Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Sprzęgło wpada w podłogę -

VI sprzęgło wysprzęglik pompa sprzęgła

Najlepsza odpowiedź pifkoo , 11:53, 06.05.2018

Jak nie ma wycieku to kupuj pompę. Może się lać do środka przy pedale sprzęgła

 

 

Okolice pedału (końcówka tłoczka) sprawdzałem, sucho i czysto. płynu nie ubywa.

 

Edit:

 

Winna awarii okazała się uszkodzona wewnętrzna uszczelka tłoczka pompy sprzęgła. Przy uszkodzeniu zewnętrznej uszczelki płyn sączy się przy pedale a przy uszkodzeniu wewnętrznej - płyn spręża powietrze w zbiorniczku wyrównawczym a to z kolei wpycha samo pedał w podłogę. 

 

Swoją drogą warto chociaż raz w życiu samochodu wyczyścić w środku pompę i wysprzęglik. Chociaż miałem czysty płyn, to w środku tłoczków były brudy, osady, rdza, szlam itp. Myślę, że ten syf może się przyczyniać do skrócenia żywotności uszczelek i być później źródłem awarii. Sama wymiana płynu nie pomoże - trzeba to usunąć mechanicznie. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pifkoo

pifkoo
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Siemianowice Śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:cg4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:33, 06.05.2018

Witam wszystkich.

 

Proszę o pomoc w diagnozie problemu ze sprzęgłem.

 

Pedał sprzęgła po kilku naciśnięciach wpada w podłogę, przy czym końcówkę tej drogi pokonuje sam, pedał jest wciągany do samej podłogi. W pozycji kiedy pedał jest w podłodze - tłok wysprzęglika jest schowany. Brak widocznych wycieków, brak ubytku płynu.

 

Z tego co się orientowałem, problem dotyczy wysprzęglika lub pompy. Wykręciłem wysprzęglik i nie widać na nim widocznych oznak awarii, jednak ciężko stwierdzić czy sobie powietrza jakoś nie zasysa.

 

Jakieś pomysły żeby trafniej zamówić części?

 

Dziękuję i pozdrawiam, Tomek.

 

Honda Accord VI Coupe, 2001r., poj. 2.0


  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 11:43, 06.05.2018

Jak nie ma wycieku to kupuj pompę. Może się lać do środka przy pedale sprzęgła
  • 0

#3 pifkoo

pifkoo
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Siemianowice Śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:cg4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:53, 06.05.2018   Najlepsza odpowiedź

Jak nie ma wycieku to kupuj pompę. Może się lać do środka przy pedale sprzęgła

 

 

Okolice pedału (końcówka tłoczka) sprawdzałem, sucho i czysto. płynu nie ubywa.

 

Edit:

 

Winna awarii okazała się uszkodzona wewnętrzna uszczelka tłoczka pompy sprzęgła. Przy uszkodzeniu zewnętrznej uszczelki płyn sączy się przy pedale a przy uszkodzeniu wewnętrznej - płyn spręża powietrze w zbiorniczku wyrównawczym a to z kolei wpycha samo pedał w podłogę. 

 

Swoją drogą warto chociaż raz w życiu samochodu wyczyścić w środku pompę i wysprzęglik. Chociaż miałem czysty płyn, to w środku tłoczków były brudy, osady, rdza, szlam itp. Myślę, że ten syf może się przyczyniać do skrócenia żywotności uszczelek i być później źródłem awarii. Sama wymiana płynu nie pomoże - trzeba to usunąć mechanicznie. 


Użytkownik pifkoo edytował ten post 01:08, 09.05.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, sprzęgło, wysprzęglik, pompa sprzęgła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq