Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Przepalający się bezpiecznik od świateł mijania 15A

VII bezpiecznik brak oświetlenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maestro

Maestro
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:W-wa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:2xx +
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 12.04.2018

Mam następujący problem. Wczoraj w nocy po włączeniu świateł pozycyjnych okazało się, że nie mam ich! Przednie pozycyjne, tylne pozycyjne, podświetlenie przycisków konsoli środkowej nic nie świeci. Pod maską w skrzynce bezpieczników odkryłem, że przepalił się bezpiecznik 15A od świateł. Po jego wymianie przy włączeniu pozycji znowu się przepalił ! Czyli mam gdzieś zwarcie ... odłączyłem wszystkie wtyczki z przedniej pozycji + wszystkie wtyczki z tylnych lamp i nadal pali mi bezpiecznik ... ma ktoś jakiś sensowny pomysł ???? Na tą chwilę mogę tylko jeździć w dzień bo Xenon świeci lecz tył nie ... Proszę o pomoc :(


  • 0

#2 Maestro

Maestro
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:W-wa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:2xx +
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 12.04.2018

Nie miał nikt takiej usterki? ... Może włącznik manetki kierunkowskazów robi zwarcie jak włączam na pozycję?
  • 0

#3 Maestro

Maestro
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:W-wa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:2xx +
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 15.04.2018

Usterka naprawiona! Po przepaleniu 8 bezpieczników i rozkręceniu obudowy kolumny kierowniczej w celu odpięcia manetki od kierunkowskazów WINNA była żarówka w SCHOWKU :zakaz:  Zakładając miesiąc temu żarówkę LED z grubym trzonkiem do oprawki musiałem pogiąć styki w kostce. Styki poprawiłem śrubokrętem płaskim i problem znikł. Aż sam się dziwię jak to było możliwe po takim czasie?! Żarówka LED robiła zwarcie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, bezpiecznik, brak oświetlenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq