Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wibracja Sprzęgła

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roberto87

Roberto87
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:28, 19.07.2018

Witam serdecznie na początku chciałbym zaznaczyć że pomimo poszukiwań nie odnalazłem tematu wiec postanowiłem załozyć.
Jeżeli jednak okaże się że temat już był proszę o przesłanie  .. Pomijając fakt wracam do problemu ..

Samochód Honda Accord 2.0 benzyna  r.2007 (samochód nie posiada Dwumasa )


Problem dotyczy sprzęgła a bardziej wibrującego go pedału . Przy zmianie biegów  przy wyższych obrotach powyżej   2000 wyczuwalne wibracje na pedale  poniżej problemu nie ma. Biegi wchodzą dobrze jak i 1 jak i wsteczny. Sprzęgło zostało odpowietrzone i została wymieniona pompka firmy TRW ponieważ pedał sprzęgła strzelał , objawy pozostały nawet bardziej odczuwalne ale nie zawsze (to chyba zależy od warunków atmosferycznych tak zauważyłem raz mniej raz więcej)Bardzo dokuczliwy jest ten objaw. Po dyskusji z różnymi magikami naprawiające samochody opinie są przeróżne i tu nasuwa się moje główne pytanie czy ktoś moze ma podobnie a może ktoś zauważył taki problemu u siebie a może ktoś już rozwiązał to i podzieli się informacją z własnego doświadczenia.Czekam na odpowiedź Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.


Ewentualnie jakiś godny polecenia mechanik woj. Śląskie na ewentualną wymianę całego sprzęgła na nowe 


Użytkownik Roberto87 edytował ten post 17:45, 19.07.2018

  • 0

#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 07:25, 20.07.2018

Temat skrzypienia/strzelania sprzęgła to znana przypadłość w VII gen. Wszystko na ten temat znajdziesz na forum bez najmniejszego problemu.

 

Co do wibracji pedału sprzęgła z racji tego że nie masz koła dwumasowego, to za przeniesienie drgań odpowiedzialna jest tarcza sprzęgła i sprężynki na niej. 

Następnie skontrolowałbym stan poduszek silnika/skrzyni biegów. 

Reasumując zainteresował bym się stanem sprzęgła i poduszek silnika skrzyni,wtedy podjął decyzję co robić dalej. Bo koszt sprzęgła z wymianą czy poduszek silnika skrzyni to kilka PLN, także bez diagnozy się nie obejdzie, a nie chce wskazywać jednoznacznie co jest przyczyną. Mogę na odległość tylko doradzić.

 

 

Uprzedzając następne pytanie kpl sprzęgło ma nr:

623 3280 00 LUK  lub HCK2045 Exedy

 

https://allegro.pl/l...7281973419.html

https://allegro.pl/h...7421040844.html

 

Zdecydowanie polecałbym Exedy, nie z racji ceny a samego producenta!. 

Co do pomocy w województwie Śląskim to w dziale regionalnym pewnie ktoś Ci da jakiś namiar na sprawdzonego mechanika.

 

Pozdrawiam. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#3 Roberto87

Roberto87
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 20.07.2018

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ślepak.



Pozdrawiam
  • 0

#4 Roberto87

Roberto87
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:07, 30.08.2018

temat rozwiązany problem byl w uszkodzonym lozysku sprzęgła wymieniłem na cały nowy komplet sprzegla  i jak narazie sie ciesze cisza i spokojem natomiast musiałem również przemienić pompki sprzęgła ponieważ firma TRW nie dokońca tłumiła drgania więc zmieniłem na orginał i na chwile obecną jest wszystko jak należy 


  • 0

#5 automobilS

automobilS
  • Forumowicz
  • 328 postów
  • Skąd:Poznań, Ck
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:04, 30.08.2018

pompka sprzęgła nie służy do tłumienia  drgań. Może była źle zamontowana. Pomiędzy popychaczem wciskającym tłoczek w pompce sprzęgła musi być ustawiony( zachowany) minimalny luz.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq