Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czujniki cofania Accord VII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:49, 14.05.2010

Witam. Mam pytanie. Zastanawiam się nad założeniem/w warsztacie/ czujników cofania w Hondzie Accord VII z 2004 r Czy ktoś może polecić jakieś? Czy w przypadku tego samochodu i instalacji jaka tam jest, jest to jakiś większy problem czy też normalnie podpina się pod wsteczny bieg?
Słyszałem różne opinie. Jedne, że w samochodzie jest instalacja multipleksa i jest problem w inni mówią, że nie ma problemu. Jak jest? Pozdrawiam
Jeżeli gdzieś już ten temat był poruszany, bardzo przepraszam i proszę o linka, jeżeli winien być w innym dziale również przepraszam.
  • 0
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:19, 14.05.2010

że w samochodzie jest instalacja multipleksa


czujnik to osobne urządzenie, wpinasz w zasilanie światła cofania.
Sam nie zakładałem, ale w VII miałem polskiej produkcji czujnik z wyświetlaczem i nie było z nim problemów.
  • 0

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:31, 14.05.2010

Proszę:
http://www.accordklu...czujnik cofania
  • 0

#4 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:47, 27.05.2010

Witam. Zakupiłem czujniki Valeo. Jedno pytanie. Czujki są kol. czarnego, w instrukcji pisze, że nie zaleca się malowania czujników. Moja żona nie wyobraża sobie mieć w srebrnej Hondzie czarne czujniki. Czy ktoś może jednak malował je, jak się sprawują, czy występują kłopoty? Wiem, że można dokupić w innym kolorze za dodatkową opłatą w kwocie od 20-25 zł za sztukę ale...
Pozdrawiam
  • 0
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:59, 27.05.2010

Wiem, że można dokupić w innym kolorze za dodatkową opłatą w kwocie od 20-25 zł za sztukę ale...


Z tego co wiem (mam teraz oryginalne z akcesoriów hondy) to przyszły już w kolorze, ale w poprzednim acco miałem "nieoryginalne" ale montowane w ASO i je ... pomalowali. Nie było żadnych problemów. Jednak może to zależeć od czujników, ich producenta (jeden może dopuszczać malowanie, inny nie), wiem że nie które daje się kalibrować więc z tymi nie powinno być problemu przy malowaniu.
  • 0

#6 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:09, 27.05.2010

ja kupilem oryginalne do accorda u dealera z wyprzedazy za 400zl i sam sobie je montowalem. oni mowili ze je pomaluja wiec poszedlem u nas do salonu lakierow podalem nr lakieru zeby mi namieszali odpowiedniego sprayu po 2h mialem gotowe popsikalem 2-3razy i wszystko wyglada jak oryginalne. czujniki wczesniej byly pomalowane na czarno wiec teraz jest druga warstwa lakieru - nie odnotowalem zadnych bledow w pomiarach. wszystko dziala jak nalezy.
  • 0

#7 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:55, 28.05.2010

Ja zakładałem do accorda firmy Exus i jestem z nich bardzo zadowolony. W civicu miałem innej firmy i miały zbyt dużą bezwładność a tu aktualizują pomiar bardzo szybko.
Problemu z montażem nie ma natomiast musisz trochę czasu poświęcić bo światło cofania jest w klapie.
Z malowaniem nie wiem, ja bym nie kombinował, mi się chyba nawet bardziej podobają czarne.
Osobiście uważam że kupowanie drogich czujników przez ASO jest bez sensu bo jakością nie przewyższają tych ze średniej półki, tak samo jak wyświetlacze to dla mnie zbędny gadżet. Jak ktoś szuka takich które wykrywają przeszkody do 0 to muszę ich zmartwić, takich rozwiązań nie ma bo kąt "widzenia" czujnika musiałby graniczyć ze 180 stopniami a wtedy "widziałby" też samochody obok i ściany garażu itp.
  • 0

#8 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:06, 09.06.2010

Witam.
Założono mi dzisiaj czujniki Valeo. Odbyłem dopiero jedną jazdę i widzę, że jest problem. Otóż czujniki działają, sygnalizują, w miarę zbliżania się do samochodu nawet tak jak powinny dźwięk jest szybszy i intensywniejszy jednak....gdy zbliżę się do przeszkody np. samochodu z tyłu to dźwięk milczy, wycisza się tak jakby już nic nie było.Myślę, że milkną kilkadziesiąt cm od samochodu za mną. Wydaje mi się, że w warsztacie założono czujki zbyt nisko. W miarę zbliżania się, czujki nie odczytują przeszkody gdyż jakby "wchodzą" pod podwozie pojazdu za mną. Mam zamiar jutro dokładnie to przetestować i...właśnie co dalej. Może ktoś mi podesłać na maila zdjęcie gdzie, na jakiej wysokości ma założone czujki? Może wystarczy jeżeli podacie wysokość licząc od ziemi, podłoża. Bardzo proszę. Pozdrawiam
orfe@onet.eu
  • 0
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#9 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:47, 09.06.2010

Witam.
Założono mi dzisiaj czujniki Valeo. Odbyłem dopiero jedną jazdę i widzę, że jest problem. Otóż czujniki działają, sygnalizują, w miarę zbliżania się do samochodu nawet tak jak powinny dźwięk jest szybszy i intensywniejszy jednak....gdy zbliżę się do przeszkody np. samochodu z tyłu to dźwięk milczy, wycisza się tak jakby już nic nie było.Myślę, że milkną kilkadziesiąt cm od samochodu za mną. Wydaje mi się, że w warsztacie założono czujki zbyt nisko. W miarę zbliżania się, czujki nie odczytują przeszkody gdyż jakby "wchodzą" pod podwozie pojazdu za mną. Mam zamiar jutro dokładnie to przetestować i...właśnie co dalej. Może ktoś mi podesłać na maila zdjęcie gdzie, na jakiej wysokości ma założone czujki? Może wystarczy jeżeli podacie wysokość licząc od ziemi, podłoża. Bardzo proszę. Pozdrawiam
orfe@onet.eu


Weź instrukcje, tam powinno być pokazane co i jak. Wydaje mi się że to nie problem wysokości bo czujnik nie puszcza wąskiej wiązki tylko rozszerzającej się więc złapał by czy to zderzak, czy ziemię. Zmierz na jakiej odległości się wycisza bo mi się wydaje że jest po prostu wadliwy.
  • 0

#10 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 07:18, 16.06.2010

Witam.
na jakiej wysokości ma założone czujki? Może wystarczy jeżeli podacie wysokość licząc od ziemi, podłoża. Bardzo proszę. Pozdrawiam
orfe@onet.eu

Czujniki powinny być założone od 40cm do 70cm od ziemi. W instrukcji tez powinno być napisane proponuje zerknąć.
  • 0

#11 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:05, 16.06.2010

gdybys chcial to poszukam szablonow jakie dostalem oryginalnie z hondy (wycinasz z papieru przykladasz do zderzaka i masz idealne wysokosci i podane skrajne odleglosci potem dzielisz na 3 rowne czesci i masz 2 srodkowe;) ) ewentualnie moge wyslac poczta listem
  • 0

#12 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:33, 02.07.2010

Przepraszam, że dopiero teraz piszę lecz zaraz po założeniu pojechałem na wczasy do Chorwacji. Myślałem, że oszaleję z tymi czujnikami. Ciągle pracowały ale taka specyfika Chorwacji. Stromo i nawet podczas cofania gdy nie było nic za mną wskazywały jezdnię czy krawężnik czy krzaczki. Teraz troszkę pojeżdżę w Polsce to zobaczę jak się sprawują. A co do wysokości...w instrukcji nie ma podanej wysokości. Dzisiaj zadzwonię do producenta. Kolega wcześniej oferował schemat, jeżeli to aktualne to bardzo proszę o przesyłkę. Podam adres w razie potrzeby. Pozdrawiam
  • 0
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#13 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:27, 02.07.2010

gdybys chcial to poszukam szablonow jakie dostalem oryginalnie z hondy (wycinasz z papieru przykladasz do zderzaka i masz idealne wysokosci i podane skrajne odleglosci potem dzielisz na 3 rowne czesci i masz 2 srodkowe;) ) ewentualnie moge wyslac poczta listem

Do tourera też znalazłbyś tego rodzaju informacje?
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#14 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:35, 04.07.2010

niestety do kombika nie mam bo ten szablon dostalem jak kupilem orygianlne czujniki w aso (jakby ktos chcial to chyba maja jeszcze jeden zestaw w promocji za 500zl) co do samego schematu to jest fajny jednak uwazam ze warto dac troche nizej te czujniki zreszta jak kto woli jak byly standardowo to nie wylapywaly niskich przezkod za samochodem, typu wysokie krawezniki itp, jak testowalem przed domem to byla mozliwosc zarysowac zderzak od spodu czy uszkodzic koncowke wydechu (ktory jest chyba najnizej) teraz jak obizylem zawieszenie o 35-40mm z tylu to jest idealnie:) i jestem bardzo zadowolony z czujnikow:)

schematy moge podeslac prosze pisac na priv
  • 0

#15 mopsik

mopsik
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:10, 07.07.2010

Mi czujniki zakladal kumpel ktory to robi od lat i stwierdzil ze w kombiaku moze byc maly problem. Zderzak w kombi poprowadzony jest badzo nisko i po montazu wyczuwa u mnie nawet rant kraweznika. Jak parkuje tylem to najpierw piszczy na rant kraweznika a dopiero pozniej na scianke ktora jest za nim. Na szczescie scianka jest na tyle daleko ze nie ma z tym problemu tylko trzeba sie przyzwyczaic. Ogolnie w kombi bardzo ciezko jest zamontowac czujniki na prawidlowej wysokosci ale sie da. Co do samego technicznego montazu to nie ma z tym najmniejszego problemu.
  • 0
Pozdrawiam

Mopsik




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq