Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zbyt niska temp. silnika.

VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • SkÄ…d:ÅšwinoujÅ›cie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:33, 14.02.2018

Witam, pacjent to: Accord 00r 2.0 147km F20B6 ES + LPG. Temat pewnie wiele razy poruszany na forum ale z racji tego że wiÄ™kszość zdjęć już na forum jest nieaktualnych mam problem ze zdiagnozowaniem czy w moim aucie temp. cieczy chÅ‚odzÄ…cej jest odpowiednia, moim zdaniem wskazówka jest o 2 kreski za nisko, auto nawet po dÅ‚ugiej jeździe silnik rozgrzany niby na maxa a nie grzeje jakoÅ› mocno z nawiewu. Termostat wyjÄ…Å‚em zagotowaÅ‚em w garnku i niby otwiera i zamyka siÄ™ normalnie. Zazwyczaj uszkodzenie termostatu polega na zablokowaniu w pozycji otwartej lub w ogóle nie otwieraniu, a tutaj wyglÄ…daÅ‚oby na to że za wczeÅ›nie siÄ™ otwiera czy to jest możliwe ? Pytam ponieważ termostat do mnie kosztuje 110-140zÅ‚ nie jest to dużo ale jeżeli ma to nie pomóc to troszkÄ™ bym siÄ™ zirytowaÅ‚. Na zdjÄ™ciu jest pokazane jak wskazówka pokazuje maxymalnie ciepÅ‚y silnik wyżej nie chce pójść.  No i dodam że spalanie też nie należy do najmniejszych ostatnio na trasie wyszÅ‚o mi przy 120km/h 13l gazu.

Załączone pliki


Użytkownik dEboo edytował ten post 13:35, 14.02.2018

  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 14:57, 14.02.2018

No pokazuje może ciut za nisko, ale jeśli trzyma temperaturę to bym się nie martwił.
  • 0

#3 vova777

vova777
  • Forumowicz
  • 502 postów
  • SkÄ…d:Pruszków / Sudowa Wysznia (Ukraina)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 20
Super

Napisano 19:27, 14.02.2018

Może to być wina samego zegara. Ja od jakiegoś czasu mam podobnie. Tylko jak czasem lekko uderzę palcem w szybke to potrafi się podnieść. Kilka razy się też wystraszyłem ze auto mi si gotuje. Wskazówka była na maxa w górze. A jak uderzylem w szybkę wskazówka opadła na normalny poziom. Podejrzewam że może jakiś zimne luty w zegarach albo coś w tym stylu. Jakoś nie miałem czasu sprawdzić.
Jak coś uda ci się ustalić podziel się ci to było.

Użytkownik vova777 edytował ten post 19:30, 14.02.2018

  • 0

#4 arkus

arkus
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:42, 15.02.2018

mimo wszystko bym obstawial raczej termostat - jak go miales wyciagnietego to nie spojrzales jaka ma temp. otwarcia ? dlugo masz auto ?. trzeba od czegos zaczac - zwlaszcza ze piszesz ze powietrze z nawiewów nie jest zbyt ciepłe oraz ze spalanie wzrosło.


  • 0

był Accord VIgen, obecnie Mazda 6 GH ,2.0PB


#5 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • SkÄ…d:ÅšwinoujÅ›cie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:36, 15.02.2018

Auto kupiłem niedawno i cały czas tak ogólnie jest ze spalaniem wiadomo jak to jest sprzedający mówił że mu pali normalnie a jakimś dziwnym trafem w moich rekach magicznie zaczął więcej palić, na termostacie niestety nie ma żadnych napisów być może dlatego że jest jeszcze oryginalny. Temp. otwarcia termostatu powinna być 78stopni, u mnie jest taki typ termostatu jak w linku a allegro i na zdjęciu w załączniku z taką uszczelką kupiłem na internecie rzekomo pasujący termostat ale miał inne wymiary i uszczelkę zupełnie inną na 2 bolce dlatego zamontowałem stary. Auto ma przejechane dość dużo bo 290 tyś ale przynajmniej realny przebieg, więc termostat tak jakby miałby prawo już się poddać.

 

No i mam też hondę civic ed7 91r. i tam jak silnik się rozgrzeje to aż za gorąco jest w aucie a tutaj w aucie z większym silnikiem nie ma tego efektu.

 

http://allegro.pl/ho...47.html#thumb/1

Załączone pliki


Użytkownik dEboo edytował ten post 12:15, 15.02.2018

  • 0

#6 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 11:42, 15.02.2018

Jeśli wskaźnik na desce dobrze pokazuje to kupiłeś jakiś badziew a nie termostat lub jest nie od tego modelu. Można auto podpiąć pod kompa i tam odczytać wartość temperatury płynu w silniku. A co do spalania accorda to byś się zdziwił ile to auto może spalić.


Użytkownik Maxell edytował ten post 11:46, 15.02.2018

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#7 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • SkÄ…d:ÅšwinoujÅ›cie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:15, 15.02.2018

Jeśli wskaźnik na desce dobrze pokazuje to kupiłeś jakiś badziew a nie termostat lub jest nie od tego modelu. Można auto podpiąć pod kompa i tam odczytać wartość temperatury płynu w silniku. A co do spalania accorda to byś się zdziwił ile to auto może spalić.

Źle się wyraziłem już poprawiłem swój błąd z racji tego iż nowy termostat nie pasował zamontowałem z powrotem stary.


  • 0

#8 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 13:42, 15.02.2018

tu masz oem termostatu do swojego auta 19301-PDA-E01 , i na allegro to bedzie ten http://allegro.pl/ho...6958955380.html , aczkolwiek nie znam sie na firmach produkujÄ…cych termostaty i nie wiem czy to z allegro jest coÅ› warte.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#9 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • SkÄ…d:ÅšwinoujÅ›cie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 15.02.2018

tu masz oem termostatu do swojego auta 19301-PDA-E01 , i na allegro to bedzie ten http://allegro.pl/ho...6958955380.html , aczkolwiek nie znam sie na firmach produkujÄ…cych termostaty i nie wiem czy to z allegro jest coÅ› warte.

To dlaczego u mnie jest ten drugi termostat ? Zarówno uszczelka jak i termostat i obudowa termostatu jest pod ten: http://allegro.pl/ho...006506647.html Może ktoÅ› tam grzebaÅ‚ i zmieniaÅ‚ caÅ‚e gniazdo termostatu ??


  • 0

#10 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 14:45, 15.02.2018

link nie dziaÅ‚a (ale chyba jest ten sam co wczeÅ›niej pisaÅ‚eÅ›), sprawdź sobie jaki masz mieć u siebie termostat, wpisz tu swój vin  http://japancars.ru/...e=catalog/honda nastÄ™pnie kliknij na engine a później na  E-15-1     WATER PUMP/SENSOR (1.8L/2.0L), nastÄ™pnie numer termostatu odczytasz w tabeli w pozycji 4


Użytkownik Maxell edytował ten post 14:49, 15.02.2018

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#11 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 15:14, 15.02.2018

Dajcie spokój temu termostatowi. Nawet jeśli byłby cały czas otwarty to silnik prędzej czy później i tak osiąga odpowiednią temperaturę. A słabe grzanie z nadmuchów to kwestia być może zasyfionej nagrzewnicy.
Tak jak pisze Maxell trzeba sprawdzić temperaturę rozgrzanego płynu
  • 0

#12 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 15:43, 15.02.2018

jeśli termostat będzie cały czas otwarty to temperatura silnika w zimie raczej nie osiągnie tem. roboczej, chyba żeby ktoś będzie naprawdę ostro jeździł, ale i tak tem. zaraz spadnie jeśli zwolni, zresztą na niedogrzany silnik był kiedyś patent aby zasłonić chłodnice tekturą, z tą zasyfioną chłodniczką nagrzewnicy to też dobry trop ale dopiero w późniejszym czasie, na razie to albo niech podepnie kompa i odczyta temperature, albo niech wymienia termostat jeśli nie chce mu się albo nie ma możliwości podpięcia kompa, bo z nagrzewniczką to jest najwięcej roboty z tych trzech rzeczy.


Użytkownik Maxell edytował ten post 15:44, 15.02.2018

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#13 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • SkÄ…d:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:26, 15.02.2018

Też stawiałbym na termostat. Sprowadziłem auto z Włoch i okazało się, że w aucie (A-klasa) występują dwa termostaty - na 80 i 87 st. W aucie było chłodno a wszystko niby działało ok. Po wymianie okazało się, że był tam termostat na 80, więc wymieniłem i od razu zrobiło się ciepło w aucie. Latem bym pewnie tego nie zauważył.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#14 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • SkÄ…d:ÅšwinoujÅ›cie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 15.02.2018

SprawdziÅ‚em na tej stronce i wyszÅ‚o mi że tam ma być termostat 19301-PDA-E01 a na zdjÄ™ciu wyglÄ…da na uszczelkÄ™ taka jak jest u mnie  tak jakby jest ten który powinien być. Także prawdopodobnie w wielu katalogach jest bÅ‚Ä…d że wychodzi im inny termostat niż ten który powinien być czyli ten droższy z innÄ… uszczelkÄ…. Tutaj niby jest tylko jedna temp. otwarcia dla wszystkich termostatów 78 stopni wyjÄ…tkiem jest do wersji 1.6 ten ma temp. otwarcia 82 stopnie. Może instalacje gazowÄ… jakoÅ› kijowo podÅ‚Ä…czyli że albo zamienili węże ciepÅ‚e z zimnymi albo tak że wychÅ‚adza silnik za bardzo ? Choć auto grzeje siÄ™ dość żwawo, do pracy mam jakieÅ› 2 km, i wjeżdżam do pracy już na rozgrzanym silniku(1 kreskÄ™ niżej niż na zdjÄ™ciu w 1 poÅ›cie).

 

 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq