Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#556 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:51, 30.08.2016

Restart podlega pewnym prawom. Jeżeli włączysz do 5-6 sekund od wyłączenia (kluczyk) to dostajesz od razu to na czym wyłączałeś. Windows jeszcze się nie zamknął.

Odczekuję wiec ok 10 sek przed ponownym załączeniem. Robiłem także próby, że po nagrzaniu sprzętu wyłączałem go na kilka/kilkanaście minut i po ponownym załączeniu AM uruchamiała się z kopyta. I tutaj także nie ma reguły.

Zdarza się, że przerwa jest zbyt długa i nie zastartuje.

Ja nie twierdzę, że na pewno ciepło powoduje problemy. Może tak jednak być. Skończyły mi się pomysły.


  • 0

#557 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:18, 30.08.2016

Zastanawiające jest tez to, że ten czas Ci sie wydłuża .... win6.0 ten sam, manager aplikacji ten sam, karta ta sama, AM "powiedzmy" ta sama - a wszystko idzie w "złą" stronę. Trochę to wskazuje na postępującą degradację czegoś w HW ....

ale co jak zamówisz nową płytę i będzie to samo za chwilę ??? może nowa AM jest tak napisana, ze cały czas coś pisze po pamięci i ją raz-dwa wykańcza ....

/e12


  • 0

#558 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:38, 30.08.2016

Pewności nie ma. Może być tak, że przyślą płytę która nie będzie pasowała do touchpada. Raz mi go przysyłali i pasował do płyty więc mam nadzieję, że nie kombinują np. ze zmianą taśm łączących.

Może być tak, że wstawię nową płytę i będzie to samo. Albo po jakimś czasie zrobi się to samo. Ale coś robić trzeba bo jest to frustrujące. Na inną mapę przechodzić nie chcę, kwestia przyzwyczajenia i upodobania.

Dzisiaj jechałem na trzeciej po AM (Nawitech czy jakoś tak, w sumie to kopia MapyMap w innej skórze) i wszystko w niej mi przeszkadza. I nie można nic modyfikować. A tego nie lubię.

Z tego powodu zapytałem o Androida. Jak napisze, że mają to wezmę z nim i dołożę na wszelki wypadek nowy ekran (może być inne połączenie a to następne 70$). Za 650 zeta będę miał zupełnie nowy sprzęt.


  • 0

#559 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:25, 31.08.2016

Pewności nie ma. Może być tak, że przyślą płytę która nie będzie pasowała do touchpada. Raz mi go przysyłali i pasował do płyty więc mam nadzieję, że nie kombinują np. ze zmianą taśm łączących.

Może być tak, że wstawię nową płytę i będzie to samo. Albo po jakimś czasie zrobi się to samo. Ale coś robić trzeba bo jest to frustrujące. Na inną mapę przechodzić nie chcę, kwestia przyzwyczajenia i upodobania.

Dzisiaj jechałem na trzeciej po AM (Nawitech czy jakoś tak, w sumie to kopia MapyMap w innej skórze) i wszystko w niej mi przeszkadza. I nie można nic modyfikować. A tego nie lubię.

Z tego powodu zapytałem o Androida. Jak napisze, że mają to wezmę z nim i dołożę na wszelki wypadek nowy ekran (może być inne połączenie a to następne 70$). Za 650 zeta będę miał zupełnie nowy sprzęt.

 

Daj znac jak bedziesz cokolwiek zamawial - moze sie dolacze jak nie znajde rozwiazania do tego czasu u siebie - a jakby jeszcze bylo na androidzie pasujace do naszego wyswietlacza i obudowy to juz by byla full opcja.

/e12


  • 0

#560 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:36, 31.08.2016

A co się dzieje z Twoim?


  • 0

#561 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:47, 31.08.2016

To samo ... tylko mam od jakies 6 miesiecy "niepostępującą" minute oczekiwania...

Na początku coś powalczyłem, ale jak sprawdziłem, ze stara AM i inne nawigacje od strzała się uruchamiają - to zostawiłem temat z myślą, ze nowa AM potrzebuje więcej zasobów przy starcie, a CE pewnie coś robi jeszcze i np. pamięci jest brak.

Ciekawe, że u mnie czas oczekiwania się nie wydłuża.

 

Pokombinuje teraz, wrócę do najstarszego CE jakiego mam, wywalę menagera i spróbuje uruchomić AM za raz po starcie czystego-starego CE.

/12


  • 0

#562 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:48, 31.08.2016

Przysłał odpowiedź. Nie ma nowego sprzętu do naszych aut. O Androidzie można zapomnieć.

Naszego sprzętu w ich ofercie też już nie ma. O dziwo są do poprzednich genów a do naszego brak (musi za stary).

W związku z tym

 

MAIN BOARD FOR SPIRIOR 1 $70,00 / $70,00   1   $70,00   Shipping Cost by DHL $35,00   Total $105,00 Total with 6% Paypal Charge $111,30

 

chyba zamówię bo czuję, że to ostatni gwizdek. Jeśli się wahasz to mogę troszku poczekać. Pokombinuj jeszcze.


  • 0

#563 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:55, 31.08.2016

a to teraz z BT na plycie Ci wysle ?

co do sprzetu do VIII gena - mysle ze wogole volumen aut byl za maly ... puscili produkcje na krotko i teraz klepia bardziej dochodowe wersje, ktorych sprzedaja wiecej

jezeli to HW to pewnie tez mi padnie - pytanie czy przy 2 szukach cos opusci ? czy to tylko przesylka /2 ?

 

PS. pisales chiczykom o tym problemie ? koledzy rosjanie tez tego sprzetu maja troche ... musialo sie to jeszcze komus zdarzyc :)

 

/e12


Użytkownik egon12 edytował ten post 12:06, 31.08.2016

  • 0

#564 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:39, 31.08.2016

Nie, nie pisałem bo trudno byłoby określić mu problem z jedna mapą nawigacji.

Na rosyjskim forum również nie poruszam tego tematu - z wiadomych przyczyn, komunistyczny nakaz nauki języka rosyjskiego przynosił odwrotny do zamierzonego skutek (szybka ulotność).

Z googla tłumacza to raczej się nie da bo przenieśliby te posty do działu "Humor"

Co do upustów, Puściłem zapytanie ale u nich chyba już po dziewiętnastej jest więc odpowie pewnie jutro.


  • 0

#565 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:23, 01.09.2016

Nie daje upustu. Zamówiłem i kupuję po tej cenie. Ryzyko, że to nie zadziała ale będę miał ew. zapas.


  • 0

#566 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:48, 01.09.2016

Ok to powodzenia!!! i żeby pasowało do reszty...
Nie masz może fotek pcb jak rozbierales całość do wymiany elektrolitow? Chciałem popatrzeć po elementach... z czego to jest zrobione i co można by jeszcze wymienić.
/e12
  • 0

#567 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:12, 01.09.2016

Nie mam, robiłem fotki samego touchpada jak wymieniałem.

Zrobię dla Ciebie jak rozbiorę przy wymianie. Jakiś tydzień pewnie to potrwa.


  • 0

#568 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:47, 01.09.2016

Nie mam, robiłem fotki samego touchpada jak wymieniałem.

Zrobię dla Ciebie jak rozbiorę przy wymianie. Jakiś tydzień pewnie to potrwa.

 

jasne - ja mam czas jak zwykle :) to zamawiam i stare i nowe PCB z obydwu stron ....

Popatrzę może przyjdzie mi coś do głowy, co powoduje takie problemy jak mamy.

/e12


  • 0

#569 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:21, 06.09.2016

Hej :)
Ponieważ to tylko wstępne zapytanie, to niech będzie... ale przypominam, że od zakupów (w tym również grupowych) jest Giełda (tylko i wyłącznie).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

 

Porządki porządkami (cenna inicjatywa), ale apeluję o rozsądek!

W "Giełdzie" nigdy bym tego nie znalazł. A przyczyna - mimo, że może niezbyt wpisująca się w regulamin - jest taka, że nie przyszłoby mi do głowy, żeby szukać w "Giełdzie" rozwiązania problemu związanego z tematem chińskiego urządzenia, lecz raczej - pomyślmy .... - sprawdziłbym w tym temacie tutaj. Co zresztą swego czasu robiłem i, ponownie, bez sprawdzania w "Giełdzie" zdecydowałem zmienić "chińczyka" na inny sprzęt.

 

@msnet

Szkoda, że taki zły timing, bo oszczędziłbym sobie prawdopodobnie dużo pracy wymieniając płytkę "chińczyka". Moje objawy były wprawdzie inne, ale sądzę, że wymiana by pomogła, bo z całą pewnością problem był hardware'owy i związany z temperaturą: im cieplej tym częściej wieszanie się systemu (biały ekran a potem ostatni wyswietlony ekran, nieruchomy i niereagujący na nic).

 

A może - pytanie raczej laika, żeby nie powiedzieć dyletanta - masz jakiś zimny lut przy układzie GPS i mapa nie może się wystartować dopóki system nie odpowie? A jak cieplej, to znowu działa i jest ok...


  • 0

#570 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:44, 06.09.2016

Raczej nie, zdecydowanie zmiana mapy na inną pomaga. Jeżdżę od kilku dni na Navigatorze i jest dobrze - znaczy softwarowo jest dobrze. Startuje po uruchomieniu auta, nie wiesza się, niestety mi ta mapa nie pasi i tyle.

Płytka już w powietrzu, jutro będzie we Frankfurcie. Zapłacone więc nie mam już nad czym się zastanawiać. Wymienię i dopiero przyjrzę się uważniej tej starej. Jak nic nie pomoże - trudno, pół kilo w plecy. Nie pierwsze i pewnie nie ostatnie.

A może pomoże, a może będzie z BT i bedę mógl AM zrobić online. Kto wie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq