Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zmieniarka cyfrowa WEFA (USB 3.0, Bluetooth, Aux)

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#46 ciachosky

ciachosky
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sedan
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:23, 09.08.2019

Najczęściej słucham z yt muzyki podczas drogi i wg mnie nie wychwytywalna jest różnica dla normalnego użytkownika. Ja nie słyszę różnicy. Jedyna różnica jest taka że radio na poziomie głośności 10 jest porównywalne z yt na poziomie ~15-20. Kabel aux to totalne dno jakość jest do d... USB nigdy nie sprawdzałem bo nie chce mi się nagrywać wolę sobie z neta coś puścić. No i uciążliwe jest odbieranie połączeń. Słabe jest to że jak masz sparowany telefon i słuchasz radia i odbierzesz telefon to nic nie słyszysz :-) musisz przełączyć na cdc albo wyłączyć bluetooth.
Podsumowując jak ktoś chce słuchać tego co lubi a nie jakiegoś bełkotu z radia, reklam i polityki to bez wątpienia 290 zł na wefe jest moim zdaniem dobrą inwestycją i ja osobiście nie żałuję i polecam każdemu. Jestem zwolennikiem oryginalności a instalując to urządzenie nic nie tracisz na oryginalności i nie trzeba nic wiercić jak to jest na filmikach na yt (jedynie co trzeba zrobić to delikatnie tylko nożykiem powiększyć otwór w schowku, w który wchodzi język z tej wykładziny w schowku żeby przeszła kostka oczywiście mowa o schowku pod radiem) tak więc montaż i demontaż banalnie prosty

Użytkownik ciachosky edytował ten post 11:25, 09.08.2019

  • 0

#47 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:03, 27.11.2019

Miałem kiedyś Yatour podpięty do BOSE 2YA1, to była jakaś porażka, cicho, słaba dynamika, kiepska jakość dźwięku.

Niestety do dziś ludzie nie rozumieją że jakość dźwięku to nie tylko plik odpowiedniej jakości ale elektronika odpowiadająca za odtwarzanie tego pliku.


  • 0

#48 Bażant

Bażant
  • Klubowicz
  • 460 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:45, 30.11.2019

To wina Bose a nie zmieniarki. U mnie w VII najpierw z USB, a później BT jakość była porównywalna z CD,
  • 0
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...trong>BażantoweCA5</strong></a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...trong>BażantoweCN1</strong></a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...trong>BażantoweCW3</strong></a></p>
<p> </p>

#49 cysior

cysior
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:Zachodniopomorskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:46, 02.12.2019

Jak się to czyta to jedni nie odczuwają znaczącej różnicy miedzy CD a zmieniarką a inni narzekają że jakość dzwięku niemal jak z kasety stilon po nagraniu z radia na kasprzaku ;)

Ludkom, którzy już nie wiedzą kogo słuchać polecam kupić na allegro, podłaczyć (15 min roboty) znaleść dobrej jakosc plik muzyczny (moze być zgrany z CD choć i tu bas, dynamika i generalnie jakosć jakości nie równa) i sam sie przekona. Najwyzej do 14 sprzęt odeśle. Choc ja nie widzę takiej potrzeby. A i wolność od tych pierd... reklam bezcenna. I nie trzeba podłaczać za każdym razem telefonu, grzebać w nim itd..obsługa z kierownicy też na wielki plus.

Użytkownik cysior edytował ten post 13:48, 02.12.2019

  • 0

#50 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 13:40, 13.01.2020

Pytanie kwestii technicznej,

Mam radio z nawi i zmieniarkę dodatkowo.

Odłączam zmieniarkę bo i tak nie korzystam i podłączam w miejsce zmieniarkę bluetooth (padło na WEFA WF606).

Przełączam się w radiu na zmieniarkę i działa.

 

I teraz pytania 

Jak przełączyć się z pamięci USB na BT?

W trybie USB foldery z USB przełączam tak samo jak płyty ze zmieniarki? 


  • 0

#51 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 13:47, 13.01.2020

Foldery przełącza się klawiszem disc+ , jest to chyba 5 i 6 klawisz.

 

W przypadku Yatoura jest tak, że domyślnie odtwarza z karty SD / USB a przełącza się na BT gdy sparowany tel zacznie odtwarzać muzykę. 

w WEFIE jest chyba tak samo, o ile się nie zawiesi ( mi się zawieszała, Yatour się nie wiesza). 

Warto pamiętać że wszystkie zmieniarki obsługują tylko kodek SBC więc szału po BT nie ma. 

 

Na wiosnę zamieniam Yatoura na przejściówkę AUX + odbiornik BT z porządnym DACem i kodekiem LDAC. 


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 14:21, 14.01.2020

  • 0

#52 cysior

cysior
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:Zachodniopomorskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:50, 14.01.2020

Tak, 5 i 6 przełacza foldery. O BT nie wiem, bo nie mam tej wersji
  • 0

#53 Axl

Axl
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Kielce / UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:44, 26.01.2020

W zmieniarce LaPower między USB/SD/BT/AUX przełączam zmieniajac w radiu np.  z AUX na FM i spowrotem na AUX w czasie ok 1sec. Spróbuj tego


Użytkownik Axl edytował ten post 23:45, 26.01.2020

  • 0

#54 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 07:17, 27.01.2020

W zmieniarce LaPower między USB/SD/BT/AUX przełączam zmieniajac w radiu np.  z AUX na FM i spowrotem na AUX w czasie ok 1sec. Spróbuj tego

Napiszesz który model masz? Jakiś link podeślesz?

 

Edit

Pisałeś o tej zmieniarce?

http://www.accordklu...ału/?hl=lapower


  • 0

#55 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 08:24, 27.01.2020

Panowie sprawdźcie z ciekawości jaki kodek jest używany w BT, yatour używa najprostszego SBC :( w androidzie trzeba wejść w opcję programisty.

Użytkownik pawlik118 edytował ten post 08:25, 27.01.2020

  • 0

#56 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:55, 23.11.2020

To wina Bose a nie zmieniarki. U mnie w VII najpierw z USB, a później BT jakość była porównywalna z CD,

Jesteś z tych którym jak coś gra to jest ok.
Miałem też Yatour BT w Volvo S80, tak samo była lipa. Sprzedałem to pudełeczko i kupiłem fabryczną zmieniarkę CD do bagażnika. Radio 4 płyty CD + zmieniarka 14 płyt CD a nawigowanie po nich było błyskawiczne, nie muliło tak jak zmieniarka mp3.


Użytkownik dj-napster edytował ten post 20:56, 23.11.2020

  • 0

#57 sioux73

sioux73
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Bytom
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:49, 10.12.2020

Panowie mam prośbę. Kupiłem zmieniarkę WEFA i podłączyłem do PSS jak należy. Zmieniarka zrywa mi połączenie BT z telefonem po około 8 minutach grania muzyki ze Spotify. Wiecie może co jest nie tak lub co zrobiłem nie tak? 


  • 0

#58 dejwid

dejwid
  • Klubowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:34, 20.02.2022

Ostatnio zamontowałem u siebie zmieniarkę WEFA model 605 (tylko AUX mini jack i USB) ze względu, że chciałbym zachować funkcjonalność oryginalnego zestawu głośnomówiącego BT.

Podłączenie banalnie proste, tylko trzeba wszystko rozebrać. Jak już udało mi się wyjąć nawigację to było z górki :)

 

Wtyczka pasuje bez problemu, zmieniarka schowana pod napędem DVD-ROM, kabelek wyciągnąłem do popielniczki, ale jest plan żeby to zmodyfikować i przeciągnąć do schowka w podłokietniku.

Audiofilem nie jestem więc o jakości dźwięki się nie wypowiem. Zmieniarka działa poprawnie bez żadnych problemów.

Polecam :)

 

3tEsZsvl.jpg

pnY0wRRl.jpg


  • 0

#59 MariosGR

MariosGR
  • Klubowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:40, 26.02.2023

Witam,

Mam zmieniarkę Wefa WF602 i mam problem z nią taki że gdy słucham muzyki ze Spotify i nagle ktoś zadzwoni i odbiorę to później już w ogóle nie mogę odsłuchać niczego na głośnikach. 

Raz mi się to zdarzyło to pomogło wyciągnięcie i wsadzenie od nowa kabla do radia. Dzisiaj miałem tak samo ale nie chce mi się znów rozbierać wszystkiego żeby dostać się do tego kabelka czy ktoś już miał taki problem i wie jak się go pozbyć? Dodam że wyłączenie i włączenie zapłonu nie pomaga. 


  • 0

#60 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 06:56, 27.02.2023

Moja wefa zawieszała się regularnie po zakończeniu rozmowy telefonicznej. Oddałem ją i wróciłem yatoura.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq