Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Uszczelka drzwi

VIII uszczelka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert W

Robert W
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:80tys
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 06.08.2018

Witam serdecznie szukałem ale nic nie znalazlem :-(  . Potrzebuje uszczelke drzwi /od kierowcy/ do 8 gen sedan a mam możliwość kupna od kombi. Będzie pasować ? Dziękuje


  • 0

#2 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:41, 07.08.2018

Drzwi są takie same, więc nie powinno być problemów.


  • 0

#3 MarsBP

MarsBP
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 29.08.2018

Może ktoś wie jak ta uszczelka jest mocowana?

Dwa dni temu stwierdziłem, że lekko odstaje. Myślałem, że będzie tam jakiś rowek do którego wcisnę ją spowrotem.

Wyciągnąłem więc jeszcze trochę aby wyczyścić lecz widzę, że to chyba trzeba ją jednak wkleić???


  • 0

#4 Burzowy

Burzowy
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 05:32, 30.08.2018

Jest rowek musisz wcisnąć tak samo myślałem u siebie ale mi się udało i teraz jest ok
  • 0

#5 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:55, 31.08.2018

Ja regularnie wyciągam uszczelki żeby wyczyścić zbierający się tam syf. Nie jest łatwo włożyć je z powrotem w rowek. Najlepiej zacząć wciskać uszczelkę w dolną część rowka, wtedy idzie w porządku. Od góry nie da się włożyć, lata luźno.


  • 0

#6 Brzanek

Brzanek
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Sędziszów Małopolski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 18.03.2020

Witam.Podpowie ktoś jak zabrać się za demontaż,s później montaż uszczelki drzwi kierowcy i pasażera.Chce w środek uszczelki włożyć sznur silikonowy w celu poprawy przylegania drzwi,ponieważ za bardzo szumi podczas jazdy.Honda Accord VIII generacja.
  • 0

#7 lipkon

lipkon
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 22.03.2020

Witam.Podpowie ktoś jak zabrać się za demontaż,s później montaż uszczelki drzwi kierowcy i pasażera.Chce w środek uszczelki włożyć sznur silikonowy w celu poprawy przylegania drzwi,ponieważ za bardzo szumi podczas jazdy.Honda Accord VIII generacja.

Cześć,

Ja włożyłem w te uszczelki sznur z mikrogumy 6 mm, ale 8 też by wszedł. Łatwo nie było, drugi raz raczej tego bym nie robił, bo ciężko przepchnąć i musiałem niestety rozciąć uszczelkę, by sznur wszedł do końca. Rozciąłem ją jednak u dołu, później po całej operacji zakleiłem z wierzchu czarnym silikonem i nie rzuca się w oczy. Zanim ściągniesz uszczelkę, co nie jest trudne, ja zaznaczyłem sobie na niej i na lakierze jakimś srebrnym markerem (żeby to później zmyć) kreskę, by wiedzieć jak później z powrotem to wpasować. Trzeba też było zdjąć oczywiście plastikową nakładkę progu. Myślę, że jest poprawa, bo wjazd w kałuże już tak nie razi uszy, chociaż dałem też uszczelki na rant dolnych drzwi, przy styku z progami, więc i one też pewnie robią robotę. 


  • 0

#8 Brzanek

Brzanek
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Sędziszów Małopolski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:31, 24.03.2020

Dzięki za wskazówki, powiedz mi jeszcze czy uczczelka jest na jakimś kleju i czy nie ma problemu z jej ponownym montażem zwłaszcza koło boków kokpitu? I czy ten plastik koło progów jest na jakiś zatrzaskach i aby go zdemontować trzeba mocno pociągnąć?
  • 0

#9 lipkon

lipkon
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:55, 26.03.2020

O ile dobrze sobie przypominam to nie jest na żadnym kleju, wyciągnięcie jej poszło bardzo sprawnie. Jeśli zaznaczy się na niej i na lakierze przed ściągnięciem, w co najmniej dwóch częściach jakieś kreski/punkty, to później łatwiej to dopasować z powrotem. Ten plastik jest chyba na spinkach albo zaczepach, ale nie połamałem tam nic, zwyczajnie pociągnąłem, oczywiście z wyczuciem łapiąc dwiema dłońmi. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, uszczelka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq