Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pomoc przy ustawianiu radia - ALPINE CDA-7873R


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:18, 22.11.2008

Jak juz gdzies wspominalem jestem szczęśliwym posiadaczem radia ALPINE CDA-7873R

Mam z nim jednak mały problem który występuje praktycznie od pierwszego odłączenia akumulatora po sprowadzeniu samochodu do polszy :) I jakos nigdy nie mialem czasu sie tym zająć...

Sprawa jest prosta: podczas grania radia lub plyty pojawiają się parametry ustawień radia, cytuję:

SUB-W+ 4
SUBW NOR
--DEMO--
T01 0'11 (mimo ze leci powiedzmy track 8..)
BBE +2


itp.

Jak się tego pozbyć? Co moze się wyświetlać w zamian?
(proszę o łopatoligiczną instrukcje :mrgreen: Jestem techniczny ale jakoś nigdy nie mialem zapału do wdrożenia się w obsługę radia) ;)

#2 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:58, 23.11.2008

aaaaaaaaaaaaaaaaaa może demo wyłączyć ? :mrgreen:

#3 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:12, 23.11.2008

J A K ?

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:34, 23.11.2008

a czy masz instrukcję obsługi ?
bo jeśli nie to możesz pobrać tutaj

#5 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:30, 23.11.2008

No wlasnie nie mialem :/

Pobrałem przejrzałem i rzeczywiście "DEMO" było włączone.

WIELKIE DZIęKI MAN!

[ Dodano: 2008-11-23, 21:28 ]
Jeszcze takie jedno male pytanie:
Jak slucham radia to juz na 6-7 kresce niskotonowe głośniki ladnie grają. Jak odpalam CD muszę podgręcić głośność na 8-9 kreske zeby było czuć odpowidnią moc basów (no ale jest już wtedy dosyć głośno z gwizdków i tych w przednich drzwiach).

Czym jest to spowodowane? Jakość kawałków? Radio nie odtwarza płyt z plikami MP3 (z tego co kojarzę) i zawsze musze je konwertować na WAVE (czy jakos tak) przy wypalaniu płytki w Nero.

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:38, 23.11.2008

Musialbys zripowac plyte do wav na dysk i programem do edycji audio zmaksymalizowac poziom, ale tak zeby niespowodowac przesterowania nagrania. No i pozniej to wypalic jako cd-audio.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:55, 23.11.2008

No wlasnie nie mialem :/

Pobrałem przejrzałem i rzeczywiście "DEMO" było włączone.

WIELKIE DZIęKI MAN!

[ Dodano: 2008-11-23, 21:28 ]
Jeszcze takie jedno male pytanie:
Jak slucham radia to juz na 6-7 kresce niskotonowe głośniki ladnie grają. Jak odpalam CD muszę podgręcić głośność na 8-9 kreske zeby było czuć odpowidnią moc basów (no ale jest już wtedy dosyć głośno z gwizdków i tych w przednich drzwiach).



Czym jest to spowodowane? Jakość kawałków? Radio nie odtwarza płyt z plikami MP3 (z tego co kojarzę) i zawsze musze je konwertować na WAVE (czy jakos tak) przy wypalaniu płytki w Nero.


Blade oczywiscie ze jest to spowodowane jakościa kawałków, zastanawia mnie tylko to, że twoja Alpina nie odtwarza plyt MP3 ?
Jesli przerabiasz muzykę mp3 na wave czyli poprostu robisz płytke audio, to nigdy nie osiągniesz jakosci oryginalnych plyt audio jakie puszczaja w radiu. To sie da odczuć niektóre kawałki w radiu graja bajecznie, na MP3 czy wave tego nie osiągniesz. Dla porównania wsadz sobie jakaś oryginalna płyte, ja mam taką stara plyte La Busche ( czy jakos tak sie to pisze ) w kazdym razie jak ją zapodałem to byłem wszoku !! potem włozyłem plyte MP3 i totalna lipa !
Optymalna jakość mp3 to 256 lepsza juz dla ludzkiego ucha jest niewyczuwalna, jesli oczywiscie prownujemy kawałki mp3.
Tak czy siak twoje odczucia sa spowodowane jakośćia kawałków przerabianych z mp3 na audio :-D

#8 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:01, 23.11.2008

wlasnie nie wiem czy badalem odtwarzanie MP3.... ;) Sprawdze i sie odezwę ;P




IPB Skin By Virteq