Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Dokładki type s, dokładka przednia, progi

VIII viii optyczny dokładka type s

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 majko

majko
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Malbork
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:07, 16.08.2018

Witam,

 

Zastanawiam się nad dokładkami type s do accord viii (czarny) przed liftem i mam kilka pytań:

1. Czy dokładki przykładowo jak z aukcji poniżej to elementy godne polecenia czy tandeta?

 

https://allegro.pl/h...7050175293.html

 

2. Ile orientacyjnie powinno kosztować pomalowanie jednego elementu dokładek wraz z założeniem?

3. Czy dokładki obniżają znacznie prześwit auta, jeśli tak to o ile?

4. Czy jeśli kupiłbym dokładki w kolorze czarnym, to czy wystarczy je tylko polakierować, czy trzeba malować na czarno bo będzie widać dużą różnicę?

5. Z jakiego materiału dokładki są dobrej jakości - włókno szklane, laminat czy coś innego?

 

Pozdrawiam


Użytkownik majko edytował ten post 09:08, 16.08.2018

  • 0

#2 PabloWschowa

PabloWschowa
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Wschowa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Prestige +
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:37, 16.08.2018

Włókno szklane ni jak ma się do OEM - szukaj OEM , 2 razy zahaczysz o krawężnik i na razie. Włókno zawsze trzeba pomalować  i dochodzi kwestia dobrego spasowania i montażu - pewnie na jakiś klej

Szukaj OEM może droższe ale jest taj jak fabryka przykazała i nie pęknie na 1 krawężniku + fabryczne mocowania.

Ja za pomalowanie całego kompletu dokładek zapłaciłem kolo 900zł (przód , tył i progi) pewnie można taniej gdzieś u mirków ale trafienie w odcień kosztuje swoje.


  • 0

Aktualnie : Lexus RX 300 * Toyota Auris II * Mazda MX5NB


#3 jendrek.pzl

jendrek.pzl
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Chełm Piaski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:14, 23.10.2018

Wypowiem się na temat laminatów i elementów laminowanych.Otóż pasowanie elementów jest bardzo istotne,grubości też.Jeśli z laminatu kupujesz elementy pytaj sprzedawce z jakiej maty są robione,grubość i czy możesz zamówić w kolorze .Lakierowanie to żaden kłopot takich elementów,Laminat też jest wytrzymały.


  • 0

#4 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:02, 25.10.2018

jakiej grubosci zatem powinny byc te laminaty?


  • 0

#5 Eumiar

Eumiar
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Całowanie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Navi
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:22, 28.12.2018

Witam, odradzam kupno takich elementów sam miałem takie progi w ręku i wygląda to dosyć słabo , oddałem je później sprzedającemu. Mój lakiernik powiedział mi,że nie zrobiłby takiej rzeźby u siebie w aucie.Sam kompletuje body kita aero+types, obecnie brakuje mi dwóch elementów. Dokładki do zderzaka z przodu i właśnie progi. Progi zmawiam stąd tak samo dokładkę. 


https://sklep.gezet....8F04TL06P0/1768

wiem ,że drogo, wszystkie elementy jakie od nich zamawiałem kosztują,ale za to są oryginalne( instrukcja plus zestaw do montażu śrubki uszczelki itd). Zwróć uwagę na te dwa czarne elementy na zdjęciu z linka które wkleiłem to "zaślepki" dzięki którym syf i błoto nie  będzie dostawać się między próg a karoserię , oczywiście można laminat podkleić ale , zgodzę się z kolegą wyżej jeden krawężnik zaliczysz i już robi się sporo roboty.  Polecam kupno oryginalnych używek np z allegro.


  • 0

#6 jendrek.pzl

jendrek.pzl
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Chełm Piaski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:07, 12.12.2019

jakiej grubosci zatem powinny byc te laminaty?

3mm
 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, viii, optyczny, dokładka, type s

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq