Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#61 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 08:59, 04.07.2010

Przekonałem się ostatecznie do tego panelu, mógłbyś napisać gdzie go zamówiłeś, tzn adres, sposób zapłaty, czy wypada jeszcze coś ustalić, np. zasugerować wystawienie tańszej faktury itd. ?
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#62 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:13, 12.07.2010

Ja też chciałem zapytać, czy ma ktoś jakieś namiary - może w Polsce na taki zestaw do VII generacji?
Albo czy po przełożeniu czegoś takiego:

http://www.allegro.p...i_6_cd_nev.html

PPS będzie działał poprawnie? Czy w ogóle jest możliwość (gabarytowo) włożenia takiej navi orygninalnej?
  • 0

#63 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:12, 13.07.2010

Przekonałem się ostatecznie do tego panelu, mógłbyś napisać gdzie go zamówiłeś, tzn adres, sposób zapłaty, czy wypada jeszcze coś ustalić, np. zasugerować wystawienie tańszej faktury itd. ?


www.fedomcn.com
elven@fedomcn.com

Do VIII gen. model to C8008HS

Do VII gen. także mają odpowiedni sprzęt. Po zamontowaniu wszystko działa jak poprzednio.

Powodzenia w transakcji. Może uda się Wam taniej.
Egon12 - jak będziesz zamawiał weź może 3 kamerki - dwie dla siebie i jedną dla mnie. $25 to nie jest kwota nad którą trzeba się zastanawiać.
  • 0

#64 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:20, 13.07.2010

msnet - no problem, obadam ten nowy kontakt od Ciebie...

w szutility mieli --- The Accord car special camera CAV-650AD price is USD37.

sprawdz sobie na ich stronie czy to ta sama co Twoja ..., bo moze bede u nich bral :)

Pozdr
egon12
  • 0

#65 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:40, 13.07.2010

w szutility mieli --- The Accord car special camera CAV-650AD price is USD37.


To jest dokładnie ta którą ja mam. Zresztą sprzęt prawdopodobnie jest identyczny. Może różnić się softem. Jak kupisz w SUAV daj znać to spotkamy się i porównamy.
Negocjuj i wybierz tańszy. Pamiętaj jednak o jasności transportu do Polski.
Sposób zapłaty jest również ważny. Ja płaciłem poprzez Western Union z prowizją ok 80PLN. Jak wybierzesz przelew to doliczą koszty zagranicznego banku ok $35 - $50.
  • 0

#66 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:54, 03.08.2010

Dla tych którzy posiadają chiński produkt:
http://www.accord-ru...ead.php?t=28510

- nowy firmware (poprawia prawidłowe wyświetlanie temperatury climatronika)
- nowe logo
- ....itd

A propo kupna ustrojstwa dwóch znajomych nie polecało firmy SUAV
  • 0

#67 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:21, 04.08.2010

Hi,

Mozesz napisac wiecej co jest nie tak SUAV ???.... mam z nimi ukonczone "rozmowy" i zostalo mi zamowic towar :) wiec wole wiedziec jaki numer moga wywinac ...

egon12
  • 0

#68 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:36, 05.08.2010

Hi,

Mozesz napisac wiecej co jest nie tak SUAV ???.... mam z nimi ukonczone "rozmowy" i zostalo mi zamowic towar :) wiec wole wiedziec jaki numer moga wywinac ...

egon12

podeślij mi prosze info na PW ile cie to wyniesie i jaki zestaw bieżesz , moze zejda z ceny jak zamowisz 2 szt :)
  • 0

#69 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:09, 05.08.2010

w szutility mieli --- The Accord car special camera CAV-650AD price is USD37.


To jest dokładnie ta którą ja mam. Zresztą sprzęt prawdopodobnie jest identyczny. Może różnić się softem.
...


@msnet - mozesz zerknac jaka zamawiales? z papierow wynika, jakie umiesciles tutaj, ze specjalna dla hondy Spirior, ja robilem "podchody" do F730, ale koles z fedomcn (Elven) mi sugeruje, ze ta do Spirior bedzie lepsza.....

edit:
mam foty :) z fedomcn

1 - F730 - sprawa jasna - lampka wylatuje wstawiamy to:
http://www.fotosik.p...984ae540aa.html

2 - "specjalna dla hondy Spirior" - podobno odpowiednik Accorda ECU - gdzie to sie wstawia ? nie wyglada jakby bylo "podkladka" pod lampke oswietlenia tablicy - why Elven to sugeruje? pisze ze do Rosji sprzedaje tego duzo i nie ma tam problemow z montazem....
http://www.fotosik.p...785643d6cd.html

gdzie wogole siedzi kamera w oryginale? musze chyba zahaczyc o salon hondy .... :)

egon12
  • 0

#70 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:30, 07.08.2010

Problemy z SUAV:
-proszenie sie o fakturę zamiast proformy
-brak insytrukcji od urządzenia(instrukcja od zupełnie innego modelu)
-brak instrukcji montażu (bardzo przydatne by czegoś nie połamać)
-jak już zapłacicie kase i dostaniecie urządzenie nie odpowiada na żadne maile ( np.gdzie instrukcje które przed zakupem obiecał , dlaczego klimatronic błędnie wyswietla temp.)
- kolega msnet kupił taniej(w SUAV zapłacili po 753USD za urzadzenie, kamera, przesyłka)
Prowdopodobnie z tej firmy będzieci musieli zmieniać firmware żeby prowidłowo climatrinic wyświetlał wam temp.(dwaj koledzy tak mieli) choc kupowali jeden w maju drugi w czerwcu).
Wszystko musieli szukac w necie bo od kolesia już zadnej informacji nie dostali.
Ja te urządzenie kupiłem od jednego z nich bo musiał pilnie sprzedac Accorda. Jestem zadowalony z działania jak na razie. Mogę się jedynie przyczepić tylko do górnej ramki obudowy wyświetlcza gdyż nie mogłem ją idealnie dopasować do wnęki w samochodzie- za duża szpara-ale przecież to chińszczyzna
  • 0

#71 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:03, 09.08.2010

Co do kamery ja zakupiłem identyczną jak w poz. 1

http://www.fotosik.pl/pok...984ae540aa.html


Ważne. Kupując kamerę tego typu musimy liczyć się z koniecznością powiększenia otworu w plastikowym elemencie nad tablicą (czarna blenda). Element ten w oryginale przykrywa lampki podświetlające tablicę tak skutecznie, że potrzebny jest jego demontaż chcąc wymienić żarówkę. Tak jest u mnie. Ponieważ kamera musi wystawać poniżej tego plastiku więc musimy powiększyć otwór aby przeszła przez niego. Operacja z nożykiem trwała ok. 10 minut. Wyjęcie to minuta. Siedzi na 6-ciu spinkach.


Co do sprzętu:
1. Firmę SUAV odradzam
2. Firmę Fedom polecam pomimo przysłania mi sprzętu z innym softem niż w ofercie. Dla posiadaczy Bluettoth jest to nawet lepiej.

Ile kosztuje sprzęt pisałem i napiszę jeszcze raz. Może jest gdzieś taniej ale tu jest pewność, że dostaniemy. A w handlu z Chinami to jest podstawa. Poczytajcie na forach posty nieszczęśników topiących kasę bez szansy na towar lub jej zwrot.

Kontakt do gościa handlowca to: elven@fedomcn.com

Procedura zakupu jest następująca.
Drogą mailową ustalić cenę, sposób dostawy i płatności. Pamiętamy, że płatność bankowa to koszty waszego banku (niemałe) oraz dodatkowe $30 prowizji banku zagranicznego która pojawi się na naszej fakturze.
Moja faktura wyglądała tak
Dołączona grafika

Dostawa droga - ale cały czas monitorowałem przesyłkę, od następnego dnia po przesłaniu kasy drogą WesternUnion (koszt transferu 120PLN).
Przesyłka po dotarciu do Warszawy poszła do UC. Spedytor podstawił dokumenty (mailem) które podpisałem. Przyjechał po nie kurier spedytora. Resztę spraw załatwili sami. Po dwóch dniach kurier spedytora przywiózł paczkę do domu i skasował ich prowizję oraz opłaty celno-skarbowe (cło i vat) - całość w kwocie ok 140PLN o ile dobrze pamiętam.
Niskie opłaty związane są z innym kosztem na fakturze dołączonej do paczki. Tam były ceny ok. 15% rzeczywistych.
Biorąc to wszystko prywatnie może unikniecie kosztów celno-skarbowych. Ja dałem adres firmy i UC chwycił przesyłkę automatem.
Cała transakcja kosztowała: $517, 120PLN, 140PLN.

Wszystkim którzy zakupią ten sprzęt ZA DARMO pomogę w instalacji/montażu. Montowałem go kilkakrotnie.

Do egon12: jeśli kupisz kamerę z poz. 1 to ja się piszę na 1-na sztukę. Podtrzymuję swoje zdanie o 2 kamerach nad tablicą. Jedną jako kamera druga jako atrapa z podświetleniem.

Podsumowanie po 3-ch miesiącach użytkowania.

Sprzęt rewelacja. Nawigacja bije na głowę pod każdym względem fabryczną.
Szybkość procesora w przypadku AM6 wystarczająca. Przeliczanie tras szybkie. Nie ma się do czego przyczepić (oczywista poza tematem mapy).
Refleksy są. Po 15 - 16 jak słonko trochę niżej jadąc na wschód na ekranie odbija się w znacznym stopniu to co utrzymuje nas przy życiu, ale każdy wyświetlacz tak ma. Kiedyś spróbuję z chropowatą folią. Na ekranie CB zdaje egzamin ale kontrast siada.
Przez cały czas użytkowania miałem jedno zawieszenie. Stanęła nawigacja oraz wszystkie dane na wyświetlaczu. Jeden ruch ręką, wyłączenie i włączenie radia i po zwisie.
Kamera cofania dobra. Po dojściu do wprawy można zapomnieć o kierowaniu głowy do tyłu.
Odtwarzanie DVD b.dobre. USB praktyczne. Ekran i jego rozdziałka super. Czas uruchomienia bardzo krótki (mam porównanie do drugiego podobnego sprzętu w Lagunie). Po uruchomieniu auta zanim ruszymy do tyłu kamera już działa. W lagunie tak nie miałem. Musiałem dodatkowo czekać z 10 sekund aby obraz się pojawił.

Są także, jak w życiu minusy.
1. Nie ma autostartu mapy.
2. DVD czasami nie pamięta gdzie zatrzymał oglądanie. Po kilku dniach chcąc kontynuować zaczynamy od początku filmu a do tego na ekranie nie ma informacji o biegnącym czasie (brak paska postępu).
3. Przydałby się pilot do tego sprzętu.
4. Co prawda działa sterowanie przy kierownicy ale już wybieranie katalogów z pena wypełnionego mp3 jest praktycznie możliwe tylko z konsoli centralnej -radia.
5. Audio z nawigacji. Normalnie jak mapa gada to wycisza radio. Ponieważ komunikatów może być sporo więc jest to wkurzające. Są na to sposoby ale ja wybrałem najprostszy. Odznaczyłem w mapie wszystkie i mam spokój. Można także odciąć jeden kabelek od wyciszania i dostaniemy nakładanie audio - ja tego nie próbowałem bo po co. Nie będzie wyciszać radia przy muzie z USB i audio z płyty DVD.

Więcej uwag jako malkontent nie mam.

Chcących zakupić ten sprzęt zapraszam na demonstracje - w Warszawie na Bemowie.

[ Dodano: 2010-08-09, 11:14 ]
do ddga

Mogę się jedynie przyczepić tylko do górnej ramki obudowy wyświetlcza gdyż nie mogłem ją idealnie dopasować do wnęki w samochodzie- za duża szpara-ale przecież to chińszczyzna


To nie tak. Ponieważ ekran nie ma podpory w postaci szybki środkowa górna część lekko opada w dół. Są dwa powody tego. Pierwszy to oczywiście demontaż. Tam właśnie wkłada się paluszki aby pociągnąć do tyłu cały ekran. Drugi to ciepło. Plastik robi się bardziej plastyczny i środek opada. Odciągnij górę do tyłu, daj plaster dwustronny i po sprawie. Ja mam na razie szczelinę góra 1 mm więc nic z tym nie robię bo widać to jest jak opuszczę głowę. Z normalnej pozycji tego nie widzę - wszystkie krawędzie przylegają do deski.
Wręcz powiedziałbym - to nie chińszczyzna bo za bardzo spasowane.
Puść screena ekranu głównego. Masz taki sam co ja. Zamieszczałem zrzuty. Może podjechałbyś na Górczewską to porównamy.

[ Dodano: 2010-08-09, 11:19 ]
Aaaa.
Dodam jeszcze tylko, ze raz tak miałem. Góra nie doszła do końca i powstała szczelina.
Powód był prozaiczny. Ponieważ do ekranu doprowadzone jest 5 wiązek przewodów z czego dwie to pytki niczego sobie, nie doszedł ekran do końca. Zrobiłem następującą rzecz. Wyjąłem osłonę głośnika nawigacji i od tyłu pociągnąłem kable wyświetlacza. Wchodzą paluszki i jest to możliwe. Wtedy dopchnąłem ekran do końca.
  • 0

#72 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:09, 09.08.2010

Hi,

@msnet
Kamere dla Ciebie doloze do mojego zamowienia, juz prawie z nimi koncze ale koles (Elven) ma mnie powoli dosyc - zawraca gitare 2 tygodnie, a kupi jedna sztuke:) taki klimat powoli wyczuwam, no ale trafilo na "detaliste" i szczegolarza :P
Jaki byl powod ze nie dostales sprzetu z BT??? maja to samo oznaczenie dla head unita z BT i bez BT ?????? na pewno to nie jest tylko SW - pewnie brakuje w srodku takze plytki z BT.

A co z tym drugim typem kamery? Mysle, czy dla siebie nie wziac jednej takiej - jednej, bo wydaje mi sie, ze bedzie ona montowana w tej blendzie po lewej stronie w miejscu oryginalnej kamery ...
co o tym sadzisz ? jest tam taki obrys miedzy lewa lampka (jak stroi sie za autem), a koncem tej blendy, tam mniej wiecej w polowie ...... to jest miejsce oryginalu.

Dzieki za helpa!

Pozdr
egon12
  • 0

#73 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:10, 09.08.2010

Może komuś może się przydać. W praktyce to jest mój sprzęt:

http://translate.goo...lla:pl:official

Prawda, że robi wrażenie.

A tu jest instrukcja montażu

http://slil.ru/28958279

[ Dodano: 2010-08-09, 12:29 ]

A co z tym drugim typem kamery? Mysle, czy dla siebie nie wziac jednej takiej - jednej, bo wydaje mi sie, ze bedzie ona montowana w tej blendzie po lewej stronie w miejscu oryginalnej kamery ...
co o tym sadzisz ? jest tam taki obrys miedzy lewa lampka (jak stroi sie za autem), a koncem tej blendy, tam mniej wiecej w polowie ...... to jest miejsce oryginalu.


Nie potrafię ci pomóc w tym temacie. Miałem w ręku ten plastik bo go ciąłem i nie widziałem innego miejsca na kamerę.
A może to dopinasz w miejsce gdzie jest guz do otwierania klapy bagażnika bo otwór by na to wskazywał.
Widzę, jeśli mogę dać swoje uwagi i nie to, że każdy chwali swoje bo nie o to chodzi, że ze zdjęcia wynika konieczność dania tej kamery NA ORYGINALNY PLASTIK a to pociągnie za sobą opuszczenie kamerki w dół, a co za tym idzie bardziej ją będzie widać. Niby to lepiej ale po co ma się rzucać w oko, że jest sprzęt. Moja przylega do blachy a plastikowa blenda jest włożona na nią. Patrząc poziomo spod blendy wystaje jedynie oko kamery (patrz moje foto). W tej twojej jest jeden plus. Jest bez podświetlenia tablicy.
Nieśmiało zapytam - na ile stargowałeś?

W targach podawajcie hasło "Jestem z Honda Club Poland" - pomoże bo ja zacząłem i jeden już z tego skorzystał.
Możecie także napisać - kolega Miru miał taką ceną i ja też taką chcę.
  • 0

#74 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:42, 09.08.2010

@msnet

na razie mam ceny base - nie rozmawialem o tym, wyjasnialem z nim anteny, TV, te nieszczesne kamery i pare setek pytan do head unita :)
nie wiem czy to dobrze, nie znam sie na "handlowaniu" ale skoro straci na mnie tyle czasu to bedzie chcial sprzedac .... wiec upusci cos... :) :P
oryginal ceny sa:
HU - 400USD
kamery - cos kolo 30USD
anteny TV - 2x 10USD
TVtuner - 100USD

gratisow brak :) w postaci karty SD i igo

Pozd
egon12
  • 0

#75 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:03, 09.08.2010

Jesteś pewny tunera. U nich nie ma w ofercie z mpeg4. Pamiętaj, że parę krajów w europie ma to za standard.
U nas na Allegro kupisz tuner bez mpeg4 za 100PLN. Z mpegiem czwartym widziałem raz za 250 ale nie byłem zainteresowany.
Na mój gust ich tunery niestety NIE MAJĄ MPEG4. Dopytaj. Specyfikacji ci pewnie nie podeśle ale pogoogluj.

Podaj w targach co napisałem powyżej to zejdzie do 350 - wspomnisz moje słowa. Ja zaczynałem od $480 + $130 fracht gdzie w SUAV $608 + $60 fracht ale nie wiadomo jaki.

Co do gratisów to nie były gratisy tylko zawartość zestawu. W specyfikacji oferty jest oryginalnie mapa na MicroSD.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq