Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Instalacja gazowa - propozycja od firmy

VI STAGQBOX Basic AC Accord VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:MysÅ‚owice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:13, 17.07.2018

Cześć wszystkim,

 

Czytałem trochę tematów tutaj i zauważyłem, że zdania są bardzo różne.

 

Dzisiaj postanowiłem jechać do firmy InterAuto w Katowicach, żeby umówić się na założenie gazu do mojej Hani - termin za ponad miesiąc (więc jest w sumie czas na przemyślenie tematu) .

 

Dostałem propozycje zamontowania następujących podzespołów:

 

Sterownik QBox Basic,

Wtryskiwacze AC W03,

Reduktor AC R01,

Wlew w klapce,

 

Butla 600/200?? - 44 Litry

 

Cena: 2850 zł

 

Niestety nie do końca wiem, czy do dobry zestaw. Czy mógłby ktoś wyrazić swoją opinie?

 

Czy butla nie będzie trochę mała? Jaka największa się zmieści? Przeglądając średnie spalanie gazu wychodzi jakieś 10/100km, oznacza to, że na takiej butli zrobi się co najwyżej 350 km (20% odpada wiec zostaje jakieś 35 litrów) - wydaje mi się mało.

Niestety nie zapytałem, czy kolektor będzie ściągany, bo dopiero teraz zauważyłem, że należy o to pytać. Będę tam dzwonił i pytał o to, ale chciałbym w sumie przed dowiedzieć się, czy w ogóle coś jeszcze zmieniać czy taki zestaw może zostać.

 

Z tego co czytałem, na forum LPG, firma ma dobre opinie, więc wierze, że zrobią to dobrze.

 


  • 0

#2 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 12:49, 17.07.2018

http://www.kkl.pl/mo...hp?name=Kontakt
Polecam ten warsztat.

Sprawdziłbym ile u nich za taki zestaw, ewentualnie zapytał co oni proponują, bo oprócz Staga, specjalizują się w LANDIRENZO i BRC.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#3 jay11

jay11
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:05, 17.07.2018

Za takie pieniądze to na pewno bez ściągania kolektora.
  • 0

#4 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:MysÅ‚owice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:17, 17.07.2018

http://www.kkl.pl/mo...hp?name=Kontakt
Polecam ten warsztat.

Sprawdziłbym ile u nich za taki zestaw, ewentualnie zapytał co oni proponują, bo oprócz Staga, specjalizują się w LANDIRENZO i BRC.

Pozdrawiam
- Artur

 

Zakładałeś u nich swoją instalacje? Jak się sprawuje? No i oczywiście jakie podzespoły :)? Oczywiście zadzwonię i zapytam co proponują ;)
 

 

Za takie pieniądze to na pewno bez ściągania kolektora.

 

Dzwoniłem - ze ściąganiem kolektora.

 


Użytkownik lukasmce edytował ten post 13:18, 17.07.2018

  • 0

#5 M4jster

M4jster
  • Forumowicz
  • 332 postów
  • SkÄ…d:Andrychów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:49, 17.07.2018

Skoro ze ściąganiem kolektora, to dolicz sobie jeszcze uszczelkę kolektora.

Co do wtrysków AC W03 nie są złe, ale ja byłbym bardziej za barracudą 115.
Na spalenie 10L/100 raczej bym nie liczył - ile Ci pali benzyny ?


  • 0

#6 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • SkÄ…d:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 14:14, 17.07.2018

Czy butla nie będzie trochę mała? Jaka największa się zmieści? Przeglądając średnie spalanie gazu wychodzi jakieś 10/100km, oznacza to, że na takiej butli zrobi się co najwyżej 350 km (20% odpada wiec zostaje jakieś 35 litrów) - wydaje mi się mało.

Ta butla bÄ™dzie pasowaÅ‚a na styk, ale kosztem uniesionej podÅ‚ogi ja teraz wziÄ…Å‚bym na twoim miejscu wiÄ™kszÄ… (wyższÄ…),  delikatnie podÅ‚ogÄ™ Ci podniesie ale komfort tankowania na trasach (nawet tylko + 50 km) to wynagrodzi...
 

 

Na spalenie 10L/100 raczej bym nie liczył - ile Ci pali benzyny ?

Na trasie, przy jeździe do 120 km, moja 1.8, brała 10 ~ 10,5 L gazu (włączona klima, felgi 16" (215), komplet 4 osób, pełny bagażnik, bez relingów dachowych, hamulce i piasty nie blokują kół więc nie wpływają na zwiększone spalanie i jest to wykonalne. Liczone na dystrybutorze LPG na stacjach BP.


Użytkownik gasoline edytował ten post 14:15, 17.07.2018

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ byÅ‚a Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#7 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:MysÅ‚owice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:17, 17.07.2018

Szczerze mówiąc to jeszcze nie wiem jakie wyjdzie spalanie.

Posiadam autko od okoÅ‚o 2 tygodni, z tym, że ostatni tydzieÅ„ to staÅ‚o na warsztacie, bo robiÅ‚em rozrzÄ…d, regulacje zaworów i inne drobne rzeczy, które nie dziaÅ‚aÅ‚y (tempomat, spryskiwacze), a poruszaÅ‚em siÄ™  stary autem. Co za tym idzie nie zdążyÅ‚em wyjeździć caÅ‚ego paliwa, zÄ™by sprawdzić ;)

 

To na jakie spalanie średnio można liczyć?


  • 0

#8 M4jster

M4jster
  • Forumowicz
  • 332 postów
  • SkÄ…d:Andrychów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:20, 17.07.2018

Ta butla bÄ™dzie pasowaÅ‚a na styk, ale kosztem uniesionej podÅ‚ogi ja teraz wziÄ…Å‚bym na twoim miejscu wiÄ™kszÄ… (wyższÄ…),  delikatnie podÅ‚ogÄ™ Ci podniesie ale komfort tankowania na trasach (nawet tylko + 50 km) to wynagrodzi...
 

 

Na trasie, przy jeździe do 120 km, moja 1.8, brała 10 ~ 10,5 L gazu (włączona klima, felgi 16" (215), komplet 4 osób, pełny bagażnik, bez relingów dachowych, hamulce i piasty nie blokują kół więc nie wpływają na zwiększone spalanie i jest to wykonalne. Liczone na dystrybutorze LPG na stacjach BP.

No nie powiem bardzo Å‚adny wynik :)

 

Wszystko zależy od stylu jazdy i lokalizacji ( czy więcej jeździsz po trasie czy po mieście)
​
Ogólnie jest tu taki baardzo obszerny temat na temat spalania.
http://www.accordklu...+wasze +accordy


  • 0

#9 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 14:29, 17.07.2018

Moja - LANDIRENZO - była zakładana jeszcze u Niemca, prawie od nowości i pomimo co najmniej 260k km ma się wyśmienicie.

W KKL serwisuję ją już blisko cztery lata: wymiana filtrów, regulacja, wymieniłem wtryskiwacze, wymieniłem butlę - wszystko pierwsza klasa 👌

Kolega u nich zakładał w jednym aucie, później w drugim i również chwali sobie.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#10 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:MysÅ‚owice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:34, 17.07.2018

Noo faktycznie obszerny temat, będzie co czytać do poduszki :)

 

Co do butli - no właśnie, chyba kosztem podwyższenia podłogi wrzucę większą butle. Jeżeli faktycznie spalanie wychodzi powyżej tych 10, to będzie mordęga co chwile tankować... Już przy założeniu, ze będzie to 10/100 km to i tak co 350 km tankowanie wydaje mi się męczące.

 

Co do stylu jazdy - emerytem nie jestem ;D ale w miarę ekonomicznie staram się jeździć. Chociaż, po zmianie auta, które miało 70 KM na auto które ma 136 KM to czasem samo się depnie :aniolek:


  • 0

#11 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 45
Super

Napisano 22:04, 18.07.2018

Butla spokojnie wchodzi 630/200 47L, np. Stako (taką mam u siebie). Być może udałoby się 650/200. Przy 220mm wysokości będzie podniesiona podłoga. W trasie spalanie będzie 10-11L, w mieście 12-16L

Co do wtrysków to AC-W03 są spoko, ale możesz śmiało brać LPG-TECH TECH-YETI. Takie będą w Civicu mojej żony. Kolega montował ostatnio takie w Accordzie VII jak mu jedna barracuda się zacięła po 100 tys km. Reduktor polecam Zavoli Zeta bo są bezawaryjne. Po 100 tys km wymienia się zestaw naprawczy i śmiga się dalej.

Co do butli 47L to wchodzi 37L (80%). Pływak można podgiąć i daje to bezpieczne 40L.


Użytkownik pablo.see edytował ten post 22:06, 18.07.2018

  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#12 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:MysÅ‚owice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:36, 19.07.2018

Zastanawiam się nad włożeniem butli 650/200 z małymi kombinacjami, ale raczej powinna wejść. Myślałem nad 650/220, z tym, że później musiałbym całą podłogę podnieść, żeby tylko ten sam środek nie wystawał, bo kiepsko by to wyglądało.

 

Firma ta montuje tylko STAG'a dlatego też wszystkie podzespoły takie mi zaproponowali. Z tego co widzę to większość poleca W03 więc myślę, że przy tym zestawie zostanę.

 

Dzwoniłem do firmy, którą polecał kolega ARTurde - Pan również powiedział, że może być z tym, że on na moim miejscu brałby BRC. Mnie natomiast nie przekonuje firma BRC, ponieważ, chciałbym po okresie gwarancji mieć wgląd do mapy z kompa - a niestety w BRC słyszałem, że nie ma takiej możliwości (a jak już pewnie będzie, to będzie to droga zabawa). Co do ściągania kolektora - powiedział, że ściągają jak jest łatwy dostęp, a jak nie to robią ciśnieniowo (ale zapewnia, ze nic nie dostanie się do silnika).


  • 0

#13 M4jster

M4jster
  • Forumowicz
  • 332 postów
  • SkÄ…d:Andrychów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:32, 19.07.2018

 

 

 Co do Å›ciÄ…gania kolektora - powiedziaÅ‚, że Å›ciÄ…gajÄ… jak jest Å‚atwy dostÄ™p, a jak nie to robiÄ… ciÅ›nieniowo (ale zapewnia, ze nic nie dostanie siÄ™ do silnika).

I tu zaczynajÄ… siÄ™ schody


  • 0

#14 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 45
Super

Napisano 17:11, 19.07.2018

Bierz Staga. Dla tych co chcieliby BRC:

-wtryskwiacz BRC pomarańczowy 225zł/szt, komplet 900zł

-listwa wtryskowa AC-W03 (komplet) 235zł

Wtryskiwacze AC-W03 spokojnie zrobiÄ… 100 tys km

 

A ten pan co mówi, że wiercą pod ciśnieniem i nie będzie wiórów to niech jaja na pieniek położy i sprawdzamy. O 500+ może zapomnieć. O wiele lepsza metoda to wyjąć listwę z wtryskiwaczami benzynowymi i w otwór po wtryskiwaczu wsadzić wężyk podłączony do odkurzacza. Wkrętki trzeba robić jak najbliżej wtryskiwaczy benzynowych. Na koniec endoskopem sprawdzamy jak wygląda kanał.


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#15 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:49, 19.07.2018

Dodaj do tego zablokowaną instalację w której mogą dłubać tylko serwisy które zazwyczaj wypuszczają auto po auto kalibracji i upierają się że jest dobrze.

To już nie są czasy sq24 który był normalnie odblokowany, samemu można było wtryski zmienić na acw03 czy zrobić kalibracje samemu.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, STAGQBOX Basic, AC, Accord VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq