Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Fotelik 15-36 kg - problem z pasami i ISOFIX

VII isofix fotelik 15-36 accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 knapix

knapix
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:21, 24.11.2018

Witam,

Mam problem z doborem fotelika 15-36kg do Accorda VII kombi. Do tej pory używałem fotelików mocowanych na pasy.

Nadszedł czas na wymianę.

 

Główne kryterium poza bezpieczeństwem jest możliwość delikatnego pochylenia fotelika do spania ponieważ często wyjeżdżamy późnym wieczorem w trasę.

Taką opcję posiadają tylko niektóre foteliki z ISOFIX w grupie 15-36. 

Po przymiarce mojego faworyta - Cybex S-fix - pojaiwł się problem. Po zamocowaniu fotelik jest przesunięty do środka o odległość około pół zagłówka. Środkowy zaczep isofixa wbija się w półskórę a dodatkowo zasłania zatrzask pasa, który jest koszmarnie umiejscowiony pomiędzy mocowaniami ISOFIX pod fotelikiem. Syn nie jest w stanie sam zapiąć pasa jak ma to miejsce w przypadku fotelika Romer Kid II bez isofixa w drugim aucie.

Dorosła osoba również ma spory problem z zapięciem pasa w takim układzie.

Z doborem fotelika mocowanego na pasy z opcją pochylenia nie będzie łatwo - nie wiem czy takie istnieją.

 

Podejrzewam, że część z Was miała taki problem. Dajcie znać jak sobie z nim poradziliście. 

 

 

 

 

Załączone pliki


  • 0

#2 jay11

jay11
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:23, 26.11.2018

Też kupiłem z ISOFIX. W Accord VII jest to jakieś nie przemyślane. Zrezygnowałem z tego rozwiązania. Najlepiej byłoby przespawać te mocowania do fotelika.
  • 0

#3 FairFaX

FairFaX
  • Informatyk
  • 301 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type-S Supercharged
  • KM:300 ???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:17, 26.11.2018

Miałem podobne obawy po kupieniu Recaro Monza Nova 2 seatfix

 

recaro-monza-3.jpg0

 

Ale za poradą kolegów przełożyłem pas pod mocowaniem isofixa i jest ok. Czyli klamra pasa idzie od zewnetrznej strony fotelika.

 

Foto kolegi:

 

34384c025bb62fa81cba166887fc49b9.jpg

 

 

Wiadomo, że trzeba się nagimnastykować przy zapinaniu, ale to kwestia przyzwyczajenia.

 

Generalnie przesuniecie fotelika do środka ma swój cel - przy uderzeniach bocznych jest znacznie dalej od drzwi - jest miejsce na kortynę, itp


  • 0

#4 knapix

knapix
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 30.11.2018

Dzięki za odpowiedzi. Recaro faktycznie jakoś lepiej się dopasował.
Chyba znalazłem to o co mi chodziło i
w końcu kupiłem Kiddy CruiserFix 3.
Zatrzask pasa przełożyłem jak radziliście. Jako jedyny z oglądanych ma system isofix ruchomy na boki w zakresie ok 7cm w każdą stronę a jednocześnie sztywny (taka wysuwana litera T, gdzie pozioma część jest przesuwana). Podobno to system absorbujacy uderzenia boczne. Dzięki temu fotelik po wpieciu ułożył się w centralnej pozycji dla bocznego siedziska czyli pomiedzy boczkami z pół-skóry. Zagłówki fotelika i fotela są teraz niemal symetrycznie ułożone.
Dziś zobaczymy jak mlodemu będzie się spało w trasie po delikatnym wysunieciu siedziska do przodu.
Pozdrawiam38a0d08ed90b11e067b33fb2dc243450.jpg7903f7d81094df2fe228666e7e1d3a52.jpg848be4c85933fb28c04eb892a6050f5c.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 masterazr

masterazr
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:41, 15.07.2020

Jeżeli ma ktoś problem z wypoziomowaniem podstawy fotelika (pewnie każdy z fotelikiem na isofix ma tak że część odstaje, "wisi" w powietrzu) to polecam:

 

- Regulator kąta Podkładka Diono Radian

 

Dajemy to pod fotelik.

 

Koszt na serwisie aukcyjnym około 60 zł, wykonanie to twarda pianka poliuteranowa. Można ją dociąć. Fotelik trzyma się jakby opierał się cały na siedzeniu - pianka jest bardzo jakby to napisać "gumowa", "trzymająca" itp. Żadnych desek albo kocyków. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, isofix, fotelik, 15-36, accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq