Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Stukanie z tyłu auta, brak luzów.

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:03, 23.02.2018

Hej! 
Jakiś czas temu coś zaczęło stukać mi z tyłu, z prawej strony auta w okolicach koła. Na dużych dziurach nie stuka za specjalnie, dopiero na delikatnych nierównościach można to wyraźnie usłyszeć.Pierwsze co sprawdziłem to tłumik, ale mimo lekkich luzów na pewno to nie on stuka. Auto poszło więc do mechanika, który nie znalazł żadnych luzów. Z tyłu są świeże łączniki stabilizatorów i pozostałe elementy są według niego "bez luzów, które wywołują stuki". Kazał mi podjechać na stację diagnostyczną w celu wyszarpania auta. Może jednak uda mi się tego uniknąć dzięki Wam, bo czasu nie mam praktycznie w ogóle na takie akcje.

 

Co mam kazać mu sprawdzić oprócz poduszek amortyzatorów? Gumy stabilizatorów chyba by wychwycił na "kanałowym sprawdzaniu" tego zawieszenia, prawda? 

 

Dodam też, że dwa dni temu zaczęło mi w identyczny sposób pukać ze strony lewej :| 
Klocki wykluczam, zaciski również. Dźwięk BARDZO podobny do tego, którym wcześniej objawiały mi się luzy na łącznikach stabilizatorów (w innych autach).

Dziękuję!


  • 0

#2 TomekVI

TomekVI
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:38, 23.02.2018

Czesc,

Miałem podobnie jak u Ciebie, zero luzów a stukało z prawej strony tył. U mnie przyczyną była poduszka amortyzatora.

PS. sam to wymieniałem ale drugi raz nie podjął bym się tego.


  • 1

5,6,7


#3 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:43, 23.02.2018

Okej, dzięki za potwierdzenie. W takim razie prawdopodobnie obydwie poduszki będą do wymiany.
Ile płaciłeś za części?


  • 0

#4 TomekVI

TomekVI
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:57, 23.02.2018

Same poduszki to nie duży koszt bo około 50 zł, więcej może kosztować wymiana u mechanika.


  • 0

5,6,7


#5 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 23.02.2018

Tego się domyślam, bo roboty jest sporo. 
Okej, w takim razie niebawem się za to zabiorę, bo stukanie jest dosyć uciążliwe - pół biedy, gdyby hałasowało na głośnych nierównościach. 

I jeszcze tak tylko zapytam, może będziesz wiedział. Czy takie stukanie, tj. jakieś uszkodzenie tych poduszek, może mieć negatywne skutki? 


  • 0

#6 TomekVI

TomekVI
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:27, 23.02.2018

Wydaje mi się ze nie powinno być jakiś negatywnych skutków (nie jestem mechanikiem). W sumie roboty nie jest tak dużo, ale może być problem z dolną śrubą mocującą amortyzator.  Jak się urwie to dopiero zaczyna się zabawa xd


  • 0

5,6,7


#7 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:10, 27.02.2018

Licz się z tym że stukają amory. U mnie dokładnie to samo. Powymienialem poduszki, gumy i laczniki. Nadal takie ciche pukanie na delikatnych nierównościach. Prawdopodobnie moje OEM , niemal 20letnie amorki się odzywają ;).
  • 0

#8 rafal86

rafal86
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:DOA
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+ reflash
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9 Mugen
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:33, 27.02.2018

jesteś pewny że to nie łączniki? stuka jak toczysz się po nierównej drodze? taki głuchy stukot? Podnieś auto, delikatnie podnieś koło aby było w górze i targaj stabilizator :) walczyłem z tym 2 tygodnie. Szukałem sam, na stacji, u mechanika. Chciał mi wszystkie gumy z tyłu wymieniać a okazało się że to tylko łączniki. Wsadził mi jakiś badziew który dosłownie po 3 miesiącach zaczął znowu stukać. Też podejrzewałem amory, rozbierałem je, sprawdzałem poduszki...a to były tylko łączniki :) na aucie wydawały mi się sztywne, guma była twarda i dałbym sobie rękę uciąć że są dobre. Teraz mam łączniki blueprinta i od 6 miesięcy mam spokój. Ale może u Ciebie to będzie co innego jednak...


  • 0

Civic EG3--> Civic EK3--> Prelude H22A--> Civic EP2 -->Accord CL9


http://www.accordklu...lack-mugen-k24/


#9 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 27.02.2018

Byłem dzisiaj na szarpakach i relacja jest następująca.

Luzów w tylnym zawieszeniu brak - wszystko sztywne. Diagnosta wykrył jedynie, że stukają obydwa tylne zaciski (kiedy nimi szarpał), jednak przy wciśniętym hamulcu (nożnym i/lub ręcznym) stuki są takie same, więc tę ewentualność wykluczyliśmy. 
Po bujaniu autem doszedł do wniosku, że to prawie na pewno poduszki, bo dźwięk najlepiej słychać w bagażniku - tuż nad amortyzatorami. Chociaż w ciągu 10 minut prób stukot można było usłyszeć może raz czy dwa.
Cholernie to jest irytujące, bo na większych dziurach nie słyszę nic poza standardowymi odgłosami, a na tych mniejszych, na których nie powinienem słyszeć nic, stuka puka i można oszaleć :|

Przed wymianą jednak sprawdzę jeszcze łączniki na podniesionym tyle, tak jak napisał Pitou.
Dziękuje!


Użytkownik Vister81 edytował ten post 18:09, 27.02.2018

  • 0

#10 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 19:15, 27.02.2018

Stukaja poduszki na 100%
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#11 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:44, 28.02.2018

No ja jeszcze podnosilem kolo tyl na lewarku i zaczynalem ruszac nim w gore.tez slyszalem stukanie w gornej czesci amora. Wymienilem poduszki i nic. Dalej to samo. Ale jest pewin luz na amorku jak sie rusza kolem - to mnie martwi i dlatego podejrzewam ze cos tam w srodku stuka mimo is tlumienie ma 80%. Mozeu ciebie bedzie poduszka. U mnie nie pomoglo
  • 0

#12 lukakrk

lukakrk
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 03:04, 09.03.2018

U mnie słychać to samo na lekko nierównej nawierzchni postukiwanie. Problem jest taki, że poprzedni właściciel poszedł na łatwiznę i kupił najtańsze amortyzatory (pewnie jakieś chińczyki)

Efekt jest taki, że będzie trzeba kupić komplet nowych amortyzatorów..


  • 0

#13 Vister81

Vister81
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:46, 24.05.2018

W końcu mechanik zabrał się za te stukania. Poduszki okazały się być jak nowe.
Stukają amortyzatory - po odbiciu na maksimum słychać pukanie.

Teraz tylko muszę znaleźć coś dobrego w rozsądnych pieniądzach...
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq