Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Auto "padło" podczas jazdy

VI vi gen zasilanie brak mocy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#31 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 10:56, 28.02.2018

Może trzeba zresetować myślenie, tryb postępowania.
To jest silnik spalinowy. Do pracy potrzebuje paliwa i iskry.
Zakładając, że rozrząd jest prawidłowy, należy ustalić czy podczas rozruchu do cylindrów dostaje się paliwo, a na świecy pojawia się iskra. Prześledzić drogę i co za co odpowiada.
Wystarczy odłączyć dolot powietrza i na nos będzie wiedzieć czy jest paliwo.
Dwa, czy paliwo dochodzi do listwy. Jeżeli dochodzi do listwy, to znaczy że wtryski odcięte.
Jest jeden motyw w każdym silniku spalinowym z wtryskiem, mianowicie czujnik położenia wału. Sam to przechodziłem w Scorpio. Raz palił, raz nie palił, aż w końcu padł. Dwa dni auto stało w warsztacie i było rozkminianie. W końcu na szrocie kupiłem czujnik, poszedłem do warsztatu swoim kluczem wymieniłem, odpaliłem i bez słowa wyjechałem z warsztatu.
Przy braku sygnału z czujnika, ECU odcina wtryski i iskrę. W aco6 jest bodaj przy rozrządzie

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 0

#32 User32

User32
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Wroc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS+
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:47, 01.03.2018

Dobre wieści: Autko gada ;)

Jutro odbieram, dziś jeszcze zostaje na testach. Winowajcą okazały się...luty na przekaźniku pompy paliwa, także na szczęście raczej obędzie się bez wymiany cewki, modułu czy całego aparatu zapłonowego, o czujniku położenia wału nie wspominając.

Przy okazji mam nową kopułkę i palec oraz OEM kostkę stacyjki (stara 100% sprawna, więc będzie na podmiankę kiedyś lub na sell). Uciekło kilka stówek, ale pewnie tyle, albo i więcej by kosztowała sama laweta, jakby auto gdzieś padło między ZG a DGR.

Co się naczytałem, naszukałem i namartwiłem i nauczyłem to moje. Raz jeszcze dzięki za pomoc Panowie. obym już więcej "tu" nie wracał ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, vi gen, zasilanie, brak mocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq