Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Nie włącza się wentylator klimy i chlodnicy

VII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16 Dawson2012

Dawson2012
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:144
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Cl
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:37, 14.07.2018

1. Przekaźniki i bezpieczniki sprawdzone są dobre.
2. Ilosc czynnika ? Jeszcze nie wiem
3. Wentylatory działają "na krótko"
4. Sprezarka działa " na krótko".
5. Czujniki do sprawdzenia.
Czujniki muszą być zdemontowane żeby je sprawdzić?
  • 0

#17 Dawson2012

Dawson2012
  • Forumowicz
  • 45 postów
Neutralna

Napisano 17:44, 16.07.2018

Witam wszystkich dziś sprawdziłem czujnik przy termostacie. Zawarłem wtyczke i 2 wentylatory się załączają. Czyli czujnik do wymiany. Pozostal jeszcze problem z błędem p0645. Przekaźniki i bezpieczniki sprawdzone sa ok. Jak jest zworka W miejscu przekaźnika sprzęgła AC to sprzęgło się włącza. Sprężarka na krótko po załączeniu też się włącza sprzęgło. Samodiagnostyka klimy auto+off nie trybi a auto+dual na 10 czujniku jest wartość 02 więc czujnik ciśnienia też sprawny. Czy ilość czynnika wpływa na to ? Co mógłbym jeszcze sprawdzić bo nabicie klimy chciałbym zostawić "na później " .
  • 0

#18 ślepak

ślepak
  • Klubowicz
  • 1157 postów
  • Wersja:EXE
  • KM:151ps/394Nm seria
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 56
Super

Napisano 18:40, 16.07.2018

Poczytaj te tematy: P0645

https://www.google.d...QIoAzAAegQIABAM

Mimo wszystko jednak szedłbym w kierunku myślenia o małej ilości czynnika w układzie.

Zawsze może podjechał do zakładu klimatyzacji żeby ściągnęli czynnik z układu pod pretekstem np. naprawy kompresora. Wtedy dostaniesz kwitek ile było czynnika w układzie. Wtedy możesz po miesiącu się pojawić na nabicie klimy łącznie z kwitkiem za czynnik za który już nie zapłacisz. Trochę cebulowe rozwiązanie, ale możliwe że będą inne wydatki związane z klimą, także bym tak zrobił. 

• 1
-F23A1    CG3
-J30A1    CG2
-N22A1    CN1

#19 ślepak

ślepak
  • Klubowicz
  • 1157 postów
Super

Napisano 17:12, 25.07.2018

I jak się rozwinęła sytuacja?? Coś się wyjaśniło

• 0
-F23A1    CG3
-J30A1    CG2
-N22A1    CN1

#20 Dawson2012

Dawson2012
  • Forumowicz
  • 45 postów
Neutralna

Napisano 18:43, 25.07.2018

Witam, jeszcze nie ogarnąłem tematu z braku czasu na to. Ściągnąłem esm i będę dochodził co to może być. Wydaje mi się że czynnika wcale pewnie nie ma i dlatego nie załączają się wentylatory i sprężarka. A ten błąd p0645 pojawił bo zrobiłem zworkę w przekaźniku. Jeśli dojdę co to dam znać pozdro.
  • 0

#21 bobo160

bobo160
  • Nowy
  • 7 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 23.08.2018

Sorry, że podpinam się pod temat (nie był aktualizowany od miesiąca).

Mam zbliżony problem (instalacja szczelna, klima nabita, sprężarka sprawna), z tym że przekaźnik który wskazał powyżej kol. @ślepak w poście #5 został wymieniony, to klima rozłączała się po kilkunastu minutach i po włączaniu wyłączaniu przycisku AC na konsoli to ponownie działała klima ale nie na długo.

Gdy ruszyłem przekaźnikiem (odchyliłem go w bok) to w tym momencie załączał się wentylator i sprężarka. Wybierałem się w daleką podróż do DE, a chciałem by klima działała, pomiędzy osłonę plastikową gniazda przekaźnika wcisnąłem wykałaczkę do zębów  :zoltek: klima działała, po jakimś czasie znowuż przestała działać... i już nie mogę jej uruchomić nawet przy zamianie przekaźników.

Ostatnio oddałem auto do warsztatu w DE i przekazałem im wszystkie dane na temat usterki związanych z zachowaniem się klimy, nadmieniłem im że w PL był wymieniany przekaźnik, uzupełniony czynnik do klimy, około 300 gr. po kilku latach użytkowania, prosiłem by sprawdzili jeszcze raz przekaźniki i bezpieczniki... a oni nic nie zrobili przez cały dzień, zapytałem czy sprawdzili przekaźniki i bezpieczniki... odpowiadając mi, że za mało czasu mieli przed urlopem,  abym ponownie do nich się zgłosił po ich urlopie. Wczoraj dostałem od nich rachunek na kwotę powyżej 100 euro. a w nim, że dopełnili 475 gr. czynnik do klimy :ckm:

Postanowiłem sam poszukać rozwiązania za pomocą tegoż forum, co może być przyczyną takiego zachowania się gniazda przekaźnika ??

Użytkownik bobo160 edytował ten post 14:29, 23.08.2018

• 0

#22 bobo160

bobo160
  • Nowy
  • 7 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:14, 24.08.2018

Wybaczcie że post pod postem. Studiowałem forum i kilka wątków i uwag sam sprawdziłem.

Ponownie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki, są OK.

Diagnostyka z ESM'a  AUTO+OFF wskazała błąd kodu  "R" czyli "Przerwa w obwodzie czujnika ciśnienia A/C"  po przeprowadzeniu diagnostyki AUTO+DUAL  pomiar wartości czujnika ciśnienia nr.10 wskazuje Error.

A więc czeka mnie wymiana tego czujnika, tylko jak się do tego zabrać i gdzie on się znajduje... ? Proszę o porady i namiary na temat wymiany tego czujnika.

• 0

#23 ślepak

ślepak
  • Klubowicz
  • 1157 postów
Super

Napisano 20:30, 24.08.2018

https://www.google.d...QIoBDAAegQICRAN

Zobacz te tematy.

Rozumiem że rzeczy z poprzedniej strony co pisałem sprawdzałeś? 

Skoro problem leży także w tej puszce z bezpiecznikami/przekaźnikami od klimy, to może warto sprawdzić przewody idące do niej lub ją po prostu wymienić? 

• 0
-F23A1    CG3
-J30A1    CG2
-N22A1    CN1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq