Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Problem z temperaturą silnika , nie włączają się wentylatory.

VI #Temperatura#brak#chłodzeni

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lewy1698

Lewy1698
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Pomorskie
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Es
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:40, 08.04.2018

Witam wszystkich ! 

 

Jest kilka podobnych tematów , wiem , ale żaden nie opisuje mojego przypadku tak jak jest i sÅ‚abo zauważam podobieÅ„stwo. 

Otóż to jeżdżę accordem VIgen. i mam ogromny problem z temperaturą. Samochód normalnie się nagrzewa , łapie odpowiednią temperaturę , gdy jestem w trasie jedzie jak marzenie i nic się nie dzieje. Gorzej jak stanę... Wtedy zaczyna się cyrk który wygląda tak :

 

1. Mam wÅ‚Ä…czonÄ… klimatyzacjÄ™ , samochód stoi odpalony po dÅ‚uższej trasie , temperatura po chwili podnosi siÄ™ do poÅ‚owy i zaczyna sobie tak rosnÄ…c do góry ( 4 kreski od czerwonej kreski ) a wentylatory stojÄ…. Nic kompletnie nie reagujÄ… , klimatyzacja chodzi , temperatura prawie maks a wentylatorki nic. PÅ‚yn za każdym razem siÄ™ zagotuje , nic dziwnego przy takiej temperaturze. Czy może to być wina termowÅ‚Ä…cznika i termostatu ? WymieniÅ‚em je w pażdzierniku bo problem byÅ‚ ten sam ale widać musiaÅ‚y być jakieÅ› trafne.. SÅ‚yszaÅ‚em , że te nowe podróbki tak majÄ…. 

Teraz zamówiłem inne , używane ale oryginalne od znajomego który rozbiera accordy. Nie mam już pojęcia co może się dziać.

 

Z góry dziÄ™kuje za każdÄ… informacje / pomoc / odpowiedź. 

 

Pozdrawiam ! 

 


  • 0

#2 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • SkÄ…d:H3M GdaÅ„sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:54, 09.04.2018

Juz dokÅ‚adnie nie pamietam jak to byÅ‚o w VI ale w VII po wÅ‚aczeniu klimatyzacji wÅ‚Ä…czajÄ… sie wentylatory natychmiast. Skoro mówisz że na wÅ‚aczonej klimie wentylatory nie chodza to raczej przy wiatrakach bym szukaÅ‚. 

Na początek przydałoby sie sprawdzić czy wiatraki starują na krótko.

 

Termostat raczej bym odpuścił, bo steruje obiegami cieczą chłodzacą. Pamietam jak skończył sie termostat w mojej starej VI, to właśnie klimatyzacją sie ratowałem żeby dojechać do domu, bo ona odpalała mi na stałe wiatraki.


  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 08:56, 09.04.2018

Wiatraki sprawdzisz podłączając na krótko.

Sprawdź przekaźnik wentylatora skoro nawet na klimie nie włączają się wentylatory.

Bo takie coś jak bezpieczniki to oczywiście sprawdzone miernikiem?

 

termostat i włącznik wentylatora na obudowie termostatu na chwilę obecną bym odpuścił.


  • 0

#4 Lewy1698

Lewy1698
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Pomorskie
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Es
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:31, 09.04.2018

DziÄ™ki panowie za odpowiedź , problem polega na tym , że w tygodniu jestem poza domem i nie mam praktycznie żadnych narzÄ™dzi oprócz jakiÅ› podstawowych. 

Możecie powiedzieć , jeżeli pamiÄ™tacie które i gdzie znajdujÄ… siÄ™ bezpieczniki od wentylatorów ? 


Użytkownik Lewy1698 edytował ten post 09:39, 09.04.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, #Temperatura#brak#chłodzeni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq