Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Opony 205/55 czy 195/60 do felg 15", które wybrać

VI opony 195/60r15 205/55r15

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Sciuszek

Sciuszek
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:47, 21.05.2018

Witam, noszę się z zamiarem kupna NOWYCH opon i mam dylemat co wybrać.

Dylematem jest rozmiar jak i marka, jedno jest pewne - nie więcej niż 900zł.
 

Wiem, że do felg (zdjęcie) pasują opony 195/60R15 i tu się zastanawiałem nad Uniroyal RainExpert 3 (opony toczenia E, mokra nawierzchnia A), z drugiej strony ciekawi mnie czy można by założyć 205/55R15 (przeszukując internety widziałem, że ludzie stosują takie odchylenia od nominalnych rozmiarów) i tu wchodzi Uniroyal RainSport 3, oczywiście trochę więcej trzeba zapłacić co bardzo mi nie w smak, pytanie czy gra jest warta świeczki (czy spalanie nagle nie wzrośnie do absurdalnych wartości przy szybszej jeździe) i czy w ogóle mogę takie zastosować. Jeżdżę głównie po dziurawym i nie równym Wrocławiu, ale też po autostradach zazwyczaj 150km w jedną stronę raz na dwa tygodnie (150km/h max) i od czasu do czasu gdzieś dalej w Polskę. Do tego dochodzi jeżdżąca żona, która musi być bezpieczna na mokrej nawierzchni, stąd wybór padł na te opony bo bezpieczeństwo żony to dla mnie priorytet, możecie też dać propozycje innej marki. W tej chwili mam 5 letnie wielosezonowe Goodyear Vector 4 Seasons (opony toczenia E, mokra nawierzchnia C a rzeczywistości to chyba poza skalą) i mimo, że mają dużo mięska to niestety to się nie trzyma drogi.

Proszę o nie proponowanie opon, których cena wykracza poza założenia bo ostatnio wyplułem na to auto ponad 2500zł, a na opony już nie starczyło - 900zł taki budżet dostałem od martwiących się rodziców o swoje dzieci.

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

 

pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik Sciuszek edytował ten post 20:51, 21.05.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, opony, 195/60r15, 205/55r15

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq