Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Problem z sondÄ… lambdÄ… tylko na LPG

VI sonda lambda lpg

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16 User32

User32
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • SkÄ…d:Wroc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS+
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:36, 07.04.2018

Jak czytam o niektórych Waszych przejściach z LPG to aż mnie wzdryga na myśl o jej zakładaniu u siebie.

Pytanie do autora wątku: gdzie w ZG jeździłeś do gazownika?

Ja swego czasu nikogo sensownego nie znalazÅ‚em, najbliżej to GÅ‚ogów, a ze sprawdzony i polecanych to PoznaÅ„ lub Wroc - tak czy inaczej +- 150 km w jednÄ… stronÄ™. 


  • 0

#17 iwan

iwan
  • Forumowicz
  • 640 postów
  • SkÄ…d:BBÅ‚ota
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Latajacy Dywan
  • KM:155 reszta pasie sie w przydrożnym rowie
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 22
Super

Napisano 16:46, 07.04.2018

Do ,,User32,, Ja mialem LPG w kilku samochodach i nigdy nie mialem problemow, ale nigdy nie wybierałem tanich instalacji.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

#18 Bucik85

Bucik85
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:PiÅ‚a
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:28, 09.04.2018

a na benzynie jest ok czy to samo co na gazie ? 

 tak samo...


a na benzynie jest ok czy to samo co na gazie ? 

 

To samo... Sonda wymieniona problem dalej jest...


  • 0

#19 Bucik85

Bucik85
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:PiÅ‚a
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:45, 13.04.2018

Sonda wymieniona, zawory wyregulowane, ciÅ›nienie na cylindrach nieco ponad 11(chyba troszkÄ™ maÅ‚o, ale napewno to nie powód) pozostaje już tylko  regeneracja gÅ‚owicy, orientujecie siÄ™ ile to może  mniej wiÄ™cej kosztować i czy wymieniać wszystko?


  • 0

#20 iwan

iwan
  • Forumowicz
  • 640 postów
  • SkÄ…d:BBÅ‚ota
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Latajacy Dywan
  • KM:155 reszta pasie sie w przydrożnym rowie
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 22
Super

Napisano 18:04, 13.04.2018

Do ,,Bucik85,, Piszesz ,,Auto zamula a od 4 tys obrótów wogóle nie przyspiesza i słychać metaliczne dzwonienie.,,
A jak ma sie vtec i czujnik spalania stukowego?
A czy po wymianie sondy sczytywałes kody błędow?

Użytkownik iwan edytował ten post 18:07, 13.04.2018

  • 0

#21 Bucik85

Bucik85
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:PiÅ‚a
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 13.04.2018

Do ,,Bucik85,, Piszesz ,,Auto zamula a od 4 tys obrótów wogóle nie przyspiesza i słychać metaliczne dzwonienie.,,
A jak ma sie vtec i czujnik spalania stukowego?
A czy po wymianie sondy sczytywałes kody błędow?

Auto ogólnie zamula , a od 4 tys wogóle nie przyspiesza i sÅ‚ychać te specyficzne dzwonienie, o czujnik nie pytaÅ‚em, ale  z tego co wyczytaÅ‚em to sÅ‚ychać go bardziej przy niskich i Å›rednich obrotach, tu natomiast  sÅ‚ychać go dopiero od 4tys. BÅ‚ad wyskakuje ten sam czyli : "podgrzewacz sondy obwodu pierwszego" Oddaje jeszcze do elektryka  w poniedziaÅ‚ek dla upewnienia siÄ™ czy nie poszedÅ‚ jakiÅ› sterownik podczas zwarcia miesiÄ…c temu.


  • 0

#22 Syprinter

Syprinter
  • Nowy
  • 5 postów
  • SkÄ…d:Mazowieckie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:CH
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 01.07.2018

Auto ogólnie zamula , a od 4 tys wogóle nie przyspiesza i sÅ‚ychać te specyficzne dzwonienie, o czujnik nie pytaÅ‚em, ale  z tego co wyczytaÅ‚em to sÅ‚ychać go bardziej przy niskich i Å›rednich obrotach, tu natomiast  sÅ‚ychać go dopiero od 4tys. BÅ‚ad wyskakuje ten sam czyli : "podgrzewacz sondy obwodu pierwszego" Oddaje jeszcze do elektryka  w poniedziaÅ‚ek dla upewnienia siÄ™ czy nie poszedÅ‚ jakiÅ› sterownik podczas zwarcia miesiÄ…c temu.

Witam, i co uporaÅ‚ siÄ™ kolega z bÅ‚Ä™dem "41" w swojej hondzie ?  też mam ten sam problem ze swojÄ… accord VI.  Z powodu bÅ‚Ä™du 41 silnik chodziÅ‚ na sztywnych mapach i na gazie stopiÅ‚o mi katalizator co powodowaÅ‚o duszenie siÄ™ silnika stopniowo coraz bardziej wzglÄ™dem wzrastajÄ…cych obrotów, do tego stopnia że po paru tygodniach auto przestaÅ‚o praktycznie jechać. Po wywaleniu kata , auto odzyskaÅ‚o wiÄ™kszość mocy, jedyny problem to w dalszym ciÄ…gu bÅ‚Ä…d sondy lambda i ciÄ…gle check engine. Ostatnio kupiÅ‚em nowÄ… sondÄ™ " NGK OZA624-E4" jednak jak widać u mnie niestety nie dziaÅ‚a a poÅ‚Ä…czenia kabli sprawdzaÅ‚em z manualem do hondy wiÄ™c powinno być dobrze. Widać mój polift 2001r. już nie teleruje tej uniwersalnej lub problem jest gdzie indziej. StÄ…d moje pytanie czy kolega uporaÅ‚ siÄ™ z tym bÅ‚Ä™dem ?

Ps. jest może ktoś na forum z okolic warszawy kto ewentualnie zgodził by się ba użyczenie na chwilę swojej sondy w celu sprawdzenia czy u mnie będzie działać i wiedzieć jaką mogę kupić ?!??

pozdrawiam


  • 0

#23 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:05, 01.07.2018

masz wolka w wawie. może coś jeszcze w czeluściach garażu do VI gen znajdzie. A jak nie to zorganizuje pasującą sondę.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, sonda lambda lpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq