Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Odstająca uszczelka szyby przedniej na całej długości

VI accord vi uszczelka szyby przedniej wiatr

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:04, 08.06.2018

Cześć!
Tym razem na warsztat postanowiłem wziąć szum wiatru z okolic górnej oraz bocznych okolic szyby czołowej. 
Szybę miałem wymienianą, podobno z powodu dużego odprysku. I domyślam się, że fachowcy przy montażu nowej po prostu nie zrobili tego zgodnie ze sztuką. Otóż od początku uszczelki od strony kierowcy, aż do narożnika uszczelki od strony pasażera jest "jopa" pomiędzy tą uszczelką a karoserią. Nie przylega ona do blachy, śmiało można sobie ten gumowy element odgiąć palcem. 
I domyślam się, że przy silniejszych podmuchach wiatru podwiewa on ten gumowy element, przez co komfort jazdy jest nijaki.

Powiedzcie mi, czym to uszczelnić, żeby nie było żadnej fuszerki? Zauważyłem, że na samym rogu blachy pod tą uszczelką blacha jest zdarta, pewnie "fachowcy" cieli uszczelkę drutem. Chcę to jakoś zabezpieczyć przed korozją i potem uszczelnić. Lecieć klejem do szyb, czy taśmą dwustronną? 

Dzięki!


Użytkownik Vister81 edytował ten post 11:05, 08.06.2018

  • 0

#2 TommyH

TommyH
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Był Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:38, 09.06.2018

Oryginalnie szyba jest jakby chyba na piance jeszcze i wtedy klej , fachmani pewnie szybko wycieli włożyli i cześć , tak robi 80% wymieniaczy szyb , zabezpiecz to przed zimą byś za rok dwa nie miał wody w srodku


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, accord vi, uszczelka, szyby, przedniej, wiatr

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq