Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#46 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:SC/WB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:22, 10.06.2010

Dużo nie napiszę ze względu na niepodłączoną jedną kostkę. Tam będzie przyciemnianie przy włączonych światłach ale w Polsce to jest również irytujące. Za dnia masz włączone a auto myśli, że jest noc i przyciemnia wszystko. Dlatego lepiej korzystać z nocnej skórki AM. Ustalasz od której godziny ma zapodać noc i gitara. Co do pokrętła to na 100% NIE. To typowy ekran dotykowy i innego sterowania poza paluchem nie ma.
Co do refleksów muszę przyznać z pełnym szacunkiem dla Hondy, że daszek robi swoje. W poprzednich autach trochę odbić było. Tu nie zauważyłem. Matowy ekran i dach nad nim robi swoje.

Niestety przy szyberdachu pewne odbicia dojdą, ciekawe jak sobie z nimi poradzi ten matowy ekran, bo standardowa szybka ciężko to znosi.
Póki co dzięki za informacje. Oczywiście prosimy o jeszcze ;-)

Jeżeli chodzi o RDS - owszem tak ale jak masz zapodaną nawigację to tego nie widzisz. Jak coś zmienisz to przez chwilę widzisz po czym znika (to tak jak z pensją - chwilę jest po czym jej nie ma - od człowieka zależy na jak długo jest)

:r
  • 0
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#47 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:44, 11.06.2010

Podłączyłem kamerkę. Tu już łatwo nie było. Dużo przeciągania. Poszedł także na przód kabel od anteny CB.

Oprócz wejścia video CCD do kamery cofania jest jeszcze kabel o nazwie REVERSE


Połączenie tego jest konieczne. Podać nim trzeba +12. Bez tego nie ma ekranu kamery. Dziwne ale tak zrobili. Trzeba przeprowadzić kabel sygnałowy i plus ze światła cofania (no chyba że się chce komuś szukać tych 12V pod deską). Ja puściłem z tyłu, zwłaszcza, że i tak trzeba było dać na kamerę zasilanie. Działa dobrze - trochę duże rybie oko, ale za to duży kąt widzenia.
Chętnym zakupić taki komplet radzę kupić dwie kamery. Jedną dla kamery a drugą jako drugie podświetlenie. Teraz u mnie jest trochę dziwnie. Może zmiana żarówki na LED (w pozostawionej drugiej oprawie) da lepszy efekt. Jednak ja żałuję, że nie kupiłem dwóch.
  • 0

#48 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:41, 17.06.2010

Hej,

Bardzo podobny (jak nie ten sam) opisywany przez Was zestaw znalazłem oferowany w Polsce z gwarancją na stronie:
http://www.navi-medi...NDA-HOAC08.html
Co prawda tam wersja do samodzielnego montaż kosztuje 3399 PLN :(. Ale jest też opcja z instalacją u dealera.
Instalował ktoś to coś w swojej Hondzie Accord ? Czy działa to z dobrze z wersją Exe i Premium Audio ?
Pozdrawiam.
  • 0

#49 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:SC/WB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 17.06.2010

msnet, pisałeś, że wyświetlacz najpierw wyjmujemy od góry, później od dołu. Czyli trzeba trochę do góry odgiąć daszek, wsadzić palce lub coś delikatnego i cienkiego i posiągnąć, tak? Czy u Ciebie też tak siedział jakby był przyklejony? Czy muszę uważać na coś, co może się urwać?
  • 0
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#50 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:48, 24.06.2010

Hi,

No to jak kupowac nie kupowac ? :) Jak to sie sprawdza w praktyce ? Auto rano odpalilo o wlasnych silach ? :)

Pozdr
egon12
  • 0

#51 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:45, 02.07.2010

Przepraszam za krótką przerwę.
Co do wyjęcia wyświetlacza:
równo w środku jego długości wkładamy paluszki powyżej górnej krawędzi i ciągniemy do siebie. Jak wyczujemy, że puściły klipsy (dwa po lewej i prawej stronie na górze) to łapiemy dwoma rączkami za górne rogi i ciągniemy całość do siebie. Puszczą wtedy dwa pozostałe dolne klipsy. Operację taką przeprowadzałem już wielokrotnie. Jest bezpieczna.

Co do zakupu:
Po 15-to dniowym użytkowaniu moje odczucia:
DVD - dobre, przydatne na zakupach żony oraz wiecznym staniu w korkach (na penie mam kilkanaście kabaretów nagrane i puszczam czekając aż ruszy poprzedzający mnie samochód)
NAVI - dobre bo wybieram mapę jaka mi pasuje (można mieć na SD nagrane pięć i tylko w ustawieniach wskazujemy z jakiej chcemy korzystać) - minus to daleko do ekranu z paluszkiem oraz brak możliwości samouruchomienia (każde włączenie kluczyka wymusza ponowne przyciśnięcie <> na ekranie. Na początku był to 100% minus. Teraz to już tak na 50%. Czasami nie jest mi potrzebna nawigacja i jeżdżę na głównym ekranie). Audio nawigacji korzysta z radia więc każdy komunikat z nawi wycisza na ten czas muzę z radia. Ja wyłączyłem wszystkie komunikaty w mapie.
USB - dobre - dwa gniazda przydatne. Jeden mam do pena z mp3 a drugi do pena z avi. Po utworach można skakać z kierownicy (ch+ i ch-)
KAMERA - chyba najbardziej przydatny element tego sprzętu. Przełącza się błyskawicznie. Nawet przy nowym uruchomieniu auta zanim wybierzemy wsteczny bieg już mamy ekran z kamery cofania. Tego się obawiałem, że zanim uruchomi się już poczujemy obce ciało na tylnym zderzaku - tak miałem w Lagunie ale tu działa to zdecydowanie szybciej. Kąt kamery jest bardzo duży. Na ekranie widać tylne narożniki samochodu. Śmiało można jechać patrząc tylko na ekran. Cz za tym idzie duże rybie oko - ale można się do tego przyzwyczaić.
BLUETOOTH - za to minus i mieszane uczucia. To jego brak pomimo, że w specyfikacji jest.

Nie wiem co jeszcze napisać więc pytajcie.
Generalnie montaż jest bardzo prosty - wystarczy wiedzieć jak demontować poszczególne elementy kokpitu.
  • 0

#52 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:36, 02.07.2010

Witam!

Skoro powrociles na forum to zaczynam pytac:) chce sobie cos takiego dokupic... Mam wersje EX czyli z audio premium system (zmieniarka + BT do telefonu). Jakis czas temu mailowalem z SUAV ale w odpowiedzi na moje pytania dostalem tylko marketingowy belkot - zreszta mam wrazenie, ze caly czas ten sam i tlumaczony przez jakis automat :) Wiec moze Ty jako posiadacz tego wynalazku bedziesz w stanie odpowiedziec na te pytania :) Wkleje oryginalna wersje, jak angielski to problem to zaraz przetlumacze, daj tylko znac ...


Thanks for the quick response!

What kind of shipment you offer? What is the price for each? With or without insurance? What is about customs fee from China to Europe Union?
I will need this CAV-8080SR with this few accessories like rear view camera - destination will be Europe, Poland.

Before ordering I need know about few technical details. Please give me info as much as you can with details - Thanks!

What will be with my current audio system ? On your screens I can see icons for six CD slot - is this from orginal Audio Premium System from Honda?
What is about orginal AM/FM radio? It will be possible to use this also? What's about orginal BT hans free system with voice recognition?

What will be no longer aviable from the orginal equipment after connection to the car CAV-8080SR ???

I have orginal Audio Premium System with the external Amplifier + Subwoofer in trunk - This CAV-8080SR will be connected also for this HONDA external amplifier and subwoofer?

This CAV will be connected to the orginal Steering Wheel Control buttons - also for the phone functions? What's about "old" functions of this SWC buttons? Are they still aviable?

What's the core parameters for the NAVI part ? OS system, RAM and Flash size, processor? Can I put inside some aftermarket navi software compatibile with yours OS system?

and last one part :) what's about TV option? Is this only DVB-T? or also some analog standards for Europe? Is this dvb-t mpeg 2 or 2 and 4 compatybile? What's about TVs antena?
What's about antenas for build in CAV for example FM? That will be the same like orginal radio antena?

Can you provide to me more pictures from different level of menu CAV ?

Thanks a lot for the forbearance and for the information! I am almost decided for the buing, but I need to be sure that will be a best choice and reach my needs :)
  • 0

#53 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:19, 02.07.2010

egon12 - odpowiadam.

Co do będącego obecnie sprzętu na Twoim pokładzie po zamontowaniu Navi NIC SIĘ NIE ZMIENI.
Radio, zmieniarka i BT zostaną i działać będą tak jak obecnie. W praktyce zmieni się jedynie wyświetlacz.
I dobrze. Ten nowy jest bardziej przejrzysty, kolorowy i posiadający również 6 ikon płyt CD.
Wszystko co masz teraz na LCD będzie na połowie nowego. Druga połowa to 4-ry przyciski ze znakiem Hondy pośrodku.
U mnie jest to: Nawigacja, DVD, Muzyka i Ustawienia. Jak nic nie uruchomisz będziesz miał to co teraz. Jak uruchomisz Navi będziesz miał na ekranie mapę (jakąkolwiek która chodzi pod win5CE). Każdy ruch radia, klimy i BT da okno z ustawieniami wspomnianej połowy ekranu i po 4-ch sek zniknie pozostawiając mapę (obejrzyj screeny).
Powtarzam - nie ingerujesz w dotychczasową instalację. Zastępujesz wyświetlacz podłączając do niego oryginalny kabel. I to wystarczy. Dołączone do zestawu DVD i dodatkowe kable możesz zamontować lub nie - twoja decyzja. Jak chcesz posiadać DVD musisz je dołożyć zamiast schowka podłączając dodatkową wiązkę DVD-LCD. Jak chcesz mieć audio z nawigacji i/lub muzę z USB i DVD dokładasz dodatkowy kabel z zestawu. Możesz nie musisz. Jak chcesz sterować utworami z USB i DVD podłączasz dodatkowy kabelek pod kostkę A. Jak chcesz mieć kamerkę z tylca dokładasz ją i podłączasz dodatkowy kabelek. Jak chcesz mieć dodatkowy monitorek dla dzieciaków z tyłu montujesz go i podłączasz do serii wejść/wyjść ekranu. Wszystko to są moduły które mogą być lub nie.
Co do początkowych zapytań do firmy SUAV - nie dziwi mnie ich brak odpowiedzi. Miałem to samo i dlatego z niej zrezygnowałem.
Nie odpowiedzą ci jak mają zamiar dostarczyć towar, przez kogo również.
Jak będziesz w Warszawie napisz. Zademonstruję to co mam zamontowane, dam wszystkie materiały jakie zgromadziłem.
Jestem teraz w stanie cały komplet zamontować w dwie godziny (bez kamery - tu sam kabel z tyłu do przodu przekładałem pół dnia pod siedzeniami i wykładziną aby było elegancko). Sama kamerka to godzinka ale od razu kupuj żarówkę w5w Led bo jak tablica dostała jedno światło z kamery bialutkie a drugie z oryginalnej żarówki żółte to wyglądało jak w cyrku.
Jak masz inne pytania to dawaj. Zrobiłem już z tego fakultet.

Dodam jeszcze, że TV to opcja i ja jej nie mam. Szybkości procka nie podają ale mam kilka nawigacji i to w Hani chodzi porównywalnie z Navroad 500MHz. Rozdzielczość również jak w Navroad 7" czyli 800x480. Antena GPS w zestawie dużo lepsza niż w innych nawigacjach. W garażu łapie 4 satki ale należy trochę poczekać. W innych nie miałem żadnej. Pod niebem łapię około 6 -8 a fixa mam zanim zamknie się za mną brama - 10 do 15 sek. Umieściłem ją koło ekranu w miejscu głośnika od navi pod siatką.
Dwa gniazda USB wyprowadziłem do kieszeni obok mojej prawej nogi dla wygody podłączania penów.
  • 0

#54 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:30, 02.07.2010

Witam!

Czyli calosc siedzi za LCD .... to jest wince5.0 - nie wiesz na jakim procku i ile RAMu to ma ? jak wgrywa sie do tego navi? do wewnetrznego FLASHa czy podaje sie jakos na karcie sd (usb) ? czy czyms innym ? Pisales, ze jedno wejscie usb masz do audio drugie do avi - gdzie fizycznie sa te zlacza ? poprowadziles je do schowka ?

co z TV ? kupiles dokladnie to co ja rozpoznawalem ? 8080 cos tam ? gdzie to kupiles? mozesz podac namiar - zaczne z nimi negocjowac :)

co do kamery - dalej twierdzisz zeby kupic 2 ? jedna zle wyglada jezeli chodzi o podswietlenie ? jak wogole wyglada nad rejestracja? mozesz strzelic w wolnej chwili jakas fote ? :)

do do Wawy to chetnie bym sie przejechal bo strasznie jestem napalony na zakup tego wynalazku :) na razie jestem jednak uziemiony w krk - czekamy na delivery :) i samochod straci troche na waznosci :)

jak ze stabilnoscia tego sprzetu ? wstaje zawsze ? przezywa crank'a ? jak zachowuje sie np przy takich temperaturach jak teraz, gdzie deska nagrzewa sie do 70stC ....

PS. Moj typ jest taki:
1 - CAV-8080SR
2 - CAV-650AD
3 - CAV-660 - nie wiem co z tym TV tunerem jeszcze ... :) bo jak analog to sobie podaruje, jak dvb-t mpeg2 to chyba tez ... - opis na ich stronie jest bez sensu, raz dvb-t raz isdbt itp....

Pozr
egon12
  • 0

#55 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:44, 02.07.2010

Dwa gniazda USB to nic innego jak wyprowadzone dwa kable zakończone gniazdami USB (tak jak w przedłużaczach USB).
Generalnie służą do mediów. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego dwa - ale jak są to ja podzieliłem je na mp3 i avi.
RAM jest bez znaczenia. Sprzęt widzi tylko pamięć SD i to tam pakujesz mapy i inne rzeczy. Tam również możesz zapodać media.
Jak chcesz je wczytać to w menu wybierasz skąd - USB, SD, DVD. SD może być do 16GB więc jest czym rządzić.
Nadal twierdzę, że dwie kamery są bardziej elegancko. Z kamerki światła idą z dwoma odblaskami (po obu stronach kamery są LEDy). Z drugiej lampki pomimo, że mam także LED idzie z jednym odblaskiem. To rzuca się lekko w oczy a patrząc na moje screeny nietrudno zauważyć, że lubię perfekcję (zboczenie zawodowe informatyka programisty).
Pytaj dalej lub "byle jednak do Warszawy" - zapraszam
  • 0

#56 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:48, 02.07.2010

troche mi sie przeedytowalo po drodze :)

ja mam kombi, wiec z przewodami bedzie wiecej zabawy - trzeba bedzie wyjsc z klapy do nadwozia :(

gdzie fizycznie jest zlacze na SD ? na fotach jakos nie widze ...
skoro piszez o 16GB to sdhc tez pojdzie ...

probowales z AM 6.5 ? dalej twierdze ze RAM ma znaczenie ... bedzie malo to program albo nie ruszy albo bedzie chodzil wolno ....
  • 0

#57 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:56, 02.07.2010

Ja mam też z klapy - tam jest światło cofania. Kabel puściłem korzystając z oryginalnego kanału.
Sprzęt przez 21 dni nie powiesił się ani razu.
Co do TV - nie ma się co łudzić. Standardu mpeg4 nie będzie bo to na rynek US a tam tego nie ma.
Poza tym możesz podłączyć jakikolwiek tuner zewnętrzny z wyjściem cincz i będziesz mógł oglądać TV na swoim LCD.
Zwykła tunery są w cenie do 100PLN ale bez mpeg4. Na takie trzeba jeszcze poczekać. Mówię o małych tunerach w obudowie zasilanych 5V i mających wyjścia bez konieczności podłączania ich do komputera. Na Allegro jest tego masa.
Miałem TV w Lagunie i pomimo, że chciałem z tego korzystać w Warszawie i pomimo, że miałem dwie anteny z przodu i z tyłu odbiór był fatalny. Mocno celować trzeba było autem aby coś mieć na ekranie. Pechowo zawsze buło z kierunkiem zaparkowanego samochodu a antena typu TAXI mi nie za bardzo leżała.

Gniazdo microSD jest na ekranie po prawej stronie pomiędzy LCD a ikoną poduszek. Lekko na zdjęciu je widać.
Teraz chodzi mapa AM 6.2
RAMu jest 1 GB - według specyfikacji. Rano zobaczę w zasobach.
  • 0

#58 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:13, 03.07.2010

hmm niezle by bylo z taka iloscia RAMu

ja sie spodziewalem 64 MB :) jak to standardowo na tanich boardach z winCE5.0

Pozdr
egon12
  • 0

#59 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 03.07.2010

co do kamery - dalej twierdzisz zeby kupic 2 ? jedna zle wyglada jezeli chodzi o podswietlenie ? jak wogole wyglada nad rejestracja? mozesz strzelic w wolnej chwili jakas fote ? :)


Mówisz masz

Dołączona grafika

W praktyce jest prawie niewidoczna

Dołączona grafika

a tak podświetla. Widoczne odblaski i przyznasz, że z dwoma kamerkami byłoby przyjemniej

Dołączona grafika

a taki jest z niej obraz (rybie oko)

Dołączona grafika

Co do pamięci to screen. Wygląda na 128MB patrząc na paski.
Lokalny to pamięć wewnętrzna, SB to karta SD a USB to wiadomo. Audio na lokalnym to ich przykładowe dwie muzyczki.
Wyczaiłem, że mapy mogą być również na USB.

Dołączona grafika
  • 0

#60 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:48, 03.07.2010

Hi,

Dzieki za foty ! W takim razie wezme dwie .... jezeli sie zdecyduje na te dedytkowane do accorda - rozwazales kamere zintegrowana z podkladka pod rejestracje ???

BTW: jak sie trzymaja te srebrne oprawki ? ja po 3 probach z roznymi wstawie czarne plastikowe :) "plastikowy" chrom odpada predzej czy pozniej :(

co do RAMu - 128MB pozwoli miec pare POI ustawione na widoczne i dalej bedzie smichac AM6.5...

Co z GPS ? antena jest zinegrowana z modulem tym co wyswietlacz ? czy jakos jest na przewodzie ?

Pozdr
egon12
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq