Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Hałas w kabinie po wymianie tulei stabilzatora

VII hałas tuleje stabilizatora

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:27, 30.01.2018

Witam,

 

Jestem świeżo po wymianie tulei stabilizatora z przodu. Gumy wymienione na OEM, a mechanik z tego co mi wiadomo musiał lekko opuszczać sanki, żeby się do tego dostać. Po wymianie czuć dużą różnicę, przede wszystkim przestało losowo pukać na dołach, a samo wybieranie dziur jest o wiele przyjemniejsze w odczuciach.

 

Jednak po samej wymianie zaraz jak tylko wsiadłem do auta, to miałem wrażenie jakbym miał otwartą maskę albo szybę, bo znacznie słychać pracę silnika w kabinie. Po upewnieniu się, że maska, szyby, szyberdach są domknięte/zamknięte ruszyłem w drogę. I teraz tak, do jakiś 2500rpm w kabinie jest jak zawsze - cicho. Natomiast powyżej jakbym nagle miał dziurę między kabiną a silnikiem i zaczyna być słychać pracę silnika i wydechu. Wrażenie jest takie, jakby mechanik zapomniał włożyć jakiegoś wygłuszenia? Ciężko to określić, ale jestem przekonany że zdecydowanie bardziej słychać sam silnik jak i wydech. Co ciekawe jechałem 120km/h i głośność w kabinie na 6tym biegu czy na 5tym jest bez zmian, natomiast już przy wyższych obrotach znowu słyszę silnik i wydech.

 

Pytanie - czy przy takiej wymianie w tych okolicach jest jakieś wygłuszenie albo (mam nadzieję, że nie) jakaś blacha, która mogła pęknąć podczas wymiany i teraz słychać pracę silnika bardziej niż zwykle?


  • 0

#2 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:59, 30.01.2018

Na mysl przychodzi mi tylko taka piankowa uszczelka maglownicy. Uszczelnia przekladnie kierownicza i bude, moze tam sie jakos kiepsko ulozylo.


  • 0

#3 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:01, 30.01.2018

Na mysl przychodzi mi tylko taka piankowa uszczelka maglownicy. Uszczelnia przekladnie kierownicza i bude, moze tam sie jakos kiepsko ulozylo.


Dzieki. Jutro jak będę u mechanika to sprawdzimy.

A da się to zobaczyć bez ściągania sanek?

Użytkownik Cromsc edytował ten post 21:24, 30.01.2018

  • 0

#4 lbx3046

lbx3046
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 23:39, 30.01.2018

A może plecionka wydechu się poddała podczas opuszczania tych sanek.
  • 0

Accord II 85r ->Accord III 87r->Accord CB7 91->Accord CC7 94r->Accord CG8 99r ->Accord CM1 + Civic EP2 01r->CM1+ Civic IX 16r


#5 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:29, 31.01.2018

Sprawa wyjaśniona. Na przekładni jest taka gumowa osłona o średnicy mniej więcej dużego słoika. Okazało się, że dosłownie lekko była zsunięta. Jeden ruch śrubokrętem, podważenie i wskoczyła na miejsce - w kabinie cisza! Silnika już tak mocno nie słychać :)


  • 0

#6 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 01.02.2018

Sprawa wyjaśniona. Na przekładni jest taka gumowa osłona o średnicy mniej więcej dużego słoika. Okazało się, że dosłownie lekko była zsunięta. Jeden ruch śrubokrętem, podważenie i wskoczyła na miejsce - w kabinie cisza! Silnika już tak mocno nie słychać :)

Mógłbyś napisać dokładnie po ktorej stronie znajduje się ta osłona? Chciałbym ja zlokalizować i sprawdzić u mnie ;)


  • 0

#7 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:30, 05.02.2018

dandix starałem się strzelić jakoś fotę. Ta guma pod żółtą strzałką to tuleja stabilizatora, a strzałka wskazuje dokładnie na tę gumę, którą miałem zsuniętą. Nie jestem pewien, ale może to być guma od przekładni?

 

IMG_20180131_104325.jpg


  • 1

#8 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 05.02.2018

ok dzieki , zobaczę u siebie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, hałas, tuleje stabilizatora

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq