Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Nowa Klima wyłacza się podczas jazdy !!!

VII Nowa klima wylancza sie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nowy77

Nowy77
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155km
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:JHM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:52, 23.10.2018

Nowa klimatyzacja: (wymieniona sprężarka na nową, nabita odgżybiona wymieniona jakaś pąpka), a nie działa :( kosztowało mnie to dużo pieniędzy a mechanik niewie co robić. Po wymianie sprężarki, pąpki nabiciu klimatyzacji oddał samochód z początku wszystko działało (dojechałem dodomu 15min wszystko ok na następny dzień trasa 2h i nagle sprężarka się wyłączyła i klima przestała działać i tak w kółko raz się włączy raz nie. Pojechałem do mechanika, spuścił klimatyzację (dziwne było to że dochodziło do 30bar on twierdzi ze powinno być max 15,) nabił od nowa i znowu po paru dniach klima włanczała sie (znowupijechałem spuścił klimę ale tym razem było 15 bar) i wyłanczała wszytko jest pokazane na filmikach które dołanczam do postu. Mechanik podpial się pod komputer twierdząc, że to może czujnik ale komputer nie wyświetla błędu czujnika klimy. Wysłał mnie do elektromechanika bo stwierdził ze pronlem jest w panelu. Elektromechanik skasował mnie 250zl za podlaczenie jakiegos lepszego komputera do auta ktory nic nie wykazal zehy na drodze elektrycznej był problem. Teraz mechanik chce wymienić ten czujnik na metodzie prób i błędów ale za te błędy muszę płacić. Proszę was o pomoc jakąś sugestie, pomysł.

Filmy w załączniku

Przepraszam za niewyraźne słowa ale piszę z telefonu.
Nie moge dodac filmu z dysku google

Użytkownik Nowy77 edytował ten post 07:49, 23.10.2018

  • 0

#2 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:06, 23.10.2018

Nie chcę Cię martwić ale to prawdopodobnie... uszczelka pod głowicą  :DD  a tak poważnie to jak naciśniesz klime na panelu to załącza się i potem jej się widzi stawiać fochy czy nawet po klilnięciu nie dygnie i to kwestia losowa??


  • 0

#3 Mika11

Mika11
  • Forumowicz
  • 140 postów
  • Skąd:Wiena
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:175KM 400Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:33, 23.10.2018

Czy osuszacz był wymieniany?  Jak nie, to obstawiam zapchany osuszacz. Podczas wymiany sprężarki osuszacz  w około 30 minut naciągnie tyle wilgoci z atmosfery, że nadaje się już tylko do śmieci.

pozdro


  • 0

#4 lbx3046

lbx3046
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 22:24, 23.10.2018

Jak stara sprężarka była zatarta to opiłki się rozeszły po całym układzie i nie tylko osuszacz ale i skraplacz powinien być wymieniony a cały układ wypłukany. Być może coś się zapycha i dlatego tak duże ciśnienie robi.
  • 0

Accord II 85r ->Accord III 87r->Accord CB7 91->Accord CC7 94r->Accord CG8 99r ->Accord CM1 + Civic EP2 01r->CM1+ Civic IX 16r


#5 Diluosb

Diluosb
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.0
  • Wersja:s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:13, 22.04.2019

podepne sie pod temat mam taki problem ze klima chodzi idealnie ale podczas jazdy na autostardzie wylacza sie a jak stane na zjezdzie to cos sie gotuje pod maska doslownie slychac bulgotanie jak wylacze klime to odrazu znika teraz zaczyna sie to dziac przy jezdzie po miescie im wysza temperatura na polu tym wczesniej

bylem w dwoch serwisach w jednym nie wiedza a w drugim uszczelka pod glowica choc nie wiem co ona ma wspolnego z klima bo jak wylacze klime to auto chodzi doberze 

w aucie bylo robione sprzeglo od klimy bo padlo po zrobieniu odrazu pojawil sie problem z wylaczaniem przy duzych pretkosciach dodam ze to bylo w lipcu tamtego roku

sprzeglo robili poltora dnia w aso co jest bardzo dziwne a podczas wymiany wyszlo ze przewod elastyczny jest nie szczelny poskladali auto ale nie nabili ukladu bo oni nie reperuja takich przewoodow musialem zrobic to w innym zakladzie i wrucic do nich na napelnienie ukladu

a teraz nikt nie wie co jest tego przyczyna dodam ze ostatnio jak wyjechalem z serwisu to oprucz bulgotania slychac jakies tarcie a uklad jest napoelniony


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Nowa klima wylancza sie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq