Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Oklejenie podsufitki ,słupków itd

all_gen Oklejenie podsufitki Zamsz Alkantara

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 piteroo

piteroo
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LS -> ES->ES-R
  • KM:230?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:56, 14.10.2018

Hej, oklejal ktoś z was podsufitke ,slupki materiałem typu zamsz ,alkantara? Potrzebuje porady jaki materiał najlepiej zakupic oraz klej itd.

Gdzieś kiedyś natknąłem się na post że któryś z członków oklejal plastiki wnętrza jakimś zamszem/welurem samoprzylepnym, ale niestety nie mogę teraz natrafić na ten temat.
  • 0

#2 Hurricane

Hurricane
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:20, 15.10.2018

Zmieniałem niedawno kolorystkę wnętrza na całkowicie czarną m.in. podsufitka, klamki, uchwyty, górne elementy oświetlenia.

Materiał na podsufitkę musi być podbity gąbką. Klej bonaterm i najlepiej większą puszkę jeśli robisz to pierwszy raz. Musisz pamiętać po zdjęciu materiału z podsufitki o usunięciu resztki gąbki, która pozostanie. Ja użyłem wkrętarki z drucianym krążkiem.

Na słupki jest kilka opcji, tańszych lub droższych. Najlepszym i chyba najbardziej estatycznym rozwiązaniem będzie flokowanie czyli musisz się pokusić o wydanie odrobiny grosza firmie którą się w tym specjalizuje.
Inna opcja to pomalowanie zwykła farba akrylową, ale pozostawia to twardy i nieprzyjemny w dotyku materiał (sklejony). Można też użyć specjalnych farb do tkanin lub skór wtedy pozbędziesz się powyższej wady.
  • 0

#3 piteroo

piteroo
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LS -> ES->ES-R
  • KM:230?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 15.10.2018

Zmieniałem niedawno kolorystkę wnętrza na całkowicie czarną m.in. podsufitka, klamki, uchwyty, górne elementy oświetlenia.

Materiał na podsufitkę musi być podbity gąbką. Klej bonaterm i najlepiej większą puszkę jeśli robisz to pierwszy raz. Musisz pamiętać po zdjęciu materiału z podsufitki o usunięciu resztki gąbki, która pozostanie. Ja użyłem wkrętarki z drucianym krążkiem.

Na słupki jest kilka opcji, tańszych lub droższych. Najlepszym i chyba najbardziej estatycznym rozwiązaniem będzie flokowanie czyli musisz się pokusić o wydanie odrobiny grosza firmie którą się w tym specjalizuje.
Inna opcja to pomalowanie zwykła farba akrylową, ale pozostawia to twardy i nieprzyjemny w dotyku materiał (sklejony). Można też użyć specjalnych farb do tkanin lub skór wtedy pozbędziesz się powyższej wady.


Myślałem nad flokiem ,ale ostatnimi czasy nie lubię zlecać zabawy komuś, mam czas i wolę samemu się z tym pobawić
  • 0

#4 Bażant

Bażant
  • Klubowicz
  • 460 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:11, 15.10.2018

Hej, oklejal ktoś z was podsufitke ,slupki materiałem typu zamsz ,alkantara? Potrzebuje porady jaki materiał najlepiej zakupic oraz klej itd.

Gdzieś kiedyś natknąłem się na post że któryś z członków oklejal plastiki wnętrza jakimś zamszem/welurem samoprzylepnym, ale niestety nie mogę teraz natrafić na ten temat.

Zerknij do mnie, ja ma u siebie patent z zamszem samoprzylepnym ;]


  • 0
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...trong>BażantoweCA5</strong></a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...trong>BażantoweCN1</strong></a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...trong>BażantoweCW3</strong></a></p>
<p> </p>

#5 piteroo

piteroo
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LS -> ES->ES-R
  • KM:230?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 15.10.2018

Bażant ,ale to sztos wygląda, o taki efekt mi właśnie chodzi , dawaj na pw, mam parę pytań
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, Oklejenie podsufitki, Zamsz, Alkantara

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq