Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Kontrolka Å‚adowania akumulatora

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 Porucznik91

Porucznik91
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:33, 24.06.2018

4 dni przed pojawieniem się kontrolki klimatyzacja przestała działać czy to może mieć coś wspólnego?


  • 0

#17 Porucznik91

Porucznik91
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:40, 25.06.2018

tak samo wygląda demontaż w moim accordzie??


  • 0

#18 pepedombo

pepedombo
  • Forumowicz
  • 259 postów
  • SkÄ…d:BiaÅ‚ystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 20:58, 25.06.2018

Chyba bedzie tak samo.

 

W duzym skrocie: 

 

1. Odpinasz kleme

2. Bierzesz nasadowy 19 na kolo pompy, z duza sila przekrecasz pompe w prawo, napinacz sie luzuje, sciagasz pasek z kolek. (Mozna sobie ulatwic odpinajac szary zbiornik z czerwona nakretka, bo bedzie haczyl, trzeba tam taki cymes odgiac zeby wyskoczyl)

3. Rozkrecasz 3-4 sruby z okolic alternatora, odpinasz wtyczke, mozesz sprobowac ktorys wezyk gumowy, ja olalem.

4. Jak juz altek odkrecony to troche obracania, przepychania i w koncu masz go w rekach:)

 

Trudniej mi go bylo wlozyc spowrotem niz wyjac.


Użytkownik pepedombo edytował ten post 20:58, 25.06.2018

  • 0

#19 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 29.11.2021

Witam!

 

Od paru dni zmagam się z podobnym, choć nieco innym problemem, mianowicie czasami zapala się ikonka ładowania w czasie jazdy na kilka sekund (czasami 1 sekundę, maksymalnie ok 10) po to aby szybko zgasnąć. Czasami zapala się ponownie, jednak zdarzało się że po wyłaczeniu silnika i ponownym właczeniu kontrolka nie właczyła się w ogóle. W zeszłym tygodniu właczała się po ruszeniu z domu przez ok 4 km, po ponownym odpaleniu silnika nic się nie działo na trasie przez ok 120 km, powrót do domu również bez problemu. Dziś krótka trasa, wyjazd z domu kontrolka zapalałą się i gasła, powrót (po ponownym odpaleniu) bez problemów.

 

SprawdzaÅ‚em napiÄ™cie w zeszÅ‚ym tygodniu i bylo ok 12.5V na wyÅ‚Ä…czonym silniku i 14.5 na wÅ‚Ä…czonym. 

 

Alternator był wymieniany na nowy w sierpniu tego roku i od tego czasu auto przejechało może z 1 tyś kilometrów.

 

Akumulator to Bosch który ma ok 7 lat wiÄ™c myÅ›laÅ‚em że to tu może byc problem, jednak czy napiÄ™cie które zmierzyÅ‚em i objawy Å›wiadczÄ… o jego zużyciu? 


  • 0

#20 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:27, 30.11.2021

Witam 

W czerwcu miaÅ‚em podobnie . Kontrolka Å‚adowania raz sie swieciÅ‚a , raz nie . Akumulator 2 letni w peÅ‚ni sprawny , pasek wielorowkowy w zasadzie nowy. Altenernator  nie byÅ‚ wczesniej naprawiany , ale to nie ma znaczenia . Moim zdaniem winny jest tylko i wyÅ‚acznie alternator , nie ma znaczenia że jest praktycznie nowy , musi byc sprawdzony przez dobrego fachowca . Lekceważenie tej usterki moze doprowadzić - tak mi powiedziaÅ‚ elektryk który u mnie naprawiaÅ‚ alternator - do sytuacji że na instalacje  elektryczna samochodu "pójdzie" duzy prÄ…d i spali jej niektóre elementy - przede wszystkim komputer silnika. Nie wiem czy to mozliwe ale lepiej nie ryzykować.

Pozdrawiam .


  • 0

#21 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:11, 30.11.2021

Witam 

W czerwcu miaÅ‚em podobnie . Kontrolka Å‚adowania raz sie swieciÅ‚a , raz nie . Akumulator 2 letni w peÅ‚ni sprawny , pasek wielorowkowy w zasadzie nowy. Altenernator  nie byÅ‚ wczesniej naprawiany , ale to nie ma znaczenia . Moim zdaniem winny jest tylko i wyÅ‚acznie alternator , nie ma znaczenia że jest praktycznie nowy , musi byc sprawdzony przez dobrego fachowca . Lekceważenie tej usterki moze doprowadzić - tak mi powiedziaÅ‚ elektryk który u mnie naprawiaÅ‚ alternator - do sytuacji że na instalacje  elektryczna samochodu "pójdzie" duzy prÄ…d i spali jej niektóre elementy - przede wszystkim komputer silnika. Nie wiem czy to mozliwe ale lepiej nie ryzykować.

Pozdrawiam .

 

Jedyne co mnie dziwi i sprawia, że powątpiewam że to alternator to to, że ikonka pojawia się jedynie na samym początku, gdy jest zimno na zewnątrz i auto trochę stało. Później wszystko działa jak należy. Szukałem trochę na necie i znalazłem sprzeczne informacje co do tego czy słaby/ uszkodzony akumulator potrafi sprawić że ikonka ładowania się zapala. Czy ktoś miał taki przypadek że to akumulator był przyczyną w takiej sytuacji? Mój jak pisałem swoje już przeżyl więc zastanawiam się czy nie warto go i tak wymienić.

 

Pozdrawiam


Użytkownik parito.paretez edytował ten post 18:12, 30.11.2021

  • 0

#22 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1575 postów
  • SkÄ…d:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 21:45, 30.11.2021

akumulator raczej nie ma wpływu na miganie kontrolki, tzn. mi się jeszcze nie zdarzyło a trochę się elektryką samochodową bawiłem, nawet jak zakładałem gdzieś tam totalny szrot który nie był w stanie zaświecić poprawnie światłami nigdy nie powodował problemów z ładowaniem...

co mi przychodzi na myśl - kostka na alternatorze na bank dobrze kontaktuje na wszystkich stykach? masy całe i zdrowe, styk poprawny? może w alternatorze któryś styk od regulatora nie kontaktuje, może szczotki skończone...


Użytkownik rafisz edytował ten post 21:46, 30.11.2021

  • 0

#23 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:19, 01.12.2021

akumulator raczej nie ma wpływu na miganie kontrolki, tzn. mi się jeszcze nie zdarzyło a trochę się elektryką samochodową bawiłem, nawet jak zakładałem gdzieś tam totalny szrot który nie był w stanie zaświecić poprawnie światłami nigdy nie powodował problemów z ładowaniem...

co mi przychodzi na myśl - kostka na alternatorze na bank dobrze kontaktuje na wszystkich stykach? masy całe i zdrowe, styk poprawny? może w alternatorze któryś styk od regulatora nie kontaktuje, może szczotki skończone...

 

Racja, też nigdy nie spotkaÅ‚em siÄ™ z takÄ… sytuacjÄ…. Dziwne jest jednak to że ikonka nie zapala siÄ™ caÅ‚kowicie przypadkowo a jedynie przy okreÅ›lonych warunkach, po postoju, na zimnym silniku, bez wzglÄ™du na obroty czy liczbÄ™ zaÅ‚aczonych urzÄ…dzeÅ„ pobierajÄ…cych prÄ…d. MasÄ™ i styki sprawdzaÅ‚em i wszystko wyglÄ…da OK. 


  • 0

#24 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:05, 04.12.2021

Mały update :

Akumulator wymieniony na nowy jednak nic się nie zmieniło. Dziś włączyłem torque podłączony pod obd port i sprawdzałem cały czas napięcie w czasie jazdy. Rano pierwszy raz po odpaleniu auta napięcie wynosiło pomiędzy 11.6 - 11.9. Kontrolka zapaliła się po krótkim czasie i świeciła cały czas przez ok 15 km poza krótkimi momentami gdy auto stało trochę na światłach. Jednak nawet wtedy napięcie nie rosło. Próbowałem włączać światła, AC itd jednak nie mało to żadnego wpływu na napięcie.

Po dotarciu do celu wyłączyłem silnik i po 10 sek włączyłem ponownie. W drodze do domu napięcie w torque pokazywało cały czas ok 14v, ikonka baterii nigdy się nie zapaliła. Również napięcie nie rosło i nie spadało bez względu na to czy więcej urządzeń pobierało prąd czy nie.

Tak więc bardzo dziwny przypadek, ładowania działa dobrze po tym jak się wyłączy silnik po pierwszym odpaleniu rano.

Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?

Pozdrawiam
  • 0

#25 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 16:46, 04.12.2021

Więc skoro alternator był wymieniany to jest na gwarancji. Kupiłeś coś markowego, chińczyka czy regenerowałeś?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#26 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 04.12.2021

Więc skoro alternator był wymieniany to jest na gwarancji. Kupiłeś coś markowego, chińczyka czy regenerowałeś?

Tapatalka



Tak, kupiony był nowy i jest na gwarancji. Nie rowumiem tylko jak to możliwe że zaczyna działaś dobrze po wyłączeniu i włączeniu silnika?

Użytkownik parito.paretez edytował ten post 17:06, 04.12.2021

  • 0

#27 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 19:17, 04.12.2021

Nowy denso czy nowy regenerowany??
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#28 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 04.12.2021

Jest całkiem nowy ale nie wiem jakiej marki.
  • 0

#29 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 19:28, 04.12.2021

Nowe to są regenerowane na chińskich częściach sprzedawane po 200 PLN i tak działają jak Twój.

Są firmy w Polsce które zrobią to porządnie, tylko za te pieniądze kupi się już denso.

To skoro masz gwarancjÄ™ to zobacz dokumenty.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#30 parito.paretez

parito.paretez
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Katowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:31, 04.12.2021

Ok umówiłem się z warsztatem gdzie go montowali na poniedziałek żeby zobaczyli. Jedyny problem jest taki że jak tam pojadę, zgaszę i włączę silnik to jeśli zaczną wtedy sprawdzać napięcie to pokaże ok.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq