Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Honda Accord Tourer - elektryczna klapa jeszcze raz

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#121 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • Skąd:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:12, 01.12.2017

Miałem podobny problem, okazało się że ASO jak zakładało alarm to podłączyli dodatkowy czujnik otwarcia maski właśnie pod przewód klapy tylnej. Jak popadało lub jechałem podczas deszczu to kontrolka klapy tylnej mi mrugała i nie można było zamknąć auta z pilota tylko kluczykiem.

A tak wygląda owy czujnik i powinien znajdować się na pasie przednim tuż przy chłodnicy.

 

Załączone pliki


  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#122 emkow

emkow
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:05-509
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:02, 01.12.2017

Szedłbym tropem kolegi Szczerego, czyli szlakiem tylnej wiązki, sam z nią miałem cyrki ( a to nie domykalo klapy, a to domykało ale myślało, że niedomknięte, a to w połowie drogi przy zamykaniu wracało bo coś szło z czujnika, górny stop robił zwałkę, białe cofania świrowało )  i w końcu był przeszczep całego kawałka w zawiasie. Z tymi xenonami to jak zapalasz xenony to idzie tez napięcie na światła z tyłu, cholera wie co się dzieje w takiej wiązce.


  • 0

#123 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:59, 17.12.2017

21adam możesz coś więcej na temat tego czujnika. Jest to czujnik "w montowany w przednią maskę", a podłączony pod wiązkę tylnej klapy -> dwa czujniki na jednym obiegu? Na forum temat się przewija bez rozwiązania, gdyby były to dwa czujniki na jednym obiegu, to była by to znacząca informacja. Świeci nie zamknięta klapa więc wszyscy szukają z tyłu a problem jest z przodu.... Wymieniałeś czy podłączyłeś na krótko.

 

Też od dziś mam powyższy problem, rozebrałem klapę i nic nie znalazłem. Nie wydaje mi się że problem leży we wiązce bo gdyby była uszkodzona, przerwany kabel to włączenie świateł nic by nie zmieniło.


  • 0

#124 Raf_al

Raf_al
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:27, 05.03.2018

Witacie!
 
Celowo piszę w dziale "wnętrze", ponieważ temat nie dotyczy bezpośrednio elektrycznego otwierania tylnej klapy.
Posiadam Honde Accord VII kombi z 2003 roku. Samochód jest krajowy. Kupiłem go z rozebranym cały bagażnikiem - bez modułów otwierania klapy, cała tylna kalpa jest goła.
 
Ostatnio rozmawiałem z pewną osobą zajmującą się demontażem Hond i powiedział mi, że niektóre Hondy nie miały tylnej klapy otwieranej automatycznie (elektronicznie z pilota). Czy mógłby ktoś z Was to potwierdzić Czy tylna klapa w Hondzie Accord VII kombi była w jakiś sposób otwierana ze środka kabiny? Czy od bagażnika szła linka?
 
Mój samochód jest pozbawiony elektronicznego mechanizmu otwierania - brak komputera, brak silnika (dostałem się do podsufitki)  Zastanawiam się czy to ktoś już wcześniej zdemontował wszystko próbując naprawić samochód, czy może faktycznie od nowości nie był wyposażony w mechanizm.
 
Dziękuje za pomoc!
 
Pozdrawiam,
Rafał
 

 


  • 0

#125 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:02, 05.03.2018

a przycisk masz? 

https://e.allegroimg...e99a4ab763cc13e


  • 0

#126 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:14, 05.03.2018

Hej :)
Wiesz jaką masz wersję wyposażenia?
Jeśli to Executive to powinna być elektrycznie otwierana klapa, jeśli inna to raczej nie było w nim elektrycznie otwieranej klapy...
Tutaj masz poradnik przedzakupowy dla VII gen - powinieneś dzięki niemu móc cenić wersję wyposażenia.

Zacznij od radia, kształtu grilla i koloru podświetlenia licznika...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#127 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 12:18, 05.03.2018

Jeśli Twój  acco miał elektryczne otwieranie tylnej klapy to powinien mieć  przycisk w kabinie po lewej stronie kierownicy na  dole przy pokrętne regulacji świateł . To raz .

Druga sprawa to tak jak crony juz podał link - masz mieć przycisk w samej tylnej klapie po prawej stronie obok zamka klapy.

I trzecia rzecz ... jeśli masz elektryczną klapę , to powinieneś mieć bardzo charakterystyczne zgrubienie w podsufitce  mieszczące całą "siłownię",    Jeśli takiego zgrubienia nie masz to generalnie nie było  elektrycznej klapy w  tym samochodzie.


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#128 Raf_al

Raf_al
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:19, 05.03.2018

 
crony, dnia 05 Marz 2018 - 12:02, napisał:
a przycisk masz? 
 
Napiszesz gdzie dokładnie powinien być ten przycisk?
Jeżeli na klapie po otwarciu to brak przycinku, ale tym nie mogę się sugerować. Kupiłem samochód z całą rozebraną tylką kalpą - goła blacha. Mógł, ktoś to wszystko rozebrać i nie dostałem przycisku
 
Ostatnio chciałem kupić części do tylnej klapy, ale gość obejrzał to co zostało i powiedział, że niektóre wersje miały klapę na linkę i ten temat jest dla mnie zagadkowy
 
Dzięki!
 
R. 

  • 0

#129 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 12:20, 05.03.2018

Czytaj mój post wyżej .


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#130 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:32, 05.03.2018

Godar nie do końca masz rację - zgrubienie ma każdy Tourer, niezależnie od tego czy ma elektryczną klapę, czy nie...

Wracając do tematu, podstawowa sprawa - ile guzików ma Twój pilot?

Jeśli 2 to nie było elektrycznej klapy, jeśli 3 to pewnie była, pytanie czy nadal jest...


Ostatnio chciałem kupić części do tylnej klapy, ale gość obejrzał to co zostało i powiedział, że niektóre wersje miały klapę na linkę i ten temat jest dla mnie zagadkowy

Raczej niektóre miały (tylko wersje Executive), a pozostałe (zdecydowana większość) nie miała...
  • 0

#131 Raf_al

Raf_al
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:57, 05.03.2018

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
Odpowiadam  na wszystkie pytania.
 
Po numerze VIN wychodzi, że wersja to 2.0 COMFORT. Samochód pochodzi z PL salonu. 
Samochód miał wymienioną stacyjkę, kluczy jest z otwieraniem kalpy - nie mogę się tym sugerować, nie jest oryginalnie od tego pojazdu.
 
Wydaje mi się na 95%, że samochód nie ma przycisku w kabinie po lewej stronie kierownicy (przy regulacji świateł) - sprawdzę dokładnie wieczorem.
Jeżeli przycisk wygląda tak jak na poniższym zdjeciu to nie mam go na 100%
 
2wqbzh2.jpg
 
Rozebrałem podsufitkę i brak silnika, brak sterownika, brak wszystkich bebechów - myślałem, że zostało wyciągnięte to przez poprzedniego właściciela.
 
W takim razie w jaki sposób powinna być otwierana klapa? Czy w niektórych modelach szła standardowa linka? Gdzie powinien być dźwignia do otwierania klapy w kabinie pojazdu?
 
Pozdrawiam,
Rafał
 

Użytkownik Raf_al edytował ten post 13:58, 05.03.2018

  • 0

#132 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:30, 05.03.2018

w kabinie kolo reg swiatel przycisk byl tylko w polifcie, w bogatszych wersjach mozliwe bylo otwieranie i zamykanie z kluczyka oraz zamykanie z przycisku umieszczonego na wewnetrznej stronie klapy, do tego w kazdej wersji recznie mozna otwierac lapiac za klape w miejscu nad rejestracja umiejscowiona jest "raczka" zwalniajaca zamek i cignac dłonia ruchem posuwistym ku niebu, ta ostatnia opcja działa u ciebie? :D


  • 0

#133 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:43, 05.03.2018

Jeśli masz wersję Comfort i wszystkie fakty to potwierdzają, to nie masz elektrycznej klapy, a JEDYNY sposób otwierania klapy bagażnika (nie licząc sposobów awaryjnych) to z zewnątrz 'klamką' umieszczoną od spodu wnęki na tablice rejestracyjną - tam gdzie żarówki oświetlające tablicę rejestracyjną, centralnie po środku, tak jak napisał Kolega Crony powyżej.
Nie ma żadnego guzika, 'wajchy', czy czegokolwiek innego do otwarcia klapy od środka (nie licząc awaryjnych sposobów)...

Pozdrawiam
Tomek


  • 0

#134 Raf_al

Raf_al
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:18, 05.03.2018

Jeśli masz wersję Comfort i wszystkie fakty to potwierdzają, to nie masz elektrycznej klapy, a JEDYNY sposób otwierania klapy bagażnika (nie licząc sposobów awaryjnych) to z zewnątrz 'klamką' umieszczoną od spodu wnęki na tablice rejestracyjną - tam gdzie żarówki oświetlające tablicę rejestracyjną, centralnie po środku, tak jak napisał Kolega Crony powyżej.
Nie ma żadnego guzika, 'wajchy', czy czegokolwiek innego do otwarcia klapy od środka (nie licząc awaryjnych sposobów)...

Pozdrawiam
Tomek

 

 
Bardzo dziękuję! To dużo zmienia! Cały czas myślałem, że wszystkie wersje Hondy Accord VII w wersji kombi miały otwieraną klapę elektrycznie. 
Poprzedni właściciel narobił więcej szkody i wszystko porozbierał. W samochodzie znalazłem wiele niespodzianek.
Ta wiadomość mnie ucieszyła - nie będę musiał kupować całego modulu elektrycznie otwieranej klapy.
 
Aktualnie posiadam zamek, który najprawdopodobniej nawet nie pochodzi z tego modelu. Mój posiada jakieś cięgno i kawałek linki stalowej. Rozumiem, że jeżeli klapa nie jest otwierana w żadne sposób z kabiny, więc nie ma potrzeby żadnej linki!
 
Zobacze dokładnie w domu i porównam z tym co jest na allegro.
 
Wielkie dzięki!
 
R. 

Użytkownik Raf_al edytował ten post 15:23, 05.03.2018

  • 0

#135 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 15:28, 05.03.2018

Aktualnie posiadam zamek, który najprawdopodobniej nawet nie pochodzi z tego modelu. Mój posiada jakieś cięgno i kawałek linki stalowej. Rozumiem, że jeżeli klapa nie jest otwierana w żadne sposób z kabiny, więc nie ma potrzeby żadnej linki!

Tak powinno być - tam jest krótkie cięgno między zamkiem na dole klapy, a klamką do otwierania...
Zobacz sam w EPC (jakby co to mam gdzieś w archiwach zdjęcia 'rozebranej' swojej klapy) - EPC Honda -> BODY PARTS -> B-55 - TAILGATE.

Pozdrawiam
Tomek


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq