Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

AUX, zmieniarka, bezradność

VI aux radio zmieniarka cd honda accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nafing

nafing
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:27, 30.01.2018

Witam,

jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem BOSE 2sa1. Po przeczytaniu chyba wszystkich tematów na forum z tagiem "radio", czy też "aux" lub "bose"  oraz miesięcznej walce z tematem zdecydowałem się w końcu napisać ten post. Chodzi oczywiście o swoją muzykę w samochodzie.

Z góry odrzuciłem transmiter FM i nie chcę wchodzić w polemikę.

Nie przedłużając - zleciłem przerobienie radia na AUX, jak to znalazłem w pewnym poradniku, ale powstał pewien problem i mój majster mi się wyłamał, a nikt inny w moim mieście nie chce się tego podjąć, dzwoniłem już na wszystkie numery widniejące w internecie i szukałem na grupach, zatem ten pomysł odpada, no chyba że jakiś forumowicz się zgłosi :D Płacę krocie.

Pozostały mi zatem(na obecną chwilę) dwa wyjścia:

- kaseta z AUX (nie zależy mi wcale na jakości cyfrowej)

- po prostu słuchanie z płyt CD dzięki zamontowanej zmieniarce,

 

Problem nr 1 - kaseta z AUX, działa chwile, po czym przestaje zupełnie, a radio ją wypluwa, tj. wkładam, przerzuca, coś tam mieli i wypluwa, działa zresetowanie radia(reset zasilania) i znowu przestaje działać. Jakieś rady?

Problem nr 2 - zmieniarka nie wysuwa stacji na płyty, tzn. tutaj w zasadzie mam też kilka pytań. Mianowicie - bo rozumiem, że zmieniarka elektrycznie wysuwa tą część, gdzie wkłada się płyty? Znalazłem na niej napis "push" jednak żadne wciskania nie działają. Sprawdzałem przy włączonym zapłonie, jak i uruchomionym silniku, ani drgnie. Można zatem uznać, że ten element się jakoś unieruchomił, jest zatem jakiś sposób na mechaniczne odblokowania tej stacji z płytami?

Przy okazji załączam zdjęcie mojej zmieniarki dlatego, że znalazłem w pokrywce(tym plastiku) takie małe wyrzeźbienie u dołu, jednak w tym miejscu w mojej zmieniarce jest tylko szczelina, jak poniżej. Może tutaj czegoś po prostu brakuje?

ead09c5b8f18602231aeaa42f9b6735b.jpg

 

Liczę na rychła odpowiedź,

pozdrawiam,

D

 


  • 0

#2 Dioda

Dioda
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:146
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:26, 03.02.2018

Cześć,
prawdopodobnie mam taką samą zmieniarkę

CD.jpg

 

 

 

i u mnie w miejscu tej szczeliny jest przycisk który wysuwa kieszeń na płyty. Dokładnie tak jak na tym filmie:

 


Użytkownik Dioda edytował ten post 14:32, 03.02.2018

  • 1

#3 nafing

nafing
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:58, 04.02.2018

Dzięki za odpowiedź!
Wygląda na to, że moja zmieniarka jest po prostu uszkodzona.
No nic, zatem walczę dalej...
  • 0

#4 Adrian2817

Adrian2817
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:swiecie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:45, 18.02.2018

Emulator zmieniarki do hondy masz wejście na aux, pendrive i kartę pamięci zajmuje bardzo mało miejsca, czystość dźwięku, i podpinasz tylko wiazke w zestawie z zmieniarka. nagrywasz muzykę na kartę pamięci w folderach cd1 cd2 cd3... Itd. I cieszysz się muzyką.

Użytkownik Adrian2817 edytował ten post 20:50, 18.02.2018

  • 0

#5 Blacku

Blacku
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:145
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:12, 26.05.2018

Pozwole troche odkopać temat, dlaczego nie chcesz transmitera FM?


  • 0

#6 Accord1998H

Accord1998H
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 27.05.2018

Zgodzę się z kolegą, dlaczego nie chcesz transmitera FM?
Kupiłem transmiter FM xiaomi 3s ,jestem zadowolony na 100% ,jakość super. Bose gra poprostu perfekcyjnie.
Na prawdę polecam!
  • 0

#7 nafing

nafing
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:26, 03.06.2018

Tak, finalnie kupiłem transmiter od Xiaomi. Jestem zadowolony. Wcześniej po prostu testowałem transmitery nawet za 300zł i okazywały się totalną klapą. Xiaomi bije wszystkie inne transmitery na łeb!


  • 0

#8 TommyH

TommyH
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Był Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 23:17, 04.06.2018

Podepne się również ktoś ma fotkę jak wygląda zmieniarką w bagażniku w Polifcie? U mnie ktoś wyjął i nie ma...


  • 0

#9 lukasmce

lukasmce
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Mysłowice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 17.07.2018

W sumie ostatnio walczę z innymi rzeczami w swojej Hani, ale tez myślę nad tym problemem, bo niedługo będę musiał coś z tym zrobić - na razie używam kasety AUX i jakość dźwięku niestety nie jest powalająca.

Zmieniarka, którą mam też jest podobno uszkodzona (nie miałem okazji jej jeszcze sprawdzić, ale poprzedni właściciel mówił, że jakiś dysk jest za daleko i zmieniarka nie czyta płyt). Będę miał chwilę to ją rozbiorę i zobaczę co w trawie piszczy.

 

Myślałem tez nad podłączeniem wszystkiego tzn. emulatora zmieniarki i zmieniarki na raz, z tym, że nie wiem czy w ogóle będzie szansa to połączyć. Myślałem nad rozgałęźnikiem z jednej kostki na dwie kostki (ewentualne polutowanie równoległe i podłączeniem obu urządzeń, ale nie wiem jak radio będzie "widziało" oba układy i czy nie zeświruje przypadkiem radio.


  • 0

#10 nafing

nafing
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 28.09.2018

W sumie ostatnio walczę z innymi rzeczami w swojej Hani, ale tez myślę nad tym problemem, bo niedługo będę musiał coś z tym zrobić - na razie używam kasety AUX i jakość dźwięku niestety nie jest powalająca.

Zmieniarka, którą mam też jest podobno uszkodzona (nie miałem okazji jej jeszcze sprawdzić, ale poprzedni właściciel mówił, że jakiś dysk jest za daleko i zmieniarka nie czyta płyt). Będę miał chwilę to ją rozbiorę i zobaczę co w trawie piszczy.

 

Myślałem tez nad podłączeniem wszystkiego tzn. emulatora zmieniarki i zmieniarki na raz, z tym, że nie wiem czy w ogóle będzie szansa to połączyć. Myślałem nad rozgałęźnikiem z jednej kostki na dwie kostki (ewentualne polutowanie równoległe i podłączeniem obu urządzeń, ale nie wiem jak radio będzie "widziało" oba układy i czy nie zeświruje przypadkiem radio.

 

Męczyłem ten temat naprawdę bardzo długo, zależało mi na tym bardziej, niż na czymkolwiek innym. Ponad 3 miesiące już użytkuję transmiter od Xiaomi, działa fenomenalnie. Na testa nawet u znajomego z działającej zmieniarki z oryginalnej płyty puściłem ten sam otwór, co u mnie ze Spotify. Fakt, nie jestem jakimś audiofilem, słucham muzyki rozrywkowo, jak znaczna część ludzi i nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy. 

Zmiana radia na nieseryjne - podobno problemy z działaniem subwoofera i trzeba i tak się w tym babrać, by to grało. Poza tym, wolę ten klasyczny look konsoli środkowej.
Emulator zmieniarki - nie wiem, podobno niektórym zadziałało, w moim przypadku testowany XCarLink nawet nie drgnął, więc odpuściłem testowanie innych.

Przylutowanie AUX bezpośrednio - mnie zależało na zachowaniu sprawności radia FM. Co prawda, da się, ale też wymaga to trochę manualnych zdolności, a obcowanie z lutownicą jest mi raczej obce. Dwa serwisy car-audio nie podjęły się tego nie tłumacząc powodów, a reszta obdzwanianych burknęła tylko "nie".

 

Sumując i cytując zarazem klasyka: "Xiaomi najlepsze" :D 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, aux, radio, zmieniarka, cd, honda, accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq