Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Problem z napędem DVD do Navi

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mayorga

Mayorga
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:58, 08.11.2018

Witam wszystkich,

 

Wgrywając nowe mapy napęd zaczał szwnakować, nie moglem wyjąc płyty mimo wielokrotnego klikania aż wkoncu jak załapalo to napęd oddał plytę ale razem z jakąs okrągła metalową blaszką i od tej pory padł na amen. Można plyte wlożyć i wyjąc, ale już jej nie czyta (disc reading error i czarny ekran). Pisalem do paru zakladów o naprawe ale odeszłem z kwitkiem a ceny w ASO sa kosmiczne, więc rozglądam się za używanym zamiennikiem i tu pytanie:

Na rynku wtórnym napędow dużo nie ma a w zasadzie dokładnie takiego jaki potrzebuje to nie widze na tą chwile ani jednego: P/N 39540-TL0-G030-M1 - stąd moje pytanie:

Widzialem napedy od VIII gen w dieslu, czy tourerow (maja inne oznaczenia 39540-TL0-G010-M1 / 39540-TL0-G020-M1 - ponoc te 2 zamieniac mozna) ale czy to bedzie pasować do VIII 2.0 sedan? Czy jakikolwiek inny naped moze się nadać na zamiennik czy to z Civica czy moze z CRV tez z benzyniakiem R20?

Dodam że czytnik pod radiem działa i wszystko inne jest ok, problem jest tylko z napedem DVD w bagazniku.

 

Z góry dzięki za pomoc!


  • 0

#2 only1

only1
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:09, 26.02.2019

Nie wiem jak wybrnąłeś z swojego problemu (napisz), ja mam doświadczenie że wkładanie np. płyt ściągniętych z chomika kończy się uszkodzeniem czytnika, pomogli mi w http://www.nawigacje...pl/kontakt.html, tanio nie było (około 500, nie pamietam dokładnie).

NIE WPYCHAJCIE BYLE CZEGO DO NAPEDU DVD!!!


  • 0

#3 Skrzypek

Skrzypek
  • Klubowicz
  • 4 postów
  • Skąd:Szczawno Zdrój
  • Silnik:2,2
  • Wersja:TOURER
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:08, 28.02.2019

Właśnie jestem po przygodzie z odtwarzaczem DVD navi. Po zimie przestał czytać płytę (disc error). Mój napęd to Alpina i naprawiłem go w SERWISIE ODBIORNIKÓW SAMOCHODOWYCH w Świdnicy za 150pln. Namiary: telefon: 501 243 015 / 74 853 83 99 - Polecam


  • 0

#4 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 15:35, 28.02.2019

Co naprawiali ? Przynajmniej co twierdzili ?
  • 0
                       

#5 Skrzypek

Skrzypek
  • Klubowicz
  • 4 postów
  • Skąd:Szczawno Zdrój
  • Silnik:2,2
  • Wersja:TOURER
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:44, 02.03.2019

Znam człowieka od 10 lat, jest najlepszy na D. Śląsku. Wymienił element napędu (jakieś kółko), które często pada w tych DVD.


  • 0

#6 Predii

Predii
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:CK Kielce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:s
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 23.09.2022

Witam ja kupiłem auto z uszkodzonym czytnikiem dvd więc rozebrałem napęd bo taką już mam nature i okazało się że to kółko jest oderwane. To kólko metalowe to górny trzymaczami płyty bez niego płyta trze o obudowe chodź czasem się rozkręciła i normalnie navi działał. I tu ciekawostka napęd do accord viii 500zl ale na farta kupiłem od civica 2007 rok 50 zeta. Ma inne kostki ale ten sam przód i co się okazało cały czytnik DVD jest taki sam. Wymieniłem samo kółko to feralne i działa ale nie zawsze. Jeszcze muszę tam zajrzeć laser przemyć albo kupie jeszcze jeden od Civic i cały przełoże
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq