Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Powracający problem DPF

VIII

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cimosz

Cimosz
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:37, 07.11.2018

Witam, próbowałem znaleźć na forum odpowiedź na swoje pytania, ale niestety..w takim razie
Mam 2 pytania do was 😊

Posiadam HONDE ACCORD 2.2 I-DTEC 150KM
zakupiłem ja od handlarza w marcu b/r I już po przejechaniu 2000km pojawił się najprawdopodobniej problem z filtrem DPF. Podczas jazdy, A dokładniej przy gwaltowniejszym przyspieszeniu (mocniejszym wciśnięciu gazu ) wyskoczył błąd check system wraz z kontrolka od DPF. Kontrolka od razu zapalila się z symbolem "!". Udałem się do serwisu na wypalanie komputerowe. Problem znikł, ale po przejechaniu 5000km problem powrócił. Tak więc pierwsza myśl ta sama serwis I wypalanie I też tak uczyniłem... ok znowu pomogło do dziś... Problem wraca 3x po przejechaniu jedynie 1500km.
Auto używane jest więcej w mieście 80/20%. Przynajmnjej 2x w miesiącu staram się wyjechać na s8 zapinana tempomat na 5biegu na 100km/h i staram się jechać 15min stała prędkością czasem wiadomo trzeba przyspieszyć wyprzedzając jakieś auto.
Jak poradzić sobie z tym problemem?
Myślałem o pozbyciu się filtra, ale zrezygnowałem z racji nowych przepisów wdrażających w życie przez nasz kochany sejm...
Miał ktoś z was taki problem w tym aucie? Proszę pomóżcie jakoś jak zaleczyc problem gdzie szukać przyczyn I jak je całkowicie wyeliminować.


A drugie pytanie jak dokładnie wygląda procedura wypalania filtra Dpf w hondzie accord viii?
Czy jak wyjeżdżam na autostradę I jadę powyżej 60km/h to już samoistnie rozpoczyna procedurę wypalania?
Nie znam się ma tym I nie mam pojęcia jak wygląda cała procedura. Gdyż tydzień temu przejechalem 80km powyżej 100km/h trasa s8, A dziś filtr się zapycha...
  • 0

#2 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:50, 08.11.2018

"próbowałem znaleźć na forum odpowiedź na swoje pytania, ale niestety"

Kłamiesz ;)
pozdrawiam
  • 0

#3 Cimosz

Cimosz
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:52, 08.11.2018

"próbowałem znaleźć na forum odpowiedź na swoje pytania, ale niestety"

Kłamiesz ;)
pozdrawiam

No nie kłamie nie ma konkretnej odpowiedzi poza wycięciem przetrzepalem chyba wszystkie wątki na temat dpf w accordzie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:28, 08.11.2018

Na wszystkie postawione przez ciebie pytania sam rozpisywałem się w kilku tematach. Są może ze 3 albo 4 takie wątki, poszukaj w tym dziale, a lekturę każdego tematu zaczynaj od końca. Tu masz np. odpowiedź na jedno pytanie:
http://www.accordklu...-14#entry840543
Pozdrawiam

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 23:29, 08.11.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq