Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Dziwny dżwięk K20A4

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ArturVF500

ArturVF500
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:ZG
  • Silnik:1.4
  • Wersja:iS
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:MB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:01, 08.03.2018

Pacjent to K20A4 (bliźniak K20A3 cifa czy K20A6 accorda)
Podczas jazdy ze stałą prędkością, czy na postoju nic podejrzanego nie słychać, natomiast przy delikatnym przyspieszaniu słychać dziwny bardzo cichy jednostajny dźwięk o częstotliwości kilkuset Hz; nie zmienia się w zależności od otwarcia przepustnicy czy wraz ze wzrostem obrotów; pojawia się nagle, gdzieś ponad 2000RPM (tylko przy przyspieszaniu); jakieś pomysły co do przyczyny? przypadkiem modulator VTC nie wydaje z siebie czegoś podobnego?

pozdrawiam
Artur


  • 0

#2 krotki1269

krotki1269
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Legionowo/Nowy Dwór Maz.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:15, 09.03.2018

Pacjent to K20A4 (bliźniak K20A3 cifa czy K20A6 accorda)
Podczas jazdy ze stałą prędkością, czy na postoju nic podejrzanego nie słychać, natomiast przy delikatnym przyspieszaniu słychać dziwny bardzo cichy jednostajny dźwięk o częstotliwości kilkuset Hz; nie zmienia się w zależności od otwarcia przepustnicy czy wraz ze wzrostem obrotów; pojawia się nagle, gdzieś ponad 2000RPM (tylko przy przyspieszaniu); jakieś pomysły co do przyczyny? przypadkiem modulator VTC nie wydaje z siebie czegoś podobnego?

pozdrawiam
Artur

Chyba mam podobny problem tylko w K24A3... u mnie słychać jakiś dziwny dźwięk powyżej tak 80-100km/h i też zauważyłem że jak delikatnie naciskam gaz to nie słychać ale jak przyspieszam to się "załącza"... niestety problem dalej nierozwiązany, ale może wspólnymi siłami da radę się z nim uporać ;)

luknij sobie filmiki czy masz taki sam dźwięk:

 http://www.accordklu...-powyzej-80kmh/


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq