Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Przeciekanie Accord (znowu :))

VI Accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gr3at

Gr3at
  • Forumowicz
  • 190 postów
  • Skąd:Swobnica
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:18, 24.03.2018

Witam,
Mam dwa problemy z przeciekaniem:
1. Po myciu myjką ciśnieniową zawsze z tyłu, prawa strona, na dywaniku od pasażera mam trochę wody. Normalnie jak jest deszcz, to tego nie ma. Na pozostałych sucho. Uszczelka dolna jest normalnie zamocowana i nie wygląda na uszkodzoną. Wiecie co to może być? Myślę, że tylko ten dół by tu pasował. Jak ściągnąć dolną uszczelkę, żeby ją dokładnie sprawdzić?

2. W bagażniku z prawej strony w miejscu wnęki (taka wnęka przy lampie, gdzie można położyć apteczkę czy skrzynkę) zbiera mi się od niedawna woda. Myślę, że około 50-100 ml przy deszczu. Mam w bagażniku matę, a we wnęce skrzynkę z narzędziami, więc musi to spadać od góry. Wszystkie tapicerki są założone.
Dotykając karoserię tuż pod uszczelką, a nad tym miejscem mokrym, czuć wilgoć/ odrobinę wody.
Myślę, że lampa odpada, bo nie wiem jak miałaby ominąć tapicerkę w tym przypadku.
Podejrzewam, że jest to uszczelka klapy, bo mam właśnie z prawej strony ją rozerwaną lekko, tyle że nie w tym miejscu, a dalej, bliżej lampy. Czy może to być efekt tego? :) Ma ktoś jeszcze inne pomysły co sprawdzić? Myślę jeszcze nad cieknięciem z góry (szyba jest niedaleko, a też na forum ludziom coś ciekło od łączeń przy dachu chyba).

Pytanie dodatkowe:
3. Chciałem zabezpieczyć drzwi przed korozją pod uszczelkami. Te główne uszczelki się ściąga normalnie wysuwając czy jest jakiś patent? Nie chce ich uszkodzić i trochę mam obawy, że ciężko będzie mi je założyć potem. :)

Wielkie dzięki za pomoc!

Użytkownik Gr3at edytował ten post 11:19, 24.03.2018

  • 0

#2 Novac

Novac
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Tczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:46, 25.03.2018

Witam

 

Mialem podobny problem z tym, ze duzo wody zbieralo mi sie w komorze kola zapasowego oraz mokro bylo pod tylna kanapa za kierowca. Tu problemem okazalo sie laczenie karoserii dach/sciana boczna przy klapie bagaznika(dodam ze mam liftbacka). Oczyszczenie i ponowne zaklejenie masa uszczelniajaca zalatwilo sprawe.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, Accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq