Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Jak powinna prawidłowo działać klimatyzacja Accord VIII gen.

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:24, 05.06.2018

jesli klima co chwile sie włącza i wyłacza, tak często że az staje sie to irytujące i odczuwalne, nie tylko dyskomfort dla ludzi w kabinie ale i dla pracy silnika - to zwykle układ został przeładowany czynnikiem chłodzącym i dla bezpieczeństwa co chwile jest wygaszany i tak w kółko.


  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#17 Wisła

Wisła
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 05:07, 23.06.2018

Witam. Byłem w serwisie klimatyzacji i powiedział, że klimatyzacja się włącza i wyłącza bo ma krótkie przewody  i tak ma być. A to że spada z obrotów to prawdopodobnie padł czujnik który jest odpowiedzialny za podtrzymywanie obrotów. 2 opcja  jest taka , że trzeba spuścić  czynnik i nabic tyle ile ma być, bo może być przepełniony. Dodam jeszcze,  że po podłączeniu do komputera wyskoczyły 2 błędy. 1 czujnik przyspieszenia bocznego. 2 niskie napięcie akumulatora. Sprawdziłem miernikiem. Na akumulatora 12 V po odpaleniu 14V po włączeniu klimy, świateł i ogrzewaniu tylnej szyby spada do 13.80 w chwili załączenia sprężarki spada do 13V i z obrotów do 600 . Co o tym myślicie?


  • 0

#18 gwozdzik1

gwozdzik1
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 03.07.2018

Panowie zasadnicze pytanie:

jak działa w waszych Accordach VIII gen. układ klimatyzacji, tzn. kompresor + wiatraki?

Kompresor działa bez przerwy przy włączonej klimie? Jeżeli nie to w jakich odstępach czasu się wyłącza/wyłącza?

 

U mnie tak jak pisałem wcześniej włączanie/wyłączanie kompresora co ok. 5-6 sekund. Magik w serwisie powiedział że tak ma być :shock: ale nie wydaje mi się.

 

Zgłupiałem.


  • 0

#19 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 20:19, 03.07.2018

Klima ma dobrze chłodzić - to główny miernik jej poprawnego działania - jeśli tak jest to dałbym jej spokój.

 

Włączanie i wyłączanie  zależne jest to od temperatur : zewnętrznej (najbardziej) i wewnętrznej.

Sprawdź czy gdy jest cieplej to pracuje dłużej.

Nie mierzyłem czasu załączania - może nawet jutro to zrobię (dla orientacji), jeśli nie zapomnę. Jeśli będzie Ci potrzebne to potem wpiszę jak mam.


  • 0

#20 Wisła

Wisła
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:28, 03.07.2018

Witam. Sprawdzałem u kolegi w hondzie accord 7 2.0 2008 rok. I jest tak samo, że co chwilę się włącza i wyłącza się kompresor od klimatyzacji. Hondy tak mają. Ale u niego nie ma spadku obrotów tak jak to ma miejsce w mojej hondzie. Wydaje mi się, że muszę wymienić akumulator. Ponieważ po naładowaniu ma 12V .
  • 0

#21 jerry69

jerry69
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czeladź
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:204
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:08, 04.07.2023

witam Hondziarzy

pytanie - jaką macie temperature zimnego powietrza na wylocie z kratek przy nastawieniu w pozycje LOW?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq