Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Honda gaśnie przy zmianie biegów do 3 tyś obrotów

VI Gaśnie Tłumnik końcowy

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomeek884

tomeek884
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:Å»yrardów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:49, 04.09.2018

Witam

 

Ostatnio Hanka mi zwariowała i nie mogę tego ogarnąć, a mianowicie. Jadąc autem spokojnie tzn zmiana biegów do 3 tyś to w momencie wysprzeglania obroty spadają na 900 po chwili spadaja na 200 auto się dławi i gaśnie, a jadąc dynamiczniej tzn zmiana biegów powyżej 3,5 tyś obrotów wszystko jest ok obroty idealnie trzyma na 900.

 

Błędów żadnych nie pokazuje.

 

Jedyne co znalazłem to uszkodzony tłumik końcowy od góry jest duża dziura. Czy to możliwe żeby od tego tak się zachowywała ?

 

Dodam że w ostatnim czasie byÅ‚a robiona gÅ‚owica i kupiÅ‚em od chÅ‚opaka po regeneracji i portingu( nie wiem czy dobrze napisaÅ‚em) plus ostry waÅ‚ek. On twierdzi że to wina filtra powietrza, że powinien być stożek, z tym że przez ostatnie 3 miesiÄ…ce jeździÅ‚a  na tym i wszystko byÅ‚o ok

 

Ja bym obstawiaÅ‚ ten tÅ‚umik koÅ„cowy, może siÄ™ przepchaÅ‚ albo za szybko spaliny uciekajÄ… i auto przy maÅ‚ych obrotach siÄ™ dÅ‚awi. WczeÅ›niej i teraz miaÅ‚a taki efekt że w momÄ™cie  ruszania na jedynce przy wciskaniu  gazu najpierw tak jak by delikatnie siÄ™ zadÅ‚awiÅ‚a i w potem wkrÄ™ca siÄ™ na obroty.( ale to dosÅ‚ownie 1 sek nie odczuwalne dla kogoÅ› kto nie jeździ na co dzieÅ„ )

 

Dodam że ukÅ‚ad  zapÅ‚onowy caÅ‚y byÅ‚ wymieniany Å›wiece i kable ngk  nowa kopuÅ‚ka i  paluch, wyczyszczony egr, przepustnica i krokowy. i nie mam już na niÄ… pomysÅ‚u...

 

Czy miał ktoś taki przypadek albo podpowie czy dobrze myślę

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 


  • 0

#2 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 15:44, 04.09.2018

jak masz takÄ… opcjÄ™, to podjedź do kogoÅ›, żeby kompa podÅ‚Ä…czyÅ‚, najszybsze rozwiÄ…zanie ;) zawory do sprawdzenia. przyczyn może być sporo, wiÄ™c ciężko doradzić coÅ› na odlegÅ‚ość, a przecież wszystkiego nie bÄ™dziemy tutaj opisywać :D a informacji o stanie Twojego auta mamy tu tylko tyle, że ukÅ‚ad zapÅ‚onowy caÅ‚y byÅ‚ wymieniany, Å›wiece, kable, nowa kopuÅ‚ka, paluch, wyczyszczony egr, przepustnica i krokowy. no i że jest dziura w tÅ‚umiku :D


  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 16:09, 04.09.2018

Poszukaj bo o opadających obrotach było mnóstwo tematów.
Ale na początek zawory, czyszczenie przepustnicy, jak nie pomoże to EGR z EGR plate.
Później można kombinować dalej.

Oczywiście jeśli rozmawiamy i VI gen bo taki zaznaczyłeś a profilu nie masz uzupełnionego.

Wysłane z ALE-L21
  • 0

#4 Thunder

Thunder
  • Forumowicz
  • 275 postów
  • SkÄ…d:Opolskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:26, 04.09.2018

Masz cały układ podcisnieniowy szczelny? Żaden wężyk nie popękany? Jak wiele było rozbierane to może gdzieś na łączeniu pękła stara guma podczas składania.
  • 0

#5 tomeek884

tomeek884
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:Å»yrardów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:24, 26.09.2018

Witam sory że tak późno ale nie mogłem tematu odnaleźć. Jak narazie żaden zabiegał nie przyniósł efektów jest Troche lepiej po odłączenie tego tylnego czujnika na przepustnicy ale to też. Nie. Zawsze. Właśnie tak myślę że może te węże od podciśnienia są ślę podłączone... Czy posiada ktoś jakiś schemat? Teraz ma taki objaw że spadnie na 900 obr na chwilę i potem w jednym momencie gaśnie brak już mi pomysłów

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 07:56, 28.09.2018

Zresetuj kompa i niech się jeszcze raz nauczy obrotów. Może pomoże


Użytkownik toki edytował ten post 07:57, 28.09.2018

  • 0

#7 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 08:35, 28.09.2018

Czekaj, czekaj - ostry wałek?

Jaki dokładnie?

Było strojenie po tym? Czy wrzucony wałek i niech lata?
OdÅ‚Ä…cz sondÄ™ lambda i daj znać czy zmieni siÄ™ coÅ›. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, Gaśnie, Tłumnik końcowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq