Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Ceny instalacji LPG

VII cena LPG

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 perszing81

perszing81
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:11, 26.07.2018

Witam,

Ponieważ mam zamiar zainstalować LPG w moim Acco zacząłem wyceniać w różnych warsztatach w Krk i jestem zaskoczony rozbieżnością cen. Czy moglibyście skomentować tak dużą różnicę:

 

1. Instalacja:

elektronika; Stag 4 Qbox Plus

wtryski: Barracuda 130nl

reduktor: AC-R01 (250)

cena: 3800 zł

 

2. Instalacja:

elektronika; AC Stag 200 Go Fast

wtryski: Hana 2000

reduktor: AC-R01 (250)

cena: 2900 zł

 

Rozumiem że wtryski Barracudy są lepsze i sterownik pewnie też, ale żeby aż 900zł różnicy to chyba trochę za dużo, co myśliscie?

 


  • 0

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:28, 26.07.2018

Zakład nr 1 zbył Ciebie wysoką ceną bo mają ogrom roboty. Jakby zobaczyli, że klient ma ciśnienie i za tą kwotę chce montować, to pana Zbyszka by przesunęli na inny termin.

 

Co do gratów, to można spokojnie dać Tech One albo Qbox Basic. Wtryski to obecnie Tech-Yeti, następca Barracud (tzn. Barracuda są z od Alex, a Tech-Yeti od LPGTech). Filtr Perfect Blue. Reduktor może KME Tur?

 

Cena za instalację 4-cyl dobrze zrobioną powinna oscylować w zakresie 2800-3200zł


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#3 piotrficek

piotrficek
  • Partner HAKP
  • 69 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:6
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:45, 26.07.2018

1. Demontaż kolektora?

2. Przewody gumowe? parker/fagumit

3. przewody zasilające faro/miedź?

4. takie same zbiorniki?

5. listwa wtryskowa, rozdzielacz, adaptery wtrysków?

6. opaski, OET samozaciskowe czy slimakowe?

7. śruby, nierdzewne czy z zestawu?

8. Filtr fazy lotnej do barracudy leci ultra 360, a do hana? 

9. Strojenie trasa OBD+AFR czy jak?

10. wygląd instalacji po montażu, galerie obydwu warsztatów. Oglądać porównywać.

11. Faktura na całość czy na 200zł?

PamiÄ™taj że Ty decydujesz gdzie montować. Nikt CiÄ™ nie zmusza jechać tam gdzie drożej. 


  • 0

#4 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • SkÄ…d:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:47, 26.07.2018

Ktoś lubi tulić kasę. Za tą cenę nie brał bym ani jednego ani dugiego zestawu! Jak dla mnie lipa.
A głównie chodzi o reduktor! Hana odpada, ale kto co lubi ;-) A między sterami staga to 200 zeta różnicy, korzystniej wypada 4 QBox Plus.
Poza tym wrzucić instalkę a zamontować zgodnie ze sztuką by miało ręce i nogi! To jest różnica. Na forum są polecane zakłady- poszukaj.
Ja ze swojej strony polecam zestaw KME NEVO PRO na barakach i Gold! Bezproblemowy i obsługuje w czasie zeczywistym ze względu na obsługę protokołu H. A ceną powinieneś się zamknąć od 2.8 do 3k, total max 3.2k przy bajkowym montażu! Nawet przy pierwszym zestawie ale z Gold !!
Pzd.
  • 0

#5 perszing81

perszing81
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:30, 26.07.2018

Dzięki za odpowiedzi! No tak szukam polecanych zakładów z forum - te wyceny są właśnie od nich ;-)

Chciałbym mieć zrobione dobrze żebym nie gonił co chwila na jakieś regulacje itp... Ale cena blisko 4tys to dla mnie za drogo - średnio przejeżdżam 20-25tys km rocznie. Będę szukał dalej


  • 0

#6 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:55, 26.07.2018


1. Instalacja:

elektronika; Stag 4 Qbox Plus

wtryski: Barracuda 130nl

reduktor: AC-R01 (250)

cena: 3800 zł

 

Ja mam dokÅ‚adnie taki zestaw w 8 gen. Chodzi to zajebiÅ›cie. ZaÅ‚ożone profesjonalnie zgodnie ze sztukÄ… ( demontaż kolektora, strojenie podczas jazdy itp ). ZapÅ‚aciÅ‚em okoÅ‚o 3200 zÅ‚ ( +/- 100zÅ‚ ). ZakÅ‚ad NowotczyÅ„ski w MÅ‚awa, nigdy nie miaÅ‚em zaÅ‚ożonej tak dobrze instalacji LPG.  Podali Ci cenÄ™ trochÄ™ zawyżona pewnie ze wzglÄ™du na miasto Kraków. Do MÅ‚awy wiele osób z Warszawy przyjeżdża.


  • 0

#7 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 22:09, 26.07.2018

Prawda jest taka że polecani na rożnych forach strasznie obrośli w piórka i chca strasznie duzo zarabiać.

Ja mam baracudy tech 224 acr 01 250KM z sciaganiem kolektora strojeniem afr i wszystkim co zwykły gośc sobie zamarzy za 2700zł

Taka instalacja i fachowy montaż powinien kosztować jw. do max 3200zł.

Ale fachowi instalatorzy wykorzystuja gÅ‚upote na forach i ogolnie ludzka najciemniaja  ze u nich to profi a inni to lipa i sami sobie nakrÄ™camy ceny.

Popatrzmy na ceny gratów do lpg podstawy:

reduktor -powiedzmy acr 230zł

wtryski baracudy 300zł

elektronika np tech 224 z wizaka cała elektronika 430zł

do tego zÅ‚aczki weże itp czyli caÅ‚y przód powiesmzy  1000zÅ‚,

do tego zawór tankowania z 30zł, faro z 40zł, kilka złaczek z 100zł, no i butla z wielozaworem powoedzmy 600zł,

razem tak na szybko na oko, jakies 1800 zł, dla mnie ale dla firmy od lpg w uj... taniej czyli powiedzmy z 1600zł, no to sobie sami pomyślcie ile goscie zarabiaja na montazu,

owszem papiery zakłąd itp kosztuje ale montaz idze w dwa dni robocze, czyli takich aut idzie nastukać.

 

sam szukaÅ‚em instalacji do civica wartego 5 tysi , ale jak zobaczyÅ‚em ze trzeba dac 3 tysie , to sam sie nauczylem zakÄ…Å‚dac lpg stroić itp, papiery jak to w polsce, jest legalnie. i wyszÅ‚o z 1200zÅ‚, auto jezdzi juz z 2 lata bez awarii.  strojone na afr która to sonde pozyczyÅ‚em i daÅ‚o sie daÅ‚o.

strasznie mnie nerwuja ceny jak ktos bierze do acco 7 gen 4 tysie, ale cóz chyba sami jestesmy sobie winni takich cen.


Użytkownik slasz129 edytował ten post 22:13, 26.07.2018

  • 1

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#8 piotrficek

piotrficek
  • Partner HAKP
  • 69 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:6
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 05:21, 27.07.2018

Prawda jest taka że polecani na rożnych forach strasznie obrośli w piórka i chca strasznie duzo zarabiać.

Ja mam baracudy tech 224 acr 01 250KM z sciaganiem kolektora strojeniem afr i wszystkim co zwykły gośc sobie zamarzy za 2700zł

Taka instalacja i fachowy montaż powinien kosztować jw. do max 3200zł.

Ale fachowi instalatorzy wykorzystuja gÅ‚upote na forach i ogolnie ludzka najciemniaja  ze u nich to profi a inni to lipa i sami sobie nakrÄ™camy ceny.

Popatrzmy na ceny gratów do lpg podstawy:

reduktor -powiedzmy acr 230zł

wtryski baracudy 300zł

elektronika np tech 224 z wizaka cała elektronika 430zł

do tego zÅ‚aczki weże itp czyli caÅ‚y przód powiesmzy  1000zÅ‚,

do tego zawór tankowania z 30zł, faro z 40zł, kilka złaczek z 100zł, no i butla z wielozaworem powoedzmy 600zł,

razem tak na szybko na oko, jakies 1800 zł, dla mnie ale dla firmy od lpg w uj... taniej czyli powiedzmy z 1600zł, no to sobie sami pomyślcie ile goscie zarabiaja na montazu,

owszem papiery zakłąd itp kosztuje ale montaz idze w dwa dni robocze, czyli takich aut idzie nastukać.

 

sam szukaÅ‚em instalacji do civica wartego 5 tysi , ale jak zobaczyÅ‚em ze trzeba dac 3 tysie , to sam sie nauczylem zakÄ…Å‚dac lpg stroić itp, papiery jak to w polsce, jest legalnie. i wyszÅ‚o z 1200zÅ‚, auto jezdzi juz z 2 lata bez awarii.  strojone na afr która to sonde pozyczyÅ‚em i daÅ‚o sie daÅ‚o.

strasznie mnie nerwuja ceny jak ktos bierze do acco 7 gen 4 tysie, ale cóz chyba sami jestesmy sobie winni takich cen.

 

dość optymistyczne obliczenia poczyniÅ‚eÅ› i zapewne Twoje wyliczenia wskazujÄ…, że gazownik zarabia na takiej 7 jakieÅ› 2200zÅ‚. 


  • 0

#9 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 06:54, 27.07.2018

Ceny z hurtowni jacus.
Zakladalem gaz do kilku aut i kupowalem wszystko co trzeba to wiem jakie to koszty.
Mowie dochodza koszty warsztatu zatrudnienia itp ale no bez przesady dla mnie taka instalka powyzej 3000zl to zlodziejstwo.
Nie gadajcie ze macie ceny jak dla mnie.
Bo na firmÄ™ jeszcze podatek idzie odzyskac,zamowic 1km przewodu faro a nie 5mb zamowic 20reduktorow 50wtryskiw itp przy takich zamowieniach jeszcze taniej idzie.

Użytkownik slasz129 edytował ten post 06:57, 27.07.2018

  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#10 Broock

Broock
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:37, 27.07.2018

Nie ma co ukrywać, większość mechaników (nie wszyscy) czesze grubą kasę. Nawet koledzy na kolegach.
Jak słyszę, że za wymianę filtra kabinowego chcą 30zł to mam ciarki. Czas wymiany w Hance to minuta, a ja muszę zarabiać na to 2 godziny. Dlatego coraz więcej wato robić samemu. Z drugiej strony rynek pozwala na to, jest zapotrzebowanie to podnoszą ceny jak się da.

Ja u siebie zakładałem - trochę po znajomości - instalację za 2750. U innego, bardzo popularnego gazownika na tych samych gratach 3600. Różnica okrutna, a po 45 tyś km. poza przeglądami nie było potrzeby się spotykać.


  • 0

#11 perszing81

perszing81
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:35, 27.07.2018

Wniosek z tego taki że jak chcesz mieć dobrze to trzeba przepÅ‚acać ponad normÄ™... Chyba że ktoÅ› sobie sam zrobi albo ma dobrego znajomego który w normalnych pieniÄ…dzach zrobi instalacje. Smutne to ale prawdziwe i dotyczy nie tylko LPG. 


  • 0

#12 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • SkÄ…d:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:04, 27.07.2018

Zapłaciłem 3 czerwca za założenie instalacji w swoim tourerze 2.0 z 2003 roku 2700 złotych, wtryski barracuda, sterownik to KME nevo, reduktor/parownik silver FZ/S, wszystko założone fachowo, do tego instalatora są kolejki 3-miesięczne. Zrobione 6 tys kilometrów i wszystko jest ok.
Z kolei dwa lata temu za instalację do siódemki 2.4 zapłaciłem 2400 złotych (nie liczę papierów na Niemcy, bo to oddzielna sprawa i dodatkowa cena). Podzespoły to: sterownik Stag q box basic, wtryski Hana Gold, reduktor/parownik AC R01.
Na tej instalacji przejechałem 40 tys. kilometrów ponad, i obecnie nic złego się również nie dzieje, samochodem tym dobrze mi się również jeździ na lpg, podobnie jak autem wyżej.
Według mnie, na barrcudach, sensownym sterowniku i parowniku, przedział 2700-2900-3000 tys to max. jest akceptowalny, natomiast dla staga, wtryskiwaczach Hana, sterowniki ACR01, akceptowalna cena to max 2700 złotych, i to już razem ze zdjęciem kolektora w dwóch przypadkach, powyżej tych granic, to wydaje mi się, że jest już trochę naciąganie klienta. Chyba że, klientowi spieszy się bardzo i sam zaproponuje instalatorowi cenę powyżej 3 tys. żeby mu szybciej zamontowal instalację, to wtedy ok, ale to dwie strony są świadome tego i godzą się na to w tym przypadku, wtedy te wyższe ceny montażu można zaakceptować...
  • 0

#13 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 23:16, 27.07.2018

Wiec moze zrobmy prowokacje dla naszych znajomych instalatorow i tych przyjaznych naszemu forum dlaczego mamy placic 4 tysie 3.5 itp za zalozenie lpg skoro ktoÅ› moze nam zalozyc to samo za cene poniej 3 tysi. Rownie dobrze ???
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#14 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8875 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 23:35, 27.07.2018

A ja będę za zakładami które kasują więcej.

 

2009r - zapłaciłem 3200.

Do dzisiaj wymieniłem reduktor bo przy -25 membrana poległa i wlew gazu bo się oring wystukał. Strojenia miałem bez problemu robione na drodze i nawet do zeszłego roku jak wymieniałem wlew to chłopaki się nabijali kto tak dobrze założył bo kilka wkrętów było na odcinku od wlewu do butli.

 

Ludzie - popatrzcie na to, czy zakÅ‚adacie w maÅ‚ych miejscowoÅ›ciach czy w dużych miastach bo to zmienia cenÄ™ nawet  30%.

 

 

Popatrzcie ile wzrosły ceny i zarobki od tego czasu a jak ceny montażu.

 

Ja rozumiem, że kasowanie 150 np za wymianÄ™ wlewu gazu który kosztuje w detalu 25zÅ‚ a wymiana zajmuje 20 minut to przegiÄ™cie ale montaż zrobiony porzÄ…dnie zajmuje powiedzmy caÅ‚y dzieÅ„. 

 

1700 - graty

1200 - robota  (8h*150zl) wypÅ‚ata, koszty pracownika, podatki....

 

I masz 2900

Jak zejdzie dłużej to wiadomo, koszty rosną....


  • 0

#15 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • SkÄ…d:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 02:15, 28.07.2018

Powiedziałbym jeszcze inaczej, zależy, kto montuje oraz ile tych instalacji w miesiącu. Jeśli sam szef zakładu (tak jak u mnie w ostatnim Accordzie, w pierwszym zresztą też, jakiegoś pomocnika tam tylko widziałem, a elektronikę zakładała bodajże jego córka), to z ceny może zejść, bo pracownika nie opłaca. Jeśli w miesiącu założy nie jedną, a dziesięć instalacji (przyjmijmy, że montaż trwa dwa, nieraz, ale to sporadycznie, trzy dni, może zdarzyć się i jeden dzień cały montażu i też wcale lipa nie musi być, jak w moim pierwszym Accordzie). Na tylu instalacjach założonych z ceny może zejść, jeśli jeszcze ma zakład na terenie swojego domu instalator (tak jak u mnie). A w hurtowni też być może narzuty są różne w zależności od regionu kraju więc myślę, że w wielu przypadkach cena 2700-3000 tys jest uczciwa oraz uzasadniona jednak.
Te instalacje są już parę ładnych lat na rynku, konkurencja duża, więc dlaczego ma być/miałoby być drożej z roku na rok?
Tak na zdrowy rozum pomyśleć sobie odnośnie tej kwestii.
Jak coś wchodzi zupełnie nowego i nieznanego na rynek, to i owszem, cena duża, bo mało osób to ma zamontowane, itp.

Teraz co innego, jak się ludzi zatrudnia, plus ewentualnie do tego dzierżawa warsztatu, to i będzie ponad trzy, do czterech tysięcy koszt więc faktycznie, po części taka cena jest uzasadniona.
Dlatego dobrze, że jest możliwość wyboru czy ktoś chce taniej (ale też dobrze na podstawie opinii użytkowników i długiego czasu oczekiwania na montaż) czy drożej i z poczuciem, że zrobił wszystko dla swojego auta, żeby ono na tym lpg super i bezproblemowo jeździło.
Każdy ma wybór. Osobiście jednak uważam, że do Accorda VII, który ma już 10 lat jako najmłodszy egzemplarz i 15 jako najstarszy, mija się w dużej mierze z celem wydawanie 3300-4000 tys złotych na montaż owej instalacji.
Ale to moja prywatna opinia, każdy musi kierować się swoim głosem rozsądku.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, cena LPG

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq