Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

jaki olej do skrzyni


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:53, 17.11.2008

zamówiłem sobie w ASO uszczelniacz skrzyni biegów bo z niej ciekło w jednym miejscu i teraz jak mechanik będzie mi to robił od razu chciałbym wymienić olej w skrzyni,
pytanko brzmi jaki konkretnie olej sie zalewa do skrzyni i czy do mojego dieselka idzie to samo co do benzyniaków
bo możliwe że skoro mój silnik jest konstrukcji rovera to i skrzynia może być jakas inna i wymagać innego "smarowidełka" :mrgreen:
za wszelkie odpowiedzi i sugestie dzięx

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:17, 17.11.2008

Skrzynia automat czy manual ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:19, 17.11.2008

Ja robiąc sprzęgło kupowałem oryginalny olej w ASO więc radze zapytaj sie nawet telefonicznie jaki olej sprzedaje ASO i poszukaj takiego samego( chodzi o oznaczenia) w iinych sklepach. Ja płaciłem 75zł za litr w weszło ponad 1.5 litra

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:29, 17.11.2008

Witam!

Właśnie dziś dzwoniłem do mojego mechanika od autek jap. w sprawie wymiany oleju w skrzyni bo to już 123 tyś wybiło na liczniku...i co się dowiedziałem:
Na pytanie, czy muszę zakupić olej w ASO do skrzyni? Bo podobno tak zalecają...
Odp. Nie, my zalewamy syntetycznym olejem takimi co do silników, można przynieść swój.
Cena: 120Pln

#5 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:32, 18.11.2008

MTF II własnie zakupiłem sobie 2,5 l, wchodzą podobno 2 ale zawsze z jakims hakiem wiec wziałem troche wiecej.
Koszt jednego litra to ok 60zł
U siebie jeszcze nie wymieniałem bo stwierdziłem ze wymienie jak bede wymieniał sprzęgło, tylko teraz to sie zastanawiam kiedy to zrobie i jak mam jeszcze jezdzic 6 miesiecy i czekac to chyba wymienie go teraz.

#6 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:38, 18.11.2008

dokladnie 1.8-1.9L wchodzi

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:51, 18.11.2008

Witam!

Chciałbym sam zabrać się za wymianę oleju w skrzynce biegów. Dziś zaglądałem pod maskę w poszukiwaniu wlewu do skrzyni, lecz z marnym skutkiem gdyż go nie znalazłem :-(

Mam pytanie, robił już to ktoś? przydałby się mały manual, domyślam się że bez lejka z wężykiem oleju się nie wleje do skrzyni.

Pozdrawiam!

#8 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 17:33, 18.11.2008

Co do oleju to także wymieniałem na ten z serwisu Ja płaciłem po 80zł/litr Zamienników ponoć nie ma Tak mi powiedział kolo w sklepie gdzie chciano mi dobrać jakiś olej Niestety Tylko ASO
Co do wymiany to mój mechanik zrobił to w taki sposób że podniósł samochód na podnośnik i po spuszczeniu starego oleju tym samym otworem wtłoczył za pomocą takiego specjalnego narzędzia podobnego do towotnicy tylko większej. Poziom sprawdził za pomocą innej śrubki którą wykręcił W sumie zajęło mu to max. 5min

#9 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:54, 18.11.2008

ja do skrzyni swojej hanki zalałem shell helix 10W40 dokładnie ten co do silnika-praca skrzyni bez różnicy zrobione jakieś 8.000km.polecony przez mechanika (specjalizacja auta japońskie)

#10 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 19:28, 18.11.2008

W ASO powiedziano mi że oni leją tylko ten ich bo wcześniej stosowali silnikowe i było dużo skarg klientów że po kilkudziesięciu tyś. km. skrzynie zaczynały huczeć i ciężko chodzić W jednej z hurtowni kolo wynalazł w katalogu Shella że oleje silnikowe stosowano w Hondach do 1996r. Później już tylko ten z ASO o nazwie MTF No i niestety cena też z ASO :cry:
No ale jeśli wymiana jest raz na 80-90kkm to myślę że można się szarpnąć

#11 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:50, 18.11.2008

we wszystkich hondach jakie miałem lałem olej półsyntetyczny taki jak do silnika i nie miałem problemów.Teraz mam ELF COMPETITION STI 10W/40 wchodzi ok 1.9 l

#12 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:55, 18.11.2008

W instrukcji do VII gen jest : "W przypadku braku oryginalnego oleju przekladniowego Honda MTF, mozna tymczasowo uzyc oleju silnikowego o lepkosci SAE 10W-30 lub 10W-40, klasy SJ lub wyzszej wg. API. Jednakze olej ten nie posiada odpowiednich dodatkow i moze powodowac utrudnione przelaczanie biegow. Wymienic na Honda MTF jak tylko bedzie to mozliwe".

Ciekawe na ile to tylko marketing.

#13 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:07, 18.11.2008

Witam!

Chciałbym sam zabrać się za wymianę oleju w skrzynce biegów. Dziś zaglądałem pod maskę w poszukiwaniu wlewu do skrzyni, lecz z marnym skutkiem gdyż go nie znalazłem :-(

Mam pytanie, robił już to ktoś? przydałby się mały manual, domyślam się że bez lejka z wężykiem oleju się nie wleje do skrzyni.

Pozdrawiam!


Polecam pobrać manul i tak dokladnie sprawdzać wszystko - to nie boli :-P

Zebrałem takie cos z 2 stron manuala (chyba juz wszystko jasne):



Dołączona grafika




Jak byk napisali 10W-30 lub 10W-40 do tymczasowego użytku ;)
140zł / 2litry / 100k km to nie majatek i mozna się szarpnąć ;P

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:16, 18.11.2008

Ja robiłem sprzęgło i wymieniałem olej. Po wielu rozmowach wybór był jasny MTF z ASO wszyscy powiedzieli ze silnikowy to silnikowy. Jeśli chodzi o wymianę to podnosisz lewe przednie koło i tam w skrzyni zobaczysz śrubę odkręcasz ja i olej wylatuje i tą samą wlewasz. Ja masz jakiś pytania wal śmiało na pewno pomożemy.

[ Dodano: 2008-11-18, 22:17 ]
Lewe patrząc na samochód od przodu czyli strona pasażera :-D

#15 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:29, 18.11.2008

tą samą wlewasz


wlewa sie górną a dolną zlewa jesdna jest na kwadrat (dolna) a górna od wlewu to 19




IPB Skin By Virteq