Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jest niedobrze, oj niedobrze! Pomóżcie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:46, 18.11.2008

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Hanki. Mam do pracy 20 km więc zdecydowałem się na LPG. Chciałem założyć porządną (nie najdroższą) instalację w dobrym zakładzie i pomyślałem, że nawet gdy przepłacę parę stówek to będę pewny że motor mi zaraz nie padnie.
Zaczęło się od tego, że gdy odbierałem auto od "gazowników" to pan powiedział, że auto może więcej palić bo coś się dzieje z sondą lambda. Po pytaniu dlaczego nic się nie działo na benzynie (nie wyrzucał check'a) powiedział że po założeniu gazu sonda staje się bardziej czuła bo wyższa temp itp. Pomyślałem OK zobaczymy ile będzie palił a potem może coś z tym zrobię. jakież było moje zdziwienie gdy po ujechaniu kilkunastu km auto zaczęło szarpać przy 3 tys i przestawało były to delikatne szarpnięcia. Był piątek po 20, postanowiłem jechać do domu i w poniedziałek odwiedzić "gazowników". Do poniedziałku trochę przybyło dodatkowych atrakcji tj. po nagrzaniu auto nie ma wolnych obrotów, szarpie w coraz większych zakresach obrotów i ogólnie jest bleee. Zadzwoniłem do miłego pana "gazownika" w poniedziałek i przedstawiłem sprawę. On na to że to wina świec bo nie wiadomo kiedy były zmieniane, zapytałem dlaczego na benzynie jedzie normalnie na to on że gaz potrzebuje "dużej" i precyzyjnej iskry, po chwili rozmowy przypomniał sobie o sondzie i powiedział że to wina sondy (o świecach już nie mówił). Jeszcze u niego nie byłem, ale nie wiem co robić. Każdy mi radzi żeby ich za ryj i niech naprawiają bo mogli nawet spalić (uszkodzić ) sondę, fakt jest faktem że oddawałem auto jeżdżące a po zapłaceniu sporej kasy auto nie chce dobrze jeżdzić ani na benzynie ani na gazie. Dodam że koszt sondy oryginalnej jest wysoki, czy kupić odpowiednik innej firmy? Nie wiem co robić. POMÓŻCIE !!! :-(

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:34, 18.11.2008

Szczere kondolencje. :cry: Trafiłeś na gazownika-druciarza. Taki typ co montuje gotowe zestawy (źle dobrane) od hurtownika, instrukcję wyrzuca do kosza, powtarza jak mantrę: "... to wina świec i przewodów" lub " [tu wstaw markę twojego auta] nie dają się do gazu". A po montażu to "wyp...laj i naaastępny!"

Kolego napisz co masz zamontowane, jaką instalację (sterownik), jaki reduktor (firma, model) oraz jakie elektrozawory (wtryskiwacze).
Pierwszą rzeczą pewnie będzie to, że wstawili Ci reduktor o za małej wydajności. Wydajność reduktora pewnie do 90KM, a u Ciebie 147KM. Przy większych obrotach reduktor nie wyrabia, ciśnienie gazu spada i jest padaka, bo brakuje mocy. A w takim wypadku ustawienie map wtrysków jest nierealne.

Ja mam instalację opartą na Stag 4 i jedzie jak burza. Do odcięcia jest moc :mrgreen:

ps. podaj ludziom namiar na tych partaczy, żeby inni mogli ominąć szerokim łukiem.

Do zobaczenia na trasie.


#3 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:18, 19.11.2008

Instalację mam BRC (wszystko poza butlą, nawet przewody grzewcze) w systemie sequent 24. O reduktor pytałem jaki to model ale powiedziano mi abym się ni martwił, że da sobie radę i że ma 1500 coś tam coś tam :-)
Co ciekawe po wczorajszej wizycie okazało sie, że sonda jednak działa! Przeprogramowali system lub wgrali go od nowa (a tak w ogóle to lambda nie ma zbyt dużego wpływu na pracę sekwencyjnego LPG, podobno).
Firma która montowała mi instalacje to nie do końca druciarze, bo słyszałem same dobre opinie o nich znajomy dwa auta ma od nich i lata, pomimo tego nerwa mi ruszyli. Co sie okazało wczoraj tak jak napisałeś pablo.see o przewodach i świecach. Gość po ustawieniu softa, popsikał niebieskawym płynem przewody wys nap i na chwile zgasił światło. Na przewodach wyładowania skakały jak na choince, widziałem to na własne oczy także chyba tutaj raczej jest problem, świece sprawdziłem →NGK stan bdb.
Dlatego też pytam wszystkich w jakie przewody warto zainwestować.
Ps Autko jedzie normalnie tylko przy 3 lub 3,5 tys obr ma taki szarpnięcia, może nowe przewody pomogą :roll:

#4 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:13, 19.11.2008

Przewody WN pewne i sprawdzone Seiwa lub NGK (droższe).

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#5 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:44, 19.11.2008

Nigdzie nie mogę znaleźć ceny przewodów Seiwa. NGK prawdopodobnie za 254 byłyby a i jeszcze jakiejś japońskiej firmy, której oczywiście nazwę zapomniałem za 170 - te to jakieś niedrogie bym powiedział :mrgreen: . Czy do dwulitrówek to kilka rodzai kabli jest. Bo w jednym sklepie (rozmowa przez tel) pytali mnie o średnicę przewodu :-P i jak są zamontowane czapki. Na to drugie pytanie to znam odp ale średnicy to jeszcze nie znam.

radek81 gdzie w Lublinie można niedrogo kupić przewody?

#6 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 19.11.2008

Z cenami jest różnie. Moje kupowane były w Olimpie w ubiegłym roku, nie wiem dokładnie w którym stoisku, bo robił to mechanik, ale cena to około 180 zł. za Seiwa.
Nie powinno być problemu do Twojego modelu. Dobór radzę tylko wg katalogu a nie na oko czy pasują. Te które mi zakupiono na początku ciężko wchodziły na dekiel od zaworów, ale po kilkukrotnym dociśnięciu po ich rozgrzaniu jest super na ciasno. Z tego co sobie przypominam to kilka dni musiałem na nie czekać bo nie miali od ręki i na zamówienie, ale cena była dużo bardziej przystępna niż NGK a jakość porównywalna, no i made in Japan :-)

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:00, 19.11.2008

Sopelblue, jak chcesz to możesz kupić przewody ale ja bym na Twoim miejscu jeszce umówił się z kimś kto ma CG9 (VI. np ze mną) i przełożył na chwilę przewody, przejechał się i gdyby nie było różnicy to bym nie kupował bo jednak trochę kosztują, a gdyby była spora-odczuwalna różnica to wtedy dopiero kupić.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:17, 19.11.2008

Każdy mechanik i ten mój mówi mi,że najlepszymi kablami do Hondek,a w szczególności na gazie to Seiwa póżniej dopiero NGK.Mechanior mówił,iż zakłada tylko Seiwa i reklamacji nie miał żadnej.A świece to NGK,a później Denso(Denso są wkładane do większości japończyków przy pierwszym montażu)

#9 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:18, 20.11.2008

Gość po ustawieniu softa, popsikał niebieskawym płynem przewody wys nap i na chwile zgasił światło. Na przewodach wyładowania skakały jak na choince, widziałem to na własne oczy także chyba tutaj raczej jest problem, świece sprawdziłem →NGK stan bdb.


Siwy przecież Sopelblue napisał jak powyżej, więc nie ma co sprawdzać. Są do wymiany bo mają przebicia. Czy wymiana pomoże w tym przypadku czy nie to przewody są do wymiany i to było widać naocznie nawet ;-)

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#10 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 20.11.2008

Przewody są do wymiany bez dwóch zdań. Na razie szukam telefonicznie przewodów Seiwa no i w Lublinie nie mogę ich znaleźć. Muszę się wybrać osobiście na Spółdzielczości pracy i tam popytać. A może ma ktoś namiar (telefon) do sklepu gdzie mają Seiwa, oczywiście w Lublinie :-)
Ps znowu pojawił się check i auto na jałowym biegu ma obr około 200 - b niskie, nadal szarpie. Na dodatek nie mogę wykasować checka, boję się zdejmować klemy. :-? bo podobno potem coś z radiem jest nie tego.

#11 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:46, 20.11.2008

Są jeszcze przewody SENTECH cena 99 zeta na allegro, co do jakości nie mam pojęcia.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:17, 20.11.2008

No to nie musisz daleko szukać są tutaj a jak nie mają trraz to szybko sprowadzą http://auto-moto.skl..._id=44&page=2,a i cena nie jest wygórowana jak za tą firmę.Zapytaj i daj znać.Poza tym asortyment mają naprawdę duży.

#13 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:01, 20.11.2008

:-/ dzwoniłem no i do mojej hanki akurat nie mają, ale zostawiłem namiar i jak się pojawią zostanę powiadomiony. Dzięki za link Glinuś :ok

#14 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:46, 20.11.2008

Sopelblue pod tym linkiem znajdziesz kilka adresów które warto sprawdzić:

http://www.honda.lub...opic.php?t=1919

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:53, 20.11.2008

No to pięknie co to znaczy jedna wielka rodzina miłośników Hondy Accord i znowu powtarzam jesteśmy po to by sobie pomagać :ok




IPB Skin By Virteq