Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Głośniki przód - kompilacja

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:13, 18.06.2018

Jak to zwykle bywa, naszło mnie na dalsze dłubanie w aucie. Jako że subwoofer JBL Basspro SL w Accordzie jest po prostu za mały (dawał radę w Lancerze, tu niestety nie), trzeba go zmienić.

Na dniach wpadnie Alpine SWE 815.

Mam nadzieję, że będzie luks.


  • 0

#17 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:23, 01.07.2018

No i jestem po wymianie. Dodatkowo szybki demontaż wykładziny klapy bagażnika i jej wygłuszenie.

Co do subwoofera - gra bardzo ładnie. Bas schodzi nisko, ładnie i nienachalnie wypełnia dół. Nie ma rezonansów i buczenia, bas nie jest dominujący i nie wyrywa z fotela. Dodatkowo w zestawie jest port pozwalający zatkać obudowę bassreflex, więc  można trochę poeksperymentować z brzmieniem no i przewodowy pilot. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca, zresztą w razie czego można go szybko zdemontować i nie ma problemu. Dla pewności dokupiłem okrągłą osłonę głośnika, bo fabryczne pręty osłaniające chyba nie są wystarczające.

Jest podpięty do tylnych głośników i to chyba jest największy minus. Wydaje się, że sterowany bezpośrednio z wyjścia subwoofera z radia potrafiłby zagrać jeszcze lepiej, ale to jest na razie nie do przeskoczenia. Pewnie po wakacjach zajmę się kupnem jakiejś stacji multimedialnej, bo na fabrycznym radiu nic więcej nie uzyskam.

Reasumując - gra znacznie lepiej niż JBL Basspro SL. Za tą cenę polecam.


  • 0

#18 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:43, 17.08.2018

Jestem po dalszych modyfikacjach. Wywaliłem fabryczne radio, zamontowałem Kenwood DDX 4017BT. Do tego kamera cofania.

Efekt akustyczny - wyrywa z fotela i zwala z nóg. Subwoofer gra jak wściekły, Morele w drzwiach dostały jeszcze więcej skrzydeł. Nie przypuszczałem, że będzie aż taka poprawa. Ogólnie dźwięk jest mocny, mięsisty, z kopem. Mocy nie brakuje. Jestem jeszcze na etapie ustawiania wszystkiego, bo możliwości regulacji mnóstwo i trochę zejdzie, zanim wszystko się ustawi.

Największym problemem była ramka, bo tak jak pisali przedmówcy, trzeba było ją trochę potraktować pilnikiem żeby wszystko weszło. Po montażu wygląda ok (jak się uda, to wrzucę zdjęcia), ale wolałbym już jej nie demontować. Działa też sterowanie z kierownicy (dokupiłem moduł) i kamera cofania (przy okazji zamontowałem).

Tak więc - trochę zachodu było, ale efekt jest tego wart.


  • 0

#19 Bartlomiej

Bartlomiej
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:255KM i płaskie 537NM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:58, 19.08.2018

Cześć tez myśle o wywaleniu radia ale mam PSS czy ty tez? Bo tam kostka wyprowadzająca na głośniki jest z tylu tam gdzie radio.
  • 0

W poszukiwaniu mocy...


#20 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:24, 19.08.2018

Nie miałem PSS i dobrze. Obyło się bez wywalania wzmacniacza, bo zwykłe radio ma zintegrowany i nie ma najmniejszych problemów z napędzeniem głośników, a szczególnie sterowaniem subwooferem. Kostka, tak jak w każdym, jest z tyłu, nie było z tym problemu, przejściówki do radia nie stanowią problemu.

Powiem tak - PSS się chowa przy tym co udało mi się osiągnąć. Porównywałem bezpośrednio z Accordem kolegi.

Jeszcze nigdy nie miałem tek świetnie nagłośnionego samochodu.


  • 0

#21 Bartlomiej

Bartlomiej
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:255KM i płaskie 537NM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:14, 19.08.2018

Czyli kable od radia ciagnoles do tylu za siedzenia ? W radiu pss jak u mnie wzmacniacz jest z tylu auta jak i wyprowadzenie na głośniki. U ciebie chyba bezpośrednio za radiem :)

Z tylu czyli za tylnią kanapa miałem ba myśli :)
  • 0

W poszukiwaniu mocy...


#22 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:29, 19.08.2018

Nie. |Głośniki w drzwiach grają na oryginalnych kablach, bo nie trzeba było odrębnego wzmacniacza. Do tyłu poszedł tylko kabel zasilający subwoofer i cinche do subwoofera.


  • 0

#23 Bartlomiej

Bartlomiej
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:255KM i płaskie 537NM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:45, 19.08.2018

No właśnie u mnie tego nie ma bo radio pss nie ma żadnej logiki wszystko realizuje wzmacniacz z bagażnika. Teraz żałuje ze mam PSS bo dużo trudniej zmodowac całość.
  • 0

W poszukiwaniu mocy...


#24 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:54, 20.08.2018

Wiem. Ja początkowo tęskniłem za PSS ale szybko mi przeszło.


  • 0

#25 seba112

seba112
  • Klubowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Włoszczowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 07.10.2018

Witam. 

Mam pytanie odnośnie przednich głośników, mam radio 1CD. Zostały mi głośniki Audison APX6.5 o mocy 70W RMS, jest w ogóle sens wkładać je do Hondy?

Ewentualnie, co włożyć, żeby było nieco lepiej? Oryginalne z PSS, Helix - 30-50W RMS?


  • 0

#26 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:40, 08.10.2018

Jak dla mnie Audison grał tragicznie. Założyłem głośniki APK 165 i w te pędy z płaczem je wyciągałem. Jest teraz Morel Maximo i bardzo ładnie gra.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq