Skocz do zawartości


RODO w HAKP

tarcze tył


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:16, 13.05.2010

czy to normalne by po 100tyś. dokładnie 104tyś. rozsypała się tylna tarcza hamulcowa??? i klękneło z tyłu łożysko w kole????
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:43, 13.05.2010

rozsypała się tylna tarcza hamulcowa??? i klękneło z tyłu łożysko w kole????

Coś bliżej,co to znaczy rozsypała się tarcza-popękała? A co do łożyska-jakie objawy-szumiało,a może koło zostało uderzone.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:05, 13.05.2010

wyglądała tak jakby się wykruszyła część ta co do niej przylega klocek , po prostu odpadła ta część lecz nie na całej tarczy lecz w około jednej trzeciej a co do łożyska huczało , a po zdemontowaniu tarcz huczało nawet jak ręką się pokręciło , nie było żadnego uderzenia felgi są proste
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:11, 13.05.2010

Dziwna historia z tą Twoją tarczą.Tarcza jak ulega uszkodzeniu to powstają mikro-pęknięcia.Czy aby na pewno auto nie miało jakiejś historii-może o tym nie wiesz?Tak czy inaczej łożysko jak każda część może ulec uszkodzeniu.Niestety do wymiany cała piasta.
  • 0

#5 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:31, 13.05.2010

Jeżli to był jakiś tani zamiennik to całkiem możliwe.
Tanie tarcze robione są z gorszych stopów, są bardziej podatne na temperature i warunki atmosferyczne. Pęknąć mogą bardzo łatwo jak są rozgrzane i wjedziee sie w kałuże.
Jeszcze bardziej dotyczy to tarcz nacinanych i nawiercanych. Na takich nie ma co oszczędzać, ponieważ powinny być robione z naprawde dobrych materiałów i dobrze wyważone.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:34, 13.05.2010

wiem wiem mam to za sobą 1400 zł :/ chciałem tylko się dowiedzieć czy ktoś miał podobną awarię -- samochód mam od 40tyś. km i za swój przebieg ręczę głową

[ Dodano: 2010-05-13, 21:35 ]
nie wymieniałem tarcz jedynie klocki przy 70-75tyś. km tarcze były oryginalne od nowości choć w historii samochodu (sprawdzałem przy zakupie)coś w niemczech było macherowane w serwisie przy tylnych hamulcach lecz słyszałem że na początku produkcji Accorda były problemy z VII-mką jeśli chodzi o tylne hamulce (szybkie zużywanie)
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:36, 14.05.2010

Być może łożysko było przegrzane. Mogły komuś wcześniej blokować klocki w tym kole i tak jeżdził, raz że przegrzał tarcze to i z łożyska wyleciał smar. Chyba jedyne wytłumaczenie że tak szybko poleciało łozyski i tarcza. Obstawiał bym tu na przegrzanie tych dwóch elemetów.
  • 0

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:09, 14.05.2010

Jeszcze takie profilaktyczne pytanie,czy podczas mrozów nie blokował Tobie kół hamulec ręczny? (mówię np.o uszkodzeniu linki hamulcowej)
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:45, 15.05.2010

nie nigdy nie zablokował się hamulec ręczny ani nie miałem żadnych uszkodzeń z tym związanych trchę nierówno się klocki zużyły ale szybciej lewa niż prawa strona (prawa tarcza i łożysko poszło się paść), tylko jak się teraz zastanawiam nad tym wpadł mi chyba kamień bo piszczało niemiłosiernie jakiś m-c temu (ale to chyba między tarczę i osłonę)
  • 0

#10 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:14, 15.05.2010

zrób zdjęcie tej tarczy (tak dla przykładu) i podaj link do niego

jeśli to piszczał klocek, to albo z przegrzania albo miał luz i wpadał w drgania (słyszalne jako piszczenie) ale czy te drgania mogłyby rozwalić tarczę?
  • 0
AK

#11 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:52, 13.07.2010

Miałem to samo z tarczami tylnymi były zniszczone od wewnętrznej strony tej niewidocznej .{zardzewiałe powykruszany metal tarczy złuszczona powierzchnia styku z klockiem) W serwisie wymienili mi klocki nie zaglądając do tarcz a miałem stuki przy chamowaniu.Auto mam od nowości tarcze orginalne auto było jeszcze na gwarancji .Po gwarancji sam się za to wziąłem i dopiero sie to okazało .Myślę że to była wada materiału .
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq