Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Samodiagnostyka A/C - nie działa klimatyzacja

VI samodiagnostyka A/C klimatyzacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Mysłowice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:47, 07.07.2018

Cześć wszystkim,

 

Na początku zaznaczę, że czytałem kilka wątków i przeszukiwałem forum, niestety nigdzie nie znalazłem do końca odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

W dniu dzisiejszym chciałem jadąc załączyć klimatyzacje - niestety brak współpracy auta z moimi zachciankami :cyklop: . Po włączeniu i uzyskaniu komunikatu na panelu "A/C on" i ustawieniu najniższej temperatury niestety, ale z nawiewów leci powietrze takie samo jak przy wyłączonej klimatyzacji (czyli tak jakby układ nie działał).

 

Postanowiłem więc zobaczyć, czy aby układ w ogóle reaguje, niestety wentylatory się nie włączają, zarówno ani jeden, ani drugi.

 

Chciałem wiec zgodnie z książką serwisową przeprowadzić z ciekawości samo diagnostykę układu A/C  i tutaj mam problem.

 

 

Według instrukcji :czytaj: należy:

1. Załączyć zapłon w pozycji II
2. Ustawić pokrętło na Max zimno, a następnie powoli kręcąc na Max Cieplo.

3. Po minucie nacisnąć przycisk AUTO, a następnie przycisk OFF i przytrzymać oba przyciski.

 

W książce też jest napisane, ze jeżeli segmenty się nie zapalą, to znaczy, ze nie ma nieprawidłowości, z tym, że ja nie mam pewności czy aby na pewno dobrze wykonuje poszczególne kroki.

 

I tutaj moje pytanie:

Czy nawiew przy wykonywaniu procedury, a dokładnie ustawianiu pokrętłem Max zimno, a następnie Max ciepło ma być załączony? Czy np. mam najpierw wyłączyć nawiewy przyciskiem OFF, wyłączyć zapłon, następnie włączyć i przy wyłączonym układzie ustawiać pokrętłem (mam automatyczną klimatyzację) itd. ?

 

Czy pokrętło może być już od samego początku ustawione na najniższej temperaturze i później tylko można przekręcać do ciepłego?

Niestety z dnia na dzień klima przestała działać, a jeszcze parę dni temu jej używałem i wszystko było ok  :depresja:

 

Pozdrawiam ;)


  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 10:54, 08.07.2018

Najprawdopodobniej nie masz czynnika w układzie
  • 0

#3 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Mysłowice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:07, 08.07.2018

No nic, pozostaje mi jechać do serwisu i sprawdzić ;)

Mimo to nurtuje mnie pytanie odnośnie tej samo diagnostyki w jaki sposób ona ma być przeprowadzona.

Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć?


Użytkownik lukasmce edytował ten post 16:07, 08.07.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, samodiagnostyka, A/C, klimatyzacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq