Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Nowy amortyzator, pytanie laika

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oggo

Oggo
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX-GT
  • KM:174
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 14.11.2018

Witam

Tak na szybko. Kupiłem amortyzatory na tył do acco viii od Monro z serii OSpectrum. Przyszła paczka z dwoma, jak to nowe amorki były w pozycji zamkniętej tzn do rozprężenia/wydłużenia. I tu taka historia: Jeden z amortyzatorów po przekręceniu trzpienia wyciągnął się samoczynnie po czym podczas nacisku odbijał rówież do maksymalnej długosci. W drugim z kolei po przekręceniu trzpienia nic się nie działo, by wyciągnąć go na maks trzeba było ciągnąć ręką, a po ponownym sprężaniu nie odpijał. Stwierdziłem że coś z nim jest nie tak i ten amortyzator zwróciłem, po czym dostałem kolejny, nowy gdzie sytuacja jest identyczna. I tu moje pytanie do osób które montowały takie rzeczy: Czy takie zachowanie amortyzatora nie jest normalne? Bo amortyzator stawia opór podczas sprężania.
Pozdrawiam

Użytkownik Oggo edytował ten post 22:19, 14.11.2018

  • 0

#2 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 23:58, 14.11.2018

druga sztuka też jest wadliwa. amortyzator gazowo-olejowy działa w ten sposób, że bez sprężyny gaz powinien go wypychać, a przy sprężaniu stawiać opór. jak piszesz, że amortyzator się nie rozpręża, to najprawdopodobniej jest uszkodzony.


  • 0

#3 Oggo

Oggo
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX-GT
  • KM:174
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 15.11.2018

Oki, dzięki za szybką odpowiedź, tan amorek faktycznie jest gazowy więc powinien odbijać, ale żeby tak kolejny tez wadliwy  . . . ;/


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq