Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Kamerka cofania, montaż do androidowego Navi w VII gen

VII Navi Android Kamera cofania montaż kamera cofania

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:48, 18.12.2018

Pytanie okwestię montażu do tych którzy pomyślnie zamontowali kamerkę cofania.

Mam Navi [Link] + kamerka bezprzewodowa [Link]

Jeżeli chodzi o podłączenie od strony kamery to wszystko jest ok, na wstecznym zapalają się dodatkowe LEDy przy kamerce i dioda na tym owalnym nadajniku. Z drugiej zaś strony jest to co na poniższym zdjęciu:

kmUjhgyd_t.jpg

Jak to podłączyć do Navi? Próbowałem na różne sposoby, doprowadziłem nawet do zapalenia się diody na tym owalnym odbiorniku, ale obrazu brak. Z Navi mam takie wtyki/przewody:

  0iZ1Qp4v_t.jpg IGVAgyw8_t.jpg beJcMKX9_t.jpg    

Bo rozumiem, że w Navi nic nie muszę przestawiać/włączać aby załączył się widok z kamery?


  • 0

Moja [H] ==>


#2 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 23:50, 18.12.2018

Musisz połączyć z wejściem Camera.
Mam inne navi i po kablu. Pewnie problem leży w połączeniu wi-fi. Poszukaj może trzeba je w jakiś sposób uaktywnić w menu.

By HUAWEI
  • 0

#3 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 08:23, 19.12.2018

Koledzy podpowiedzcie o co chodzi z tym PAL i NTSC. Chcialem zamowic kamere do siebie, ale w opisie ma ze odbiera w systmie PAL. To co przeczytalem potrzebuje do siebie NTSC. Mam na mysli kamerke z tego linku a dokladnie wersja z Full HD:

https://pl.aliexpres...33-2650e05c0ca8


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#4 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 09:15, 19.12.2018

Koledzy podpowiedzcie o co chodzi z tym PAL i NTSC. Chcialem zamowic kamere do siebie, ale w opisie ma ze odbiera w systmie PAL. To co przeczytalem potrzebuje do siebie NTSC. Mam na mysli kamerke z tego linku a dokladnie wersja z Full HD:

Jest to system przetwarzania obrazu. NTSC jest z USA itp. a PAL jest europejski.
Jeżeli w navi masz opcję PAL / NTSC to trzeba zmienić. Jeżeli nie to kupić kamerę z systemem NTSC.

P.S. :diabelgrin:
U chińczyków trzeba czytać wielokrotnie.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Dok1.pdf   111,77 KB   20 Ilość pobrań

  • 0

#5 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:46, 19.12.2018

Może i u mnie w tym jest problem. W specyfikacji Navi nie widzę informacji o PAL/NTSC więc pewnie jest opcja przełączania. Muszę sprawdzić w wolnej chwili.


  • 0

Moja [H] ==>


#6 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:12, 20.12.2018

Pytanie okwestię montażu do tych którzy pomyślnie zamontowali kamerkę cofania.

Mam Navi [Link] + kamerka bezprzewodowa [Link]

Jeżeli chodzi o podłączenie od strony kamery to wszystko jest ok, na wstecznym zapalają się dodatkowe LEDy przy kamerce i dioda na tym owalnym nadajniku. Z drugiej zaś strony jest to co na poniższym zdjęciu:

kmUjhgyd_t.jpg

Jak to podłączyć do Navi? Próbowałem na różne sposoby, doprowadziłem nawet do zapalenia się diody na tym owalnym odbiorniku, ale obrazu brak. Z Navi mam takie wtyki/przewody:

  0iZ1Qp4v_t.jpg IGVAgyw8_t.jpg beJcMKX9_t.jpg    

Bo rozumiem, że w Navi nic nie muszę przestawiać/włączać aby załączył się widok z kamery?

pod wejscie camera musisz podlaczyc przewód RCA, a pod weście BACK ( ten kabelek pojedyńczy) musisz podłączyć plusa z żarówki wstecznego


  • 0

#7 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:12, 02.01.2019

I jak na ironię i tak trzeba kabel ciągać do radia pod wzbudzenie.
Ja bym przeprowadził eksperyment na zasadzie 12+ na kabelek (back) w momencie kiedy wsteczny masz włączony. Tylko że.... Z moich obserwacji wynika że masz dwa takie kabelki czarny i różowy. Ja stawiam na ten różowy, uruchomić kamerę podać napięcie n ten kabel i obserwacja.
Ta kamera ma rację bytu przy użyciu niezależnego monitorka gdzie nie trzeba wzbudzać ekranu dodatkowym sygnałem, taki monitorek wzbudza się sygnałem video po kablu RCA.
No chyba że jest jakaś aplikacja co sparuje kamerę z odbiornikiem w radyjku.
Oto potwierdzenie mojej teorii o monitorze.
http://ultraleds.pl/...ery-cofania.png
Więc ciąganie kabla

Użytkownik Blachonix edytował ten post 20:17, 02.01.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#8 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:25, 05.01.2019

Blachonix, eksperymenty już przeprowadzałem w różnych kombinacjach, ale oczywiście nie poddałem się jeszcze. Myślę, że jest bezprzewodowe właśnie po to aby nie ciągnąć przewodu.

Podłączałem przewód z pierwszego zdjęcia tylko pod zapalniczkę, dioda się zapala, no, ale chyba samym obrazem nie da się wzbudzić.

Niestety nie znalazłem w opcjach navi przełącznika NTSC/PAL. Widzę, że istnieją takie przełączniki (Link), ale nie przecież nie będę tego kupował tylko do testu. Myślałem też żeby podłączyć do jakiegoś starego TV, ale po pierwsze nie mam takiego, a po drugiego raczej małe szanse, że byłby w NTSC.

Znalazłem też jakąś opcję odnośnie kamery cofania w launcherze (CarWebGuru) w navi, więc to następna zmienna do sprawdzenia (może to blokowało). Nie pomyślałem żeby przetestować na launcherze "seryjnym".

Przez ten czas zdążyłem nabyć druga kamerkę (przewodową), także będzie nastepna opcja do sprawdzenia.

Tak czy inaczej aktualnie nie ma opcji żebym przy tym pogrzebał, bo trochę za zimno pod chmurką. Chyba, że ktoś z Poznania chciałby mi pomóc ;-).


  • 0

Moja [H] ==>


#9 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:01, 05.01.2019

Żeby navi się przełączyło są potrzebne 2 sygnały.
1 sygnał video
2 +12 do navi na przewód wzbudzający.

Pytanie.
Czy aby kamera działa?? No chyba że faktycznie ona pracuje w paśmie nie obsługiwanym przez navi. Wtedy jedyne co mogę ci polecić to zmianę kamerki na przewodową.
Pomimo że z kablami jest zabawy to jest to pewniejsza opcja zwłaszcza że masz szybciej obraz, wręcz natychmiast. Przy bezprzewodowych (obiło mi się o uszy) trzeba chwilkę zaczekać żeby coś się pojawiło.
Trochę szkoda bo ta twoja kamerka bardzo przypomina OEM z kształtu.
Jest jeszcze jedno radykalne rozwiązanie........
1 odbiornik wifi kamery --do kosza--
2 nadajnik wifi kamery --do kosza--
3 zakupić odpowiednią ilość kabla i podłączyć do kamery.
Zasilanie kamery pozostaje bez zmian, trzeba tylko jeszcze przewodzik dodatkowy od lampy wstecznej do radia pociągnąć i masz bez specjalnych wydatków kamerkę na kablu.
Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Użytkownik Blachonix edytował ten post 14:03, 05.01.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#10 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:25, 17.02.2019

Pytanie do użytkowników kamer cofania. Czy załącza się ona tylko wraz z zapaleniem silnika czy na samym zapłonie + wsteczny także?


  • 0

Moja [H] ==>


#11 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 15:27, 17.02.2019

Na zapłonie.
  • 0

#12 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:05, 23.02.2019

Sprawa się trochę rozwinęła. Pojechałem do fachowców gdzie Pan posiadający szeroką wiedzę (poważnie, nawet z pamięci znał hasło do ukrytych opcji), podłączył na różne sposoby i zmusił bezprzewodową kamerkę do pokazania obrazu w navi, w "apce" AUX. Problem jest w tym, że navi nie daje sygnału o wstecznym (np.: sygnał otwartych drzwi jest) i jedyne co mógłbym robić to włączać obraz z kamery ręcznie klikając aplikację. Albo jakiś skrót na ekranie głównym, ewentualnie z przycisku na kierownicy. Twierdził, że nawet bez kamery po wbiciu wstecznego powinien pojawić się czarny ekran.

Co robić? Chińczyk już od dawna nie odpisuje. Może customowy soft coś naprawi? O ile to wina po stronie software a nie hardware...

Umówiłem się na najbliższy piątek na zrobienie tego tak jak jest, chociaż może przez tydzień uda się coś wymyślić.


  • 0

Moja [H] ==>


#13 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:05, 23.02.2019

No tak tylko radio musi wiedzieć że ten wsteczny włączyłeś, to się przełączy a sam sygnał video to za mało.
Czemu ty tak daleko mieszkasz? Zawsze przy tego typu problemach mam nerwa że poza pisaniem nie mogę nic konstruktywnego zrobić, zwłaszcza że to nie jest jakaś czarna magia.
Chociaż z drugiej strony może to i lepiej bo jakbym zaczął moje modyfikacje to twoja kamera zamiast pokazywać obraz, kosiła by promieniem śmierci wszystko w polu widzenia a radio automatycznie rozpoznawało loga pojazdów obierając za główny cel anihilacji (BMW). Każdego troglodytę kierującego tym "czymś" zasysał by bagażnik celem przetwórstwa mięsnego na rynek chiński.
Popłynąłem ;)
  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#14 Vajzel

Vajzel
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:k24
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:47, 04.03.2019

Mam ten sam problem radio nie przelacza mi na widok kamery ze estecxnego. Kamera przewodowa kabel z wstecznego do radia wpiety. W radiu wpiete pod aux video bo jak pod camera to zero reakcji a tak program aux widzi kamere

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#15 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:35, 11.04.2019

Sprawa rozwiązana w sumie przez przypadek. Chińczyk popierdzielił kable.

"Do przewodu opisanego jako minus do kamery cofania podaje się impuls wyzwolenia. Moduł kamerki zapętlił zasilanie i stad pojawiło się wyzwolenie."

Trzeba było jeszcze podpiąć się do przewodu z wiązki w progu i śmiga aż miło :yesyes . Gdyby pan fachowiec mi tego nie znalazł musiałbym ręcznie za każdym razem włączać apkę AUX w navi. Także polecam sprawdzić małym napięciem inne przewody ;-).


  • 0

Moja [H] ==>






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Navi, Android, Kamera, cofania, montaż, kamera cofania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq