Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Efektywność klimatyzacji

VI klimatyzacja temperatura

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 28.05.2018

Hej!
Mam na pokładzie swojego Acco VI klimatyzację automatyczną. Auto kupiłem pod koniec stycznia i osobiście nic z klimatyzacją nie robiłem - przy zakupie jedynie sprawdziłem, czy załącza się sprężarka. 
Od pierwszych gorących dni klimatyzacja chłodziła, według mnie dosyć dobrze (porównywalnie do chociażby A3 8L czy Passata B6), jednak teraz jakby było trochę słabiej. I nie wiem, czy to po prostu moje subiektywne odczucie, czy to jednak dziurawy układ. 
Jak w Waszych autach pracuje klimatyzacja przy temperaturach ~25 stopni, czyli takich jakie są teraz? U mnie zaczyna chłodzić od razu, jednak dopiero po około 5 minutach jest faktycznie chłodno i przyjemnie. Nadgarstków nie zamraża. 
No i sprężarka delikatnie mi hałasuje, takie jakby "terkotanie" po załączeniu. Czy to powód do obaw?
Czy może od razu lecieć na DOBICIE czynnika i wymianę oleju?

Dziękuję za odpowiedzi!


Użytkownik Vister81 edytował ten post 16:21, 28.05.2018

  • 0

#2 Gr3at

Gr3at
  • Forumowicz
  • 190 postów
  • Skąd:Swobnica
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:45, 28.05.2018

"terkotanie" nic nie oznacza, musiałbyś to nagrać dobrym mikrofonem, wtedy by ktoś powiedział, czy to normalne czy nie, ale sprężarka w VI nie chodzi jakoś cicho przy załączeniu.

 

Ja mam dni, gdy mam wrażenie, że słabo chłodzi, a czasem chodzi tylko o to, że trzeba chwilkę poczekać i tyle. Raczej normalne, jeśli jest słoneczna pogoda. Inna sprawa, to że ostatnio się zdziwiłem, bo widziałem lekki "dym" z wylotów powietrza, tak chłodno było :D Jeśli z klimą nic nie robiłeś to i tak zapraszam na nabijanie klimy.


  • 0

#3 TommyH

TommyH
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Był Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 22:20, 28.05.2018

U mnie akurat w te dni co są ostatnio chłodzi bardzo dobrze mimo że chłodnica nie ma już lamelków sporo , przy 18' ustawionych jest naprawdę przyjemnie , ważne byś nie czuł jakby takiej "wilgotnej" klimy wtedy do wymiany jest osusacz i cały serwis przy tym


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, klimatyzacja, temperatura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq