Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Niepokojące stuki w silniku

VIII silnik stuki zawory luzy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Adamsonix

Adamsonix
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Torzym
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 24.08.2018

Witam,

Około miesiąca temu wymieniłem w swoim Accordzie filtr paliwa i na następny dzień na zimnym silniku usłyszałem stuki które są moim zdaniem z pod pokrywy zaworów. Myślałem że może układ się do końca nie odpowietrzył i w ogóle się tym nie przejąłem. Ale od tamtej pory powtórzyło się to już z 5 razy dodatkowo dzisiaj na ciepłym silniku było to samo. Dźwięk jest bardzo pusty, nie metaliczny coś jakby gumowym młotkiem uderzać w kawałek plastiku a jeszcze bardziej przypomina dźwięk pękającej kukurydzy jak się robi popcorn w mikrofali. :hmmm:  Dodatkowo od mniej więcej tego samego czasu ciężko pali na zimnym silniku tak jakby odpalał na 3 cylindry i zdarza się że puści sporą chmurę z wydechu... :depresja: na ciepłym odpala normalnie. Może ktoś ma pomysł co to mogło by być? Następnym razem postaram się nagrać ten dźwięk wyraźnie przebija się przez dźwięk pracy silnika. Wiem że przez internet to nie takie proste i najlepiej jak bym pojechał do mechanika ale chciałbym chociaż mniej więcej wiedzieć co mnie może czekać.

 

 

Accord VIII 2.2 i-DTEC 272tys przebiegu.

 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, silnik, stuki, zawory, luzy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq