Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

'Grzechotanie' przy przyspieszaniu

VIII viii accord dziwne dzwieki grzechotka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pacio41

pacio41
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:22, 19.07.2018

Witam,

 

mam dziwny Problem, nawet nie bardzo wiem, do jakiego dzialu sie kwalifikuje.

 

Otoz przy przyspieszaniu z pedalem gazu wcisnietym powiedzmy na 10-15% slychac taka cholerna 'grzechotke' gdzies z przodu samochodu. Dzwiek jest podobny do dzwieku czegos metalowego w bebnie pralki podczas prania, nieregularny. Co ciekawe wystepuje tylko przy obciazeniu, tzn. nie ma tego na 'Park' w skrzyni automatycznej (Dlatego pisze w tym dziale). Dzwiek jest dosyc glosny, przy otwartych szybach, spokojnie slychac go w kabinie. Ja wiem, ze to wrozenie z fusow ale moze ktos z czyms podobnym sie spotkal i moze mnie nakierowac. Do mechanika wybieram sie niestety dopiero na poczatku sierpnia a nie ukrywam, ze troche mnie te odglosy martwia. Autko w sumie do pazdziernika mam jeszcze na gwarancji, wiec jakby cos powaznego bylo to niech go sami naprawiaja. Nie zagladalem jeszcze pod spod, nie wiem, moze jakas obudowa katalizatora/wydechu moze tak grac, ale sam chyba w to nie wierze.

 

Dodam, ze dzwiek znika po minucie jazdy, jakichs 500m. Wiecej gazu = mniej 'grzechotania'. Objaw pojawia sie zarowno na zimnym jak i na cieplym silniku, jakas Minute po odpaleniu.

 

Nie licze na magiczne rozwiazanie zagadki ale jak wyzej napisalem, moze ktos, cos...

 

 

P.S. Sorki za brak polskich znakow.


  • 0

#2 pblu

pblu
  • Klubowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport +
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2020
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:25, 19.07.2018

Miałem podobnie w ostatnim czasie. Na początku obawiałem się że to z automatu dochodzi, ale na szczęście jak zajrzałem pod auto, sprawcą dziwnych hałasów okazała się właśnie obudowa kata.

Natomiast nie rozumiem że piszeż że znika po minucie jazdy, tzn. całkowicie znika ? U mnie nie znikało wcale a pojawiało się tylko w zakresie 3,5 tys. obrotów, nieważne czy ciepły czy zimny, ale tylko pod obciążeniem w trakcie jazdy, na postuju była cisza.


  • 0

#3 pacio41

pacio41
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:57, 19.07.2018

Uslyszysz czasem w trakcie jazdy, ale z duzo mniejsza czestotliwoscia. Po wspomnianej minucie, nawet jak pedal gazu jest wcisniety tak samo, to te dzwieki zanikaja, stad moja obawa, ze to jednak zadna obudowa...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, viii, accord, dziwne dzwieki, grzechotka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq