2#entry709637

 

I6NeY5c.jpg

 

QWXbN6p.jpg


Użytkownik grzego edytował ten post 11:06, 25.10.2020

  • 0

#3 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:43, 27.12.2018

Wielkie dzięki  "grzego" za porządną informację o TPMS. Materiał wyjaśnia szereg niejasności dot.  HA VIII gen. - np. dlaczego do czujników należy stosować felgi dedykowane dla TPMS.


  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#4 WRD

WRD
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Torun
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:57, 27.12.2018

Hm dzieki. W civicu ufo moglem sam skasowac te kontrolke. To jak zaloze letnie ktore maja czujnik to kontrolka sama zniknie? Dobrze zrozumialem ?
  • 0

#5 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 18:01, 27.12.2018

To jak zaloze letnie ktore maja czujnik to kontrolka sama zniknie? Dobrze zrozumialem ?

Tak, powinna zgasnąć. U mnie po zrobieniu klonów i założeniu do zimówek zgasła tak jak i po założeniu oryginalnych kół letnich.


  • 0

#6 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:44, 27.12.2018

Problem z TPMS w HA VIII gen. w wersji poliftowej nie jest taki prosty  :cyklop: Zmagaliśmy się z nim na forum ok. trzy lata temu. Sprawę poniekąd pilotował "grzego" (ale ten czas leci :duch: ).

Info podane wyżej pokazuje warunki techniczne systemu. Rzecz polegała na tym, że w 2015 roku komplet OEM czujników (4szt.) kosztował ok. 1.500,-PLN :depresja: . Uszkodzenie tylko jednego przy rutynowej wymianie opon - oznaczało dodatkowy  wydatek. "grzego" znalazł źródło na Aledrogo zamienników za ok. 150,- PLN/szt. - co dalej było drogawo w kupnie kompletu. Dlatego też w praktyce najbezpieczniejszym rozwiązaniem było skompletowanie dwóch zestawów kół - letniego i zimowego, każdy z kompletem TPMS (Jeden OEM a drugi z zamiennikami). OEM był zestrojony fabrycznie z systemem. Zamienniki należało dopasować. Okazało się, że jedynym wyjściem było ich "sklonowanie" na podstawie OEM. "grzego" załatwił to osobiście. Ja z kolei poprosiłem o to specjalistów w W-wie.

Tak więc mam dwa komplety kół - każdy z czujnikami, które przy zmianie lato/zima są nie ruszane. Jeżeli robiona jest rotacja kół - to kolejność czujników jest przestrajana elektronicznie (robi to ASO). W moim przypadku sprawę systemu TPMS załatwia ASO na Witolińskiej i rzeczywiście dają radę :gitara: .

Krótko:

1. Jeżeli wyświetla się sygnał "I" i przekreślona opona - może to oznaczać: uszkodzenie opony, lub - czego Ci nie życzę: uszkodzenie czujnika (np. bateria) bądź też

    jednego z elementów całego systemu.

2. W HA VIII gen. nie przewidziano usunięcia tego komunikatu - przy uszkodzonej oponie wystarczy dopompowanie (naprawa wulkanizacyjna) i sygnał znika.

3. Sprawę chyba trzeba przekazać w ręce specjalistów :cwaniak:

4. TPMS jest naprawdę pożyteczny  :dajekwiat:


  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#7 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 19:18, 27.12.2018

Jeżeli robiona jest rotacja kół - to kolejność czujników jest przestrajana elektronicznie (robi to ASO). W moim przypadku sprawę systemu TPMS załatwia ASO na Witolińskiej i rzeczywiście dają radę :gitara: .

Zamianę całych kół miejscami z przodu na tył robię co sezon i po tym zabiegu nie trzeba nic przestrajać elektronicznie w systemie TPMS , bo ID czujnika jest w module sterującym TPMS cały czas. Po tej zmianie nie wywala żadnego błędu. Jedyne co robię to koryguję ciśnienie powietrza w kołach.

Z prawej na lewą stronę kół nie zmieniałem (sprawdzę to przy zmianie kół na letnie), ale pewnie system by rozpoznał czujnik i po drugiej stronie bez błędów.


Użytkownik grzego edytował ten post 19:20, 27.12.2018

  • 0

#8 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:27, 27.12.2018

Mam opony asymetryczne - dlatego zmieniam (też co sezon) tylko przód/tył. Ale przy tej rotacji chyba mi przestrajali - żeby na czytniku była faktyczna pozycja koła. Zapytam w ASO przy wymianie wiosennej. 

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

  :mikolaj:


  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#9 megajozek

megajozek
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:51, 26.02.2020

Sorka że odświeżam stary temat, czy da się wykodować ten system z auta żeby nie pokazywał ciśnienia w oponach ?


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Opony czujnik, cisnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq