Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Stag / BRC / emulator poziomu LPG?

VII stag brc elmuator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:08, 15.01.2018

Witam wszystkich.

VII LIFT 2006

Proszę o poradę przy wyborze instalacji:

 

1 BRC za 3200zł

 

2

Sterownik Stag/Lpg, Tech/Kme/AEB 
Reduktor kme: Silver/Gold
Wtryski Yeti, Baracuda, Bianco

 

2600-3000 + 180 (emulator?)

 

Cenowo wychodzi podobnie i na obie opcje jestem gotowy, proszę o info co lepsze.

 

Dodatkowo Pan stwierdził że życzą sobie 180 zł za emulator poziomu paliwa? Nie wiem czy to jakiś cudowny emulator którego inni nie montują? Może chodzi o jakiś fajny wyświetlacz nie wiem co o tym sądzić, któś ma coś lepszego niż standardowy modulik z kilkoma kropkami?

 

Dzięki

Darek


  • 0

#2 rafalsar

rafalsar
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 15.01.2018

Paliwo w VII genie spada nawet jak się jeździ na gazie i dlatego ten emulator. Wskaźnik gazu będzie raczej standardowy z światełkami. Co do instalacji to najważniejsze jest chyba to żeby dobrze była założona. Ja mam akurat komplet STAGai - przejechałem prawie 38k km na razie nic się nie dzieje.


  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:21, 15.01.2018

BRC nie bierz.

Pewnie sq32 który posiada sterownik zablokowany tak, że tylko gazownik z kluczem może obsługiwać a ogarniętych niestety jest jak na lekarstwo.

 

bierz

Sterownik - stag lub tech - ale napisz jeszcze które modele

Reduktor - KME silver ale fi8 lub golda jeśli w tej samej cenie

Wtryski - barracuda

 

Emulator - nie będziesz miał problemu opadającej wskazówki benzyny przy jeździe na gazie.


  • 0

#4 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 16:18, 15.01.2018

proszę o info co lepsze.

LANDIRENZO ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#5 f18b2

f18b2
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:59, 15.01.2018

Też jestem zdania albo stag albo landi. Brc będziesz się bujal A i część i droższe i wszystkie muszą być niestety z brc
  • 0

#6 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:09, 15.01.2018

LANDIRENZO ;)

Pozdrawiam
- Artur

Miałem, zrobiłem bezawaryjnie 105tkm, jest tylko jedno ale.. Potrzeba qumatego gazownika do wystrojenia, ja stroilem na hamowni LR w Józefowie - główna siedziba, bo monter nie dawał sobie rady ze strojeniem..

W następnych autach powiedziałem sobie dość i poszedłem w sprawdzone zestawy staga na wtryskach baraccuda i złego słowa nie mogę powiedzieć - strojenie przebiega dużo prościej...a wtryski med wytrzymują tyle co baraccudy.. LR wychodzi niestety drożej..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:45, 15.01.2018

Tak, polecajcie Landi Renzo, a potem płacz, że trzeba za listwę zapłacić 800zł. Nie mówię, że LR złe, ale tak jak Edson pisze, trzeba kogoś kumatego kto wystroi z sondą szerokopasmową przy użyciu mapki: obroty vs czas wtrysku vs procentowe odchylenie w danej komórce.


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#8 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 20:54, 15.01.2018

Swoich znalazłem na tej stronie http://landi.pl/warsztaty.html i nie mam najmniejszego problemu, z niczym.
Zanim zdecydowałem się na ich usługi, objeździłem pozostałe warsztaty z mapki i mam wrażenie, że pozostali również nie mieliby najmniejszego kłopotu z prawidłowym wystrojeniem.
Wydaje mi się, że skoro jakieś warsztaty znajdują się już na liście partnerów LandiRenzo, to nie mają problemu z serwisowaniem ich instalacji.
Choć nie ukrywam, że usłyszałem raz czy dwa (zaraz po zakupie), że Landi nie zrobią, bo nie mają komputera pod LR czy sterowników, ale to klepicha były ;)

a wtryski med wytrzymują tyle co baraccudy..

Chyba na odwrót - że Barracudy tyle co MEDy ;) w co i tak nie uwierzę, bo moje białe zrobiły ponad 200 tysięcy kilometrów, pokaż takie Barracudy...


Oczywiście, że będę ją polecać, bo to świetna instalacja.

Jedyni co płaczą to stagowscy gaziarze, którzy nie potrafią ogarnąć LR, na szczęście jest gros warsztatów, które robią to z palcem w nosie ;)
Że listwa 800PLN?
Za swoją zapłaciłem 1000 i nie płakałem, bo potrafię liczyć - 200k km przez 20k km rocznie to 10lat, 1000 PLN przez 10 lat to 100 złotych na rok, dzieląc Twoją cenę (800 PLN) to nawet taniej, 80 ZŁOTYCH... I O CO TEN PŁACZ?

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#9 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 21:09, 15.01.2018

Staga czy techa potrafi kazdy warsztat a mojego techa stroilem sam. Wiec koszt zerowy.
Moke barracudy maja z 30tys zrobione i bylem na hamowni wyszlo 5km mniej i tyle samo nm niz na pb czyli da sie samemu idealnie wystroic.
Korekty również sa takie same jak na pb.
Landi wytrzyma 200tysi a acw02/03 wytrzyma 100tysi.
Landi twoj tysiac
Acw02/03 200zl
Przeglad staga z 50zl landi pewbie dwa razy tyle.
W stagu filtry 30zl ile w landi?
Koszt instalki do acco staga czy techa powienen nie przekraczac 3500.landi jaki koszt?
Skoro tech czy stag dzialaja równie dobrze poco przeplacac?

Użytkownik slasz129 edytował ten post 21:12, 15.01.2018

  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#10 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 23:11, 15.01.2018

Swoich znalazłem na tej stronie http://landi.pl/warsztaty.html i nie mam najmniejszego problemu, z niczym.
Zanim zdecydowałem się na ich usługi, objeździłem pozostałe warsztaty z mapki i mam wrażenie, że pozostali również nie mieliby najmniejszego kłopotu z prawidłowym wystrojeniem.
Wydaje mi się, że skoro jakieś warsztaty znajdują się już na liście partnerów LandiRenzo, to nie mają problemu z serwisowaniem ich instalacji.
Choć nie ukrywam, że usłyszałem raz czy dwa (zaraz po zakupie), że Landi nie zrobią, bo nie mają komputera pod LR czy sterowników, ale to klepicha były ;)Chyba na odwrót - że Barracudy tyle co MEDy ;) w co i tak nie uwierzę, bo moje białe zrobiły ponad 200 tysięcy kilometrów, pokaż takie Barracudy...
Oczywiście, że będę ją polecać, bo to świetna instalacja.
Jedyni co płaczą to stagowscy gaziarze, którzy nie potrafią ogarnąć LR, na szczęście jest gros warsztatów, które robią to z palcem w nosie ;)
Że listwa 800PLN?
Za swoją zapłaciłem 1000 i nie płakałem, bo potrafię liczyć - 200k km przez 20k km rocznie to 10lat, 1000 PLN przez 10 lat to 100 złotych na rok, dzieląc Twoją cenę (800 PLN) to nawet taniej, 80 ZŁOTYCH... I O CO TEN PŁACZ?
Pozdrawiam
- Artur

Pisałem w innym wątku.. Taksówkarze u mojego gazownika maja przelotu po 240tkm na barracudach..

Btw
Nie wiem czy zaglebiales temat medow, ale wiem że była wadliwe partia i mój kumpel zmieniał na gwarancji po przelocie uwaga 35tkm..nowe medy to już nie te co kiedyś..

Jak chcesz mieć zajebiste wtryski wrzuć kehiny.. Natomiast w porównaniu jakość/cena tylko na tą chwilę barracudy - sprawdzone i dobre..

Tak jak pisze slash129 - "jak nie widać różnicy to po co przepłacać.." dla mnie to czysta kalkulacja plusów i minusów.. A że miałem obie instalacje to uważam, że jednak mogę się wypowiedziec - już nie wrócę do LR.. W następnym aucie wrzucę podobne zestawy lub zainwestuje w V generacje...

Aaa w Wawie i Piasecznie dwa warsztaty z autoryzacja LR poległy w ustawieniu instalacji, auto szarpalo na niskich obrotach, dopiero hamowania i qmaty inżynier dał radę...

Moje byle cl7 ma się dobrze, nowy właściciel dobił już do 140tkm na LR..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#11 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 13:50, 16.01.2018

Nie wiem czy zaglebiales temat medow, ale wiem że była wadliwe partia i mój kumpel zmieniał na gwarancji po przelocie uwaga 35tkm..nowe medy to już nie te co kiedyś..

Tak jak piszesz - była wadliwa partia, ale były wymieniane w ramach reklamacji.
Mam nadzieję, że fioletowe będą jeszcze trwalsze.

Jak chcesz mieć zajebiste wtryski wrzuć kehiny..

Ale po co przepłacać i montować Keihiny i Prinsa 'jak nie widać różnicy' - tak samo ktoś może zapytać ;)

Sprawdzałem już kiedyś, niestety KEIHIN nie pasują bez rzeźby do listwy LR ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#12 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:54, 16.01.2018

Nie ma co dyskutować tylko warto wspierać polskie produkty. Nie znaczy to, że BRC czy LR to złe instalacje, ja chwalę sobie BRC SQ w już drugim Accordzie (obydwa kupiłem już z zamontowanymi instalkami), ale jakbym sam montował to byłby STAG lub Tech. 


  • 0

#13 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 15:11, 16.01.2018

Artur dlatego nie widzac różnicy i szanując swoją gotówkę wybieram staga na wtryskach baraccudy..

Co do wtryskiwaczy Keihin - podałem Ci przykład wtrysków, które robią 300tkm..ale też swoje kosztują..

Uważam że LR jest dobra firma że sprawdzonymi produktami - ale po chłodnym przeliczeniu jednak uważam, że dobrze zrobiłem.. 😉

Reasumując każdy ma swój przelicznik i doświadczenia z danym producentem.. 😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#14 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:04, 16.01.2018

Zobaczymy wobec tego, ile wytrzymają u mnie Hany Gold, które zostały zamontowane w czerwcu 2016 roku. Do tej pory zrobione 30 tys km i jest ok. Pewnie to za mało, żeby stwierdzić cokolwiek odnośnie trwałości niemniej jednak, Jeśli w takim stanie jak obecnie, wytrzymają do około 80-100 tys. będę zadowolony.
  • 0

#15 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 16:19, 16.01.2018

U mnie barracudy wytrzymały już ponad rok i jakieś 70tys i nie widać żeby jakoś miały dość Xd

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, stag, brc, elmuator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq