Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Woda koło lewarka biegów i mokra podsufitka

VII woda podsufitka przednia szyba

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 26.06.2018

Hej.
 
Dzisiaj wsiadam do auta po ulewie 15min i widzę wodę na skórze lewarka skrzyni biegów - dobre 1-2cm. Myślałem, że dzieciaki może jakaś wodę wylały, ale potem zobaczyłem mokrą podsufitkę przy przedniej szybie dokładnie nad lewarkiem. Auto przeżyło już gorsze ulewy i nigdy nic nie było.  Może po prostu woda zbierała tam się długo i teraz się przelała? Obstawiam nieszczelna przednia szybę. Ewentualnie czy możliwe jest, że woda leci od czarnych listw dachowych, czy te spinki wchodzą wewnątrz blachy i tamtędy może przeciekać woda?
 
 

  • 0

#2 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:07, 26.06.2018

Jak z przodu to albo ruda albo klej skruszał. Jak boli to może poszły zgrzewy lub ruda pod listwami. Przerabialiśmy to w civicu. Szklarz zalał klejem i po problemie.

By HUAWEI
  • 0

#3 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:02, 27.06.2018

Dzięki.
Wyjąłem cały plastik z przodu w podsufitce (ten ze schowkiem na okulary i lampkami) i chyba tam z przedniej szyby na górze ta woda wleciała. To jest najwyższy punkt więc tam raczej znikąd nie mogła spłynąć. Poprzedni właściciel wymieniał przednia szybę, więc może coś źle było wklejone. Dziwne, że dopiero teraz to wyszło.

Pytanie: czy można to jakoś uszczelnić z zewnątrz, bo chyba nie ma sensu całej szyby na nowo wklejać? Trzeba by tylko chyba tą listę gumową nad szyba przednia jakoś odkleic/wyjąć. Ktoś wie, na czym ona tam się trzyma?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 09:58, 28.06.2018

Jedź tam gdzie wymieniają szyby, zaleją ci klejem.


  • 0

#5 LENAMA

LENAMA
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Góra Kalwaria
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:00, 28.10.2018

Witam,Mam ten sam problem na tapecie.

Mam Taurera VIII i od kilku dniu przy opadach lub po myci intensywnie karcherem woda wlewa mi się do środka samochodu

na środku podsufitki nad lusterkiem wstecznym.
Proponowano mi wycięcie szyby i ponowne wklejenie ale podobno z racji iż byłą wymianiana już ktoś nie umiejętnie ją wkleił i podczas wycinania może się uszkodzić a co za tym idzie dodatkowy koszt szyby nowej dojdzie.Niby dodatkowo uszczelniali ale wczoraj po myciu jeszcze bardziej  woda wpadała

Czytając inne  posty natrafiłęm na temat zatkanych odpłwyów przy szyberdachach co w efekcie skutkowało mokrymi słupkami .Czy może w kanale zakrytym przez uszczelke gumową  też takie są? A jeśli tak to czy się to udrażnia jakoś?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, woda, podsufitka, przednia szyba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq