Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Filtry fazy lotnej odstojnikowy, odolejacz

all_gen filt fazy lotnej odstojnikowy odolejacz

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • SkÄ…d:WD
  • Silnik:mam
  • Wersja:taka z 4 koÅ‚ami
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:09, 29.11.2018

Hej, czy ktoÅ› z was używa filtrów fazy lotnej z odstojnikiem, albo tzw. odolejaczem? Zastanawiam siÄ™ czy przy najbliższej wymianie nie wstawić wÅ‚aÅ›nie takiego (np. fl02). Zastanawia mnie czy podstawa musi być na staÅ‚e przytwierdzona w komorze silnika? A może jeszcze jakieÅ› inne dobre rozwiÄ…zania polecacie? 


  • 0

#2 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:49, 29.11.2018

Tak. Ja używam AGC Twister 360, jest to najtaÅ„szy filtr który wykorzystuje ruch wirowy, wkÅ‚ady też sa doÅ›c tanie. Jeżdżę już na nim rok i na dnie nazbieraÅ‚o siÄ™ trochÄ™ oleju jak i jakichÅ› twardszych kawaÅ‚ków. Bardzo polecam.

 

Druga opcją jest Alex Ultra 360, droższy, droższe wklady ale również bardzo dobry, brat ma w swoim aucie.

 

Jest jeszcze Czaja Blaster, ale nie wykorzystuje ruchu wirowego, wiÄ™c nie braÅ‚em go pod uwagÄ™. 

 

Co do FL02 sie nie wypowiem, ale sÅ‚yszaÅ‚em dobre opinie. 


  • 1

#3 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • SkÄ…d:WD
  • Silnik:mam
  • Wersja:taka z 4 koÅ‚ami
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:20, 29.11.2018

O dziÄ™ki za odpowiedź, a masz może jakieÅ› zdjÄ™cie jak ten filtr u Ciebie jest zaÅ‚ożony? Po prostu na węże, czy jakoÅ› przekrÄ™cony do czegoÅ› żeby stabilnie wisiaÅ‚ denkiem do doÅ‚u? Ja ten fl02 wrzuciÅ‚em jako przykÅ‚ad, ale wÅ‚aÅ›nie braÅ‚em pod uwagÄ™ też ultra 360 czy inne tego typu konstrukcje. I wiem że do fl02 można mieć podstawkÄ™ z wyjÅ›ciem na 2 węże, to samo z ultra 360 :) a u mnie taki bÄ™dzie wÅ‚aÅ›nie potrzebny 


  • 0

#4 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:50, 29.11.2018

W takim razie na twoim miejscu brałbym Alexa z dwoma wyjściami. Musi być on zamontowany pionowo, dopuszcza się odsępstwo od pionu o 10*. Może wisieć na samych przewodach o ile jest sztywno ale można tez zamocować go do czegoś.

 

XZkV0Hw.jpg


  • 1

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 15:23, 29.11.2018

Ja używam Perfect Blue od Techa i bardzo chwalę. Nie ma niestety wersji na dwa wyjścia. Filtry z odstojnikiem ochładzają trochę gaz, ale nie robi to problemu. Dzięki temu frakcje olejowe mogą się odłożyć na ściankach obudowy filtra.
  • 1

Do zobaczenia na trasie.


#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8875 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:46, 29.11.2018

Ja używam FL02. Jest wielki, umiejscowienie go trudne.

Ja mam wrzucony obok aparatu zapÅ‚onowego i od niego do listwy mam z 15 cm. 

 

W tym roku trafiłem jakiś dziwny filtr kupiony u Jacusia, przekierował kontakt bezpośrednio do szefa firmy, ten się ze mną zdzwonił i wszystko zostało wyjaśnione i to z nawiązką, aż byłem zdziwiony czasem reakcji.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, filt fazy lotnej, odstojnikowy, odolejacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq